• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mane

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ak si se kupal ispod na slapu onda smo se vjerojatno i vidjeli, mislim na vrijeme prije rata.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
mane sve najbolje ti želim sa tim kaubojskim traktorom, vidim da ima i šperu i kompresor, i bolje zadnje gume nego moj !!

prava makina :partyman:

živjeli!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
mane sve najbolje ti želim sa tim kaubojskim traktorom, vidim da ima i šperu i kompresor, i bolje zadnje gume nego moj !!

prava makina :partyman:

živjeli!!
hvala na lijepim željama. Kad obavim jesenske radove onda ću ga malo uredit jer mi svjetla i žmigavci ne rade, na lajtunzima slini nafta i tak neke sitnice na koje naletim moram malo poriktat.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
tak sam i ja sitnice poriktaval, pa skresal blagajnu za 5000 kn :lol:
još samo 3000 kn za zadnje gume ...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a u 539 iz 85-te neće kao ništa trebat ulagat?
i onda sa 23000 kuna dođeš na 28000 :finga:

i još gume, na 32000kn . . .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
rad ne računam, jer sve radove obavljam sam. Gume ne diram osim možda prednjih, najbitnija mi je instalacija. Nije mi tolko bitno da sve bude tip top jer imam još jedan traktor koji je tip top i sa kojim radim sve bitnije poslove. Ovaj će bit samo za malu pripomoć.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Bolje kupit stroj u lošijem stanju manje ga platit i sam sredit tako bar znaš kaj si napravil nego platit više mačka u vreči .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
i ja to na taj način gledam, da napravim generalku na njemu opet mi se isplati jer onda barem znam da sam miran sljedećih 10-15 god. ako ne i više
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Malo oranja danas u nedostatku pametnijeg posla

http://imageshack.us/clip/my-videos/507/xp0a.mp4/

i onda da nebude sve išlo glatko crkne mi traktor 10 min. nakon ove snimke:madmana::madmana:, vjerojatno crkla AC pumpa. E onda toči vodu u ferđu, malo pripuni akumulator pa muke isusove dok je upalio, izvuci trkator sa ledine, prekopčaj plug sa jednog na drugi traktor i natrag na oranje i još nisam uspio završit do kraja, jer sa 533 ovo orat je skoro pa nemoguća misija.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Vjeruj mi kad sa 533 oreš nema šanse da se smrzneš. Sat vremena sam sa njime orao i umorio me više nego Universal sa kojim orem po 3 ili 4 sata.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
NE, sad moram ić na posal:madmana:. Imam nekakvo osiguranje koncerta u HV-u
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Hoćeš da ti donesem? Budem stavio u bocu od ledenog čaja da te ne uhvate :rolfer:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
jesi li kad vozio ursusa kad ti se sviđa jer za ursusov volan moraš imat dobre ruke,a isto tako ursus dimi
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Imam i ja universala 445 i za njega mogu reč da je srednja žalost. Najviše me smeta dim na odušak dok ima odlične kočnice i nije baš težak na volanu. Više mi se sviđa ursus 335 od universala.

zašto te smeta dim na odušak, njima je to potpuno normalno čak i kad je nov motor. Probao sam radit i sa 335 od susjeda koji je kao nov jer je tek sad mjenjao zadnje orginal gume i mogu reć da je Universal i za 533 i za 335 po mome mišljenju jedan drugi svijet. Sad tek vidim kolko sam fulao šta sam uzeo 533
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
na Universalu je za mene jedini nedostatak šta je spor na cesti i fali mu još jedna brzina, sve ostalo za traktor od 45 konja za moje potrebe i više nego zadovoljava. S obzirom da je bio skoro 30 god. jedini traktor u kući a radilo se je sa njime jako jako mnogo za razliku od sada. Kad ga usporedim sa drugim traktorima u selu većina ih je 533, 539 ili 335 dosta njih je već odavna završilo u vječnim lovištima ili je promjenjeno na njima dva ili više motora a nisu radili ni pola od onog šta samo mi radili.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
ja se na to uopće ne obazirem, dok ne baca ulje dobro je. Pred 11 god. kad je napravljena generalka čim smo ga upalili počel je lagano dimuckat i tak je i dan danas
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Uh dobro je, ipak nije AC pumpa otišla, izgleda da je u nafti bilo malo vode na dnu rezervoara pa se je na cjevčici odvoda to zaledilo. Uglavnom za sada je to očišćeno za prvu ruku, kad se nađe više vremena očistit ću kompletat rezervar i promjenit filtere goriva tako da bude spreman za proljeće.
 

Najnoviji postovi

Na vrh