• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Maline

malinar73

Novi član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
11
Re: maline polka

imam dva dunuma malina polka druga godina berbe,interesu je me koliko radnika treba za taku jednu parcelu i kolicinu u drugoj godini hvala
Pozdrav svima.Pošto sam novi na forumu,pa me zanima sve o malinama (Polka)zasadio sam prije 10 dana,1100 komada,imam vodu i bunar sam iskopao,pa me najviše zanima koliko rađa 1 godine,ili koliko kilograma bi mogao da očekujem u 1 godini,u 2014,a koliko u 2 godini,i kako da poboljšam urod dali neko zna,i još neke pojedinosti koje će mi dobro doći,Hvala.
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Ma gle D. (znamo se i osobno :partyman:), priča je vrlo jednostavna. Bit' ću i bezobrazan (a mogu jer ima više od 1.ooo postova ;) ), u Americi ima jedna izjava kako postati bogat; samo dva načina:
1. Vlastitom pameti
2. Glupošću drugoga
3. Nema trećeg načina.

Ma danas u 21. stoljeću tehnologija nije problem (naravno, ako znaš što ti treba i to pravilno izabrati), ali problem je tržište; GDJE I KOME PRODATI?
I to je sva mudrost.

p.s. Na portalu Agroklub objavio sam članak o gnojidbi jagode http://www.agroklub.com/vocarstvo/vaznost-gnojidbe-u-uzgoju-jagoda/8137/. Govorim o gnojidbi koja u proizvodnji čini oko 10% troškova; svega oko 10% :?:, i snimi pitanje na dnu: ... sadila bi 1 ha jagoda u plasteniku, možda i više.... jel ima pomoć države? A gdje će to prodat? A tko će to pobrati? Glavna je pomoć države . :shock:
:
izabrao sam 3. djela teksta koji mogu stajati kod svakog proizvoda .

u nekoliko rječi ..... '' ISTINA ŽIVOTA'' direkt u čelo :) mogu samo da skinem kapu !!

ps. HVALA lepo za članak o uzgoju jagoda . !!!
 

Shirajzl

Član
Tu od
17 Sij 2014
Poruka
30
Pozdrav malinari! Zanima me ima li netko iskustva s čuvanjem malina u hladnjači ili hladnjaku, tipa dan dva, pa zatim prodaja na placu, gube li na svježini i karakteristikama. Kako ste zadovoljni prošlom godinom?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Za većinu bobičastog voća ti je bitno da ga ohladiš u prvom satu nakon branja. U tih prvih sat vremena gubiš kod maline par dana. Baš dosta obrađuju malinu na forumu tehnologija hrane u temama o hladnjačama.
 

Shirajzl

Član
Tu od
17 Sij 2014
Poruka
30
Da,najbitnije je odrediti pravo vrijeme berbe s obziron na zrelost ploda i odmah u hladnjaču. Berba na recimo 30C, pa hlađenje na cca 6C, pa prodaja vani na 35C, i koliko je takva malina dobra nakon promjena temperature za prodaju u svježem stanju cijeli dan, nakon 24h u hladnjači.
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
kakva su vam iskustva sa fragariom? negdje sam cuo da su ok a negdje da imaju lose sadnice... jel ima tko da suraduje snjima?

ili ako imate nekog drugo za preporucit...

imam priliku kupit 2,5ha zemlje pa sam razmisljao o malinama.... kalkuliram troskove... morao bi ogradit sve zbog divljaci pa me strah malo da potrosim pare koje imam i veci dio sto nemam pa da mi sadnice imaju neki problem...
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
Hvala,malo ali slatko zadovoljstvo,pogotovo kad se sjetiš koliko si truda uložio.:icon_mrgreen:
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Moj skromni nasad malina Tulameen(Toulamen),lani posađene,ima ih oko 35 komada,u planu je povećanje na 100 sadnica,i jedno 30-setak kupina,isključivo za osobne potrebe.http://postimage.org/

Reko kad već sadiš za kućne potrebe, da li si možda razmišljo da ubaciš nešto malo i druge sorte koje stižu u različito vrijeme, pa proširiš sezonu.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
Ova sorta što se tiče sadnica mi je dostupna, samo skočim preko meje.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Nisam mislio nešto puno, nekih 10-15 komada. Čisto da ima, da se malo grcne u različito vrijeme.
Ja imam malo Vilameta i još neku drugu ne znam koja je sorta u pitanju jer sam dobio slučajno. Vilamet taman završava, a ova druga počinje da zri.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
Zato idem na kupine koje dolaze poslije malina, da malo napravim promjenu. Kad bi imao samo jedan asortiman brzo bi se zasitio.
 
A

Acika1994

Guest
Pozdrav
Posto vidi da ovde ima dosta dobrih savjeta oko uzgoja maline..
Ja sam resio ovee godine da krenem u sadnju maline ,a li mi treba savjet oko prskanja zemljista odnosno oko pripreme zemljista za sadnju...
Evo na ovoj slici mozete da vidite da je pre bila psenica,a sada ja hocu da uzorem pa mi treba savjet dali da poprscem protiv korova...

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ne izgleda mi kao da imas bas neke korove, makar ce sigurno bit bolje ako pospricas.
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Može li se iz šake bacati umjetno gnojivo po malinama npr. ko po travi radi se o polki u rodu?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
Ja sam bacio malo za prihranu ali ne baš na korjen,malo okolo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh