• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
Pozdrav
planiram kupiti rotacioni malčer 150 cm zahvata, pa bih molio preporuke
ovako koliko sam uspio po internetu skupiti informacija i tu po forumu

mega ing
ne sviđa mi se što ima samo 2 noža, i noževi su ravni, pozitivna strana je jednostavnost kopčanja
2 godine jamstva, besplatna dostava

faić
sviđa mi se što je sa zadnje strane otvoren pa se može malčirati i u rikverc (da nebi prednju gumu negde zrezo)
ima 3 noža i oni su spigni tako da rotor nije toliko u doticaju s tlom
1 godina jamstva, besplatna dostava

metal ko
3 noža isto spigana, uglavnom sve ok, talijanski reduktor
2 godine jamstva, besplatna dostava

interesira me prednost (ili mana) ovih zatvorenih s valjkom iza u odnosu na ovaj otvoreni
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
I ja sam u istoj trilemi?:wink::icon_pidu:

Ja bi izabrao 2 noža ,
3 noža nemaju koristi , što odsjeku dva to je dovoljno , i nema neke razluke u kvaliteti odfrezanog , a ipak je to malčanje ,,,
3 noža smo stvaraju problem u samoj meljavi jer je veča gužva u mljevenju a samim time je teže traktoru i reduktoru :mur:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Mudro zboriš- ima rezona.:icon_super::drink:

,,, REZON ,,, se zove iskustvo , skurio dva reduktora , od kada sam promjenio na dva noža ,,,,,,, nikakvih problema a traktoru osjetno lakše ,,,,, tri noža su samo trgovačka navlakuša ,,, jer obodna brzina i brzina kretanja i dva noža sjeku bez ikakvog problema a ako je trava ljepa - travnjak -- ostaje ljepo otkošeno kao sa malom kosilicom :(call):
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Što preporučaš; kardan sa spojkom ili onaj sa štiftom što ga presječe kao kod propelera ako udari u nešto pretvrdo?:icon_question:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Što preporučaš; kardan sa spojkom ili onaj sa štiftom što ga presječe kao kod propelera ako udari u nešto pretvrdo?:icon_question:

Hee ,, ako se ima novaca OBA , na svaku stranu jedan , jer klizna spojka je odlična ( ja je imam ) malčer ne utiče na traktor i getribu kod stiskanja kvačila , ona ljepo klizi a traktor miruje , ali ako se naleti na neki ( dovoljno jak ) panj , beton , međaša ,,,,,, nešto bi trebalo PUKNUTI , samo je pitanje šta , reduktor , kardan , sklop u traktoru ,,,,, zato bi bilo idealno obje zaštite , kolega ima sa štiftom , kada kosi u đepu hrpa vijaka ( mislim da je m6 , ili m8 ) i kod samog preopterečenja zbog mase trave pukne , stavi drugi vijak i ide dalje ,,,,,,,,,,, na upit zašto ne stavi malo jači ,,, odgovorio mi je da ne pucaju pre često i nije mu teško promjeniti kada pukne ali je siguran da neće ništa polomiti ,,,, istina ..... :cool2: e pa sada sam odluči ,,, da li sada platiti skupo ili kasnije kada se nešto ,,, AKO ,, polomi :(
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
A jel postoji prednost ovog s otvorenim zadnjim dijelom (faić) u odnosu na ovaj poluzatvoreni s valjkom (metal ko i mega-ing)???

imam doma rotokosilicu za labinca koji isto ima zadnju stranu otvorenu i sva trava je samljevena isto ko i na običnoj kosilici koja ima izbacivanje sastrane

prednost ovog s valjkom je veči raspon štelanja visine malčiranja u odnosu na faić koji ima samo 3 visine, također mislim da ga je lakše vući i ulaziti u zavoje s njim jer je manja površina doticaja s podlogom....sve su to nijanse...sad koliko je to bitno
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Evo mog malčera domaće proizvodnje

još slika roto malčera
 

Prilozi

  • 01032013004.jpg
    01032013004.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 2,020
  • 02032013008.jpg
    02032013008.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 5,468
  • 07032013019.jpg
    07032013019.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 2,089
  • 07032013020.jpg
    07032013020.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 1,064
  • 07032013022.jpg
    07032013022.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 1,058
  • 07032013021.jpg
    07032013021.jpg
    41.7 KB · Pregleda: 736
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@magla svaka cast super izgleda:icon_super: od ceg ti je prijenos geriba
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo mog malčera domaće proizvodnje

UF,,, nadam se da nisam u pravu , ovo je po mome loša KOMBINACIJA roto kose ,,, i malčera ,,, donji dio je kao roto kosa , veliki bubanj koji nosi travu , mali noževi koji odsjecaju ,,,
ljepo odrađeno ,,,, ali se bojim da neće biti funkcionalno , nadam se da nisam u pravu ,, jer malčar po mome je idealan sa dva velika noža ( ni sa tri , ili sa dvije ili tri elise ali samo sa noževima bez punoga kruga ) ,,, on bi trebao raditi kao silo milin ili čekičar , odsjecati travu , imati prostora da je rotira i melje i nakon toga izbacuje što se bojim da ovdje baš i neće biti moguće ,,,, vidječemo kako će se pokazati u probnom radu ,, samo se nadam da trud nije bio uzaludan :=:)
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
@magla svaka cast super izgleda:icon_super: od ceg ti je prijenos geriba

od neke roto kose

UF,,, nadam se da nisam u pravu , ovo je po mome loša KOMBINACIJA roto kose ,,, i malčera ,,, donji dio je kao roto kosa , veliki bubanj koji nosi travu , mali noževi koji odsjecaju ,,,
ljepo odrađeno ,,,, ali se bojim da neće biti funkcionalno , nadam se da nisam u pravu ,, jer malčar po mome je idealan sa dva velika noža ( ni sa tri , ili sa dvije ili tri elise ali samo sa noževima bez punoga kruga ) ,,, on bi trebao raditi kao silo milin ili čekičar , odsjecati travu , imati prostora da je rotira i melje i nakon toga izbacuje što se bojim da ovdje baš i neće biti moguće ,,,, vidječemo kako će se pokazati u probnom radu ,, samo se nadam da trud nije bio uzaludan :=:)

i ja se nadam da nisi u pravu, vidit ćemo u proljeće
mislio sam radit na dva noža ali radio sam ju za čišćenje okućnice na kojoj smo prije kosili sijeno, imam dosta kamena malih koji samo vire iz zemlje pa sam se bojal ako bi veli nož bez punog kruga zapeo za kamen došlo bi do velikog loma, mislim kosit malu travu svakih 2 do 3 tjedna
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ja sam odlučio: Megaing 120 cm, ali nikako da skupim lovu, stalno iskrsavaju neke gluposti.:mur:
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
evo da se ja pohvalim stigao mi je malcer uzeo sam gramipa gs-60 2,0m hidraulicni posmak tezina batova je 1,6kg koliko sam cuo jakkodobar malcer
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
Dakako da ima.:icon_kidra::cool2:

jel to po narudžbi ? gdje god gledam podatke o njihovim malčerima svugdje
se navode dimenzije 100, 135 i 150 cm.
i koliko si platio malčer , oće bit koja fotkica ? ja isto razmišljam o megaingovom malčeru
 
Posljednje uređivanje:

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734

Najnoviji postovi

Na vrh