• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 294 S

  • Temu pokrenuo PeTaR4444
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Landini je određene serije delal za MF. Perkins su u to vrijeme koristili i jedni i drugi.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tako je, landini, ali crvena boja mu bolje stoji :icon_biggrin:
12+4, mjenjaci sastrane. iznenadio sam se kako se lijepo salta.
motor me odusevio. strasno je zivahan, ostar na gasu. vjerujem da ce to biti cist ok traktoric..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
OPA,čestitam na kupljenom MF-u :cool2: :tractor:

Izgleda sasvim pristojno na toj jednoj slici,nebi bilo na odmet jos koju sliku stavit na forum..Nemas kaj,poštujem što je član tibor88 uvijek bio vjeran MF-u..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
hehe, moram priznati da me vukla druga boja, ali eto, ipak je crvena prevladala :icon_thumright:

hvala svima na cestitkama.

jucer i danas nisam imao vremena, bilo je drugih obaveza pa nisam nista s njim ili oko njega radio. sutra vjerujem da cu zakopcat malcer pa cu vjerojatno i okinut jos koju sliku..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
hehe, moram priznati da me vukla druga boja, ali eto, ipak je crvena prevladala :icon_thumright:

hvala svima na cestitkama.

jucer i danas nisam imao vremena, bilo je drugih obaveza pa nisam nista s njim ili oko njega radio. sutra vjerujem da cu zakopcat malcer pa cu vjerojatno i okinut jos koju sliku..
Svaka čast,to su jedni od najboljih serija MF-a,jako se dobro šaltaju,nema krčenja,hidraulik jak i precizan,a za anšlag,trebao bi moči smotati kotače do motora koliko ja znam.To ti je svakako bolje,sigurniji traktor nego onaj 3060 što si spominjao.Pogledaj si filter hidraulike,mislim da je kao i na mom,pere se i izmjeni ulje u getribi i motoru i teraj.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tezak je gazda za valtru ali nikad neznas..

ulje u motoru je po mjeracu frisku mjenjano. jos uvijek je zlatno zute boje, a vidi se da ni filter nije dugo na motoru. treba bivseg gazdu jos tocno priupitati u vezi toga.
prednje gume su nema dugo stavljane, a i akumulator jos nema 2 tjedna kako je stavljen. sto se toga svega tice, u mehaniku traktora nebi trebalo biti ulaganja. jedino dotjerat limariju.

3080 ima 9,4m krug okretanja a veci je i duzi traktor. ovaj ima 10,4 ili 11m. kako gdje pise. kazem, nisam imao jos vremena sve pregledat i isprobat.
sigurniji od serije 30 bi trebao biti. ili jeftiniji za popraviti-dodje na isto. ali sto se udobnosti i opreme tice, 30 serija je barem klasu iznad.

zalosno bi bilo ako je jedna od boljih mf-ovih linija upravo ona koju mf nije napravio nego samo ofarbao u svoju boju :icon_mrgreen:

no kako god bilo, sve ce se vidjeti kad krene u neke ozbiljnije poslove..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
tezak je gazda za valtru ali nikad neznas..

ulje u motoru je po mjeracu frisku mjenjano. jos uvijek je zlatno zute boje, a vidi se da ni filter nije dugo na motoru. treba bivseg gazdu jos tocno priupitati u vezi toga.
prednje gume su nema dugo stavljane, a i akumulator jos nema 2 tjedna kako je stavljen. sto se toga svega tice, u mehaniku traktora nebi trebalo biti ulaganja. jedino dotjerat limariju.

3080 ima 9,4m krug okretanja a veci je i duzi traktor. ovaj ima 10,4 ili 11m. kako gdje pise. kazem, nisam imao jos vremena sve pregledat i isprobat.
sigurniji od serije 30 bi trebao biti. ili jeftiniji za popraviti-dodje na isto. ali sto se udobnosti i opreme tice, 30 serija je barem klasu iznad.

zalosno bi bilo ako je jedna od boljih mf-ovih linija upravo ona koju mf nije napravio nego samo ofarbao u svoju boju :icon_mrgreen:

no kako god bilo, sve ce se vidjeti kad krene u neke ozbiljnije poslove..


Dobar je, u nešto novo se ne isplati ulagat getriba mu je 30 ili 40km/h
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
tezak je gazda za valtru ali nikad neznas..

ulje u motoru je po mjeracu frisku mjenjano. jos uvijek je zlatno zute boje, a vidi se da ni filter nije dugo na motoru. treba bivseg gazdu jos tocno priupitati u vezi toga.
prednje gume su nema dugo stavljane, a i akumulator jos nema 2 tjedna kako je stavljen. sto se toga svega tice, u mehaniku traktora nebi trebalo biti ulaganja. jedino dotjerat limariju.

3080 ima 9,4m krug okretanja a veci je i duzi traktor. ovaj ima 10,4 ili 11m. kako gdje pise. kazem, nisam imao jos vremena sve pregledat i isprobat.
sigurniji od serije 30 bi trebao biti. ili jeftiniji za popraviti-dodje na isto. ali sto se udobnosti i opreme tice, 30 serija je barem klasu iznad.

zalosno bi bilo ako je jedna od boljih mf-ovih linija upravo ona koju mf nije napravio nego samo ofarbao u svoju boju :icon_mrgreen:

no kako god bilo, sve ce se vidjeti kad krene u neke ozbiljnije poslove..
30 serija je puno udobnija,ali ovaj je jednostavniji i jeftiniji za održavati.U Njemačkoj kada sam bio pa su znali švabe govoriti da je to jedna od najboljih serija traktora a serija 30 najlošija,e sada kako se kome koj pokazao to je druga priča.Pa koja razlika je taj traktor od pravog MF-a,perkins motor,ZF getriba,hidraulik klasični maseyov,neznam,jedino ako nije nešto drukčije,pa moj je bio klasika masey,sitni navoji na šarafima,svuda piše da je englez,nema šanse da je ofarbani landini.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
http://www.konedata.net/Traktorit/mf.htm

na dnu stranice su modeli mf-a koji su zapravo crveni landiniji:
MF 154-194, 254S-294 S, 1104, 1014-1134, 233-293, 353-393, 377-1007

sto se brzine tice, 30kmh je u pitanju. nazalost nemaju brzu getribu. ali bez prednjih kocnica i bolje da nema. makar ce mi to faliti posto imam dosta udaljena polja..

zna li tko mozda koja je razlika izmedju S i obicne serije?
konedata kaze ovo:

S models were equipped with Edschan depending on the year, Mauser or Schwächterin behind the open cab

ali nemogu to odgonetnuti..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
http://www.konedata.net/Traktorit/mf.htm

na dnu stranice su modeli mf-a koji su zapravo crveni landiniji:
MF 154-194, 254S-294 S, 1104, 1014-1134, 233-293, 353-393, 377-1007

sto se brzine tice, 30kmh je u pitanju. nazalost nemaju brzu getribu. ali bez prednjih kocnica i bolje da nema. makar ce mi to faliti posto imam dosta udaljena polja..

zna li tko mozda koja je razlika izmedju S i obicne serije?
konedata kaze ovo:

S models were equipped with Edschan depending on the year, Mauser or Schwächterin behind the open cab

ali nemogu to odgonetnuti..
Čuj to,nisam znao za tu seriju da je i to landini,ali nema veze dobri su to traktori,a budeš se i na brzinu navikao.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uhh, sad mi je žao kaj ga berem nismo otišli pogledati!

Daj mi barem napiši koliko si ga platio nakraju, jel gazda kaj pustio?? Može i na pp.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
http://www.konedata.net/Traktorit/mf.htm


zna li tko mozda koja je razlika izmedju S i obicne serije?
konedata kaze ovo:

S models were equipped with Edschan depending on the year, Mauser or Schwächterin behind the open cab

ali nemogu to odgonetnuti..

S serija koristi kabine tih proizvođača,- http://www.mauser-cabs.eu/
dok traktori bez s su vjerovatno ili samo s platformom-bezkabinski ili Landini;tj. MF rade kabine za njih.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tomislav, daj mi reci znas li gdje je na njima mjerac ulja u getribi?
i mozes li mi pojasniti one silne polozaje za paljenje svjetala? na jednom prekidacu su polozaju 0-3 a na drugom iskljuceno i 4 nekakva ukljucena polozaja? nekako mi se cini da to kod mene ne funkcionira kako bi trebalo.
radi pozicija, kratko, dugo, prednje radne lampe imaju zaseban prekidac a zadnje su mrtve za sada..

nebi bilo na odmet jos koju sliku stavit na forum..

danasnja proba:









to na slici je smotan puni desni. nebi bilo na odmet da moze jos malo zakrenut kotace ali za sada ne predstavlja neki problem.

desio se i prvi kvar. uspio sam na nesto probiti prednju gumu. ali srecom izdrzala je do doma, nije ispustila do kraja..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Stvarno lijep traktor, daleko bolji od 577DV :)
E sad mi je posebno žao kaj ga nisamo otišli pogledati.

Čije su marke prednje gume??

Čekam poruku:)
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Tibore,mijerač za ulje u getribi ti je kraj zadnjeg,desnog kotača,sa zadnje strane mu priđeš i pogledaj,mali mijerač.Jel te zanima plug za njega,reberwerk dvobrazdni okretač sa rešetkom?Svijetla ti se pale prema desnoj strani,pozicija pa kratko i dugo,ali kada vračaš nazad u lijevo ne vračaš do kraja za jedan zub oštaviš prekidač je ima pet položaja a ne četiri.Radno svijetlo je bilo kod mene kada ga upalim,vanjska pozicija mi se ugasi,tako mi je i na renolu sada.Šalter za radno svijetlo ti moždas ne valja,kao radi a ne radi u stvari,to je moje iskustvo sa njime.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
sreo sam jednog 577 dok sam ovoga vozio doma i moram priznat da mi se i dalje svidjaju ti imt-i. vjerojatno bi se predomislio nakon kojeg sata rada u njemu :icon_mrgreen:

cini mi se da su prednje gume cultor - 11,2x24

zadnja sajba je u garazi. desna vrata, staklo i zadnja sajba su od pleksiglasa. vjerojatno ih je roto kosa porazbijala. u planu je stavljati stakla stakla gore, ako ne bude prevelik racun. kada se gleda prema suncu, kroz pleksiglas se gotovo nista nevidi.
inace nije bilo previse hladno u kabini dok sam ga doma vozio, iako je bio minus gotovo cijeli dan. a sada u radu bi tako i tako sajba bila podignuta..
 

Najnoviji postovi

Na vrh