• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

R

Ratarko

Guest
Ako nađeš , javi i nama da znamo :D
Mene je isto tako nešto zanimalo prije kupnje traktora , sada mi je malo kasno ali bilo bi dobro naiči na takvu internet stranicu ili novine koja bi direktno istestirala u radu neki traktor ili još bolje usporedba sličnih traktora u pravom testu sa priključnim uređajima .
 
R

Ratarko

Guest
Kakvu nosivost sveukupnu ili na hidrauliku ?
Sveukupna nosivost je pet tona .
 
B

brzi0106

Guest
:D Dobar dan, zovem se ivan, imam 17 god i obozavam mf, volim poljoprivredu makar se ne bavim njome, inace idem u srednju i imam svoju firmu. Pratim ovaj forum vec dosta dugo i stvarno je 74 pila od traktora, a i 64. :p Htio sam vas pitat dali bi mogo nac mf 3050, 3060 za male novce? inace vodim rat s bakom i mamom u vezi traktora vec god dana... :( Imam 542, i ferkica 35 koji je jako star, ali rastura!!! Mjenjao bi 542, i najrade bih uzo 3050, al nemam bas love... Jel mi mozete pomoc? Hvala unaprijed :wink:
 
R

Ratarko

Guest
Bok Ivane . Odakle si ?
Kažeš ideš u srednju školu a imaš firmu ?
Čime se baviš u firmi , proizvodiš nešto ?

Eto hvala što si se sviđa moj Massey Ferguson i meni je KUUUL :D

Kako to da imaš dva traktora , imaš onda i zemlje koju obrađuješ a i firma ti je najvjerojatnije povezana sa zemljom ?

MF 3050 i nije tako čest traktor ali 3060 bi se dao nači puno prije .
Vidim imaš internet , zar nisi ništa uspio nači u evropi na ponudi ?
 
B

brzi0106

Guest
Bok ratarko, ja sam vam u jednom selu blizu zagreba, ak ste culi za gasparca koji prodaje traktore u luzanu, ja sam vam oko 5-7 km od njega. nazalost nije povezana... imam firmu koju sam preuzel od dede, mama je vlasnica na papiru, a ja se o svem brinem. inace imam pilanu, pilim gradu i tak to... i da-nazalost idem u skolu... imam jos ovu i jos jednu godinu, al radim kolko god mogu... rekli su mi da sam cudo od djeteta... :wink: a za traktor mi se bas i nejde u europu, a i nemam s kim... oca ko i da nemam, starci su mi rastavljeni, a tata me bas i ne voli. imam brata al on je jedan dan u tjednu u hrv, vozi kamion... al ja sam skros ok kaj se svega toga tice, al me skoli j....(da oprostite na izrazu) jedva cekam da pocnem radit! :D A kolko vi imate god? i da, skoro sam zaboravio, imam oko 8 rali zemlje koju obradujem. oko ral kukuruze, ral psenice a ostalo je trava koju kosim i palim, ili dajem, al kod mene to vise niko nece... imam 4 svinje koje hranim za sebe al namjeravam kupit konje kad cu pocet radit, odnosno kad zavrsim skolu...
 
R

Ratarko

Guest
Prvo mislim da nikoga ovdje ne moraš zvati " Vi " , svi smo mi " Ti " :D
Ja imam 32 godine ali kao da mi je 18 u srcu , nikako da odrastem :lol:

Kažeš da si u blizini ZG , mislim da ti je to dobro jel oko ZG ima par uvoznika poljoprivrednih strojeva , jesi več išao do njih da vidiš da li imaju neki MF traktor koji ti odgovara ?
 
B

brzi0106

Guest
uh, odma mi je lakse... treba mi pet puta duze da napisem poruku nego sa ti.... a ici cu sad za ovaj vikend, al sumnjam da cu nac nesto... moram kuma ulovit da ode s menom...idem i u bosnu na nastup u nedjelju i opet jedan dan manje... a od kud si ti tocno?
 
R

Ratarko

Guest
Ja živim pokraj Slavonskog Broda.
Kod nas nema puno polovnih MF traktora , mislim da sam vidio samo jedan traktor iz te serije 3050,60,70 ali nemam više pojma koji je bio točno.

Å ansu da si pronađeš traktor iz te serije imaš jer naši trgovci polovnim strojevima baš takve traktore i uvoze i drže na lageru dok se ne prodaju jer ti traktori uvijek nađu svoga kupca a nisu toliko skupi da ih se drži na lageru.

Moraš malo običi te svoje lokalne dilere polovnih strojeva i ako ne pronađeš direktno kod njih u dvorištu pitaj ih da ti uvezu jednoga za tebe , naravno ako ti štima cijena koju ti kaže da bi takav traktor imao .
 
B

brzi0106

Guest
ma naso sam jednog 3065, nove gume, pise da ima 4200 sati, zadnje staklo je u banani. pali tek od 5, i on meni govori da je traktor odlican 92ili 93 god, 16,500 eura... nije normalan
 
B

brzi0106

Guest
hvala ti, al ja u francusku nemam kak... i kolko bi me kostalo jos i prijevoz? kak to da si ti iso na ganc novoga?
 
P

paor

Guest
brzi

kupuješ 3060, a imaš 10 rali zemlje, to mora biti velika ljubav i love na razbacivanje

nemoj se ljutiti, mislim, poštivam tvoje želje i tvoje pravo, ali daj završi školu i još malo poguraj frmu ako več imaš novca, razmisli o proširenju i modernizaciji, kad postaneš još poslovno uspješniji onda češ možda moči kupiti i novog MF, i meni če biti drago (vlasnik MF)
 
B

brzi0106

Guest
Ne ljutim se paor. a kaj da uzmem? zato sam i doso na ovaj forum, a imam problema sa kraljeznicom, bio sam ju slomio pa kad bilo kaj radim s 542 umirem od bolova, a kod prijatelja sam 4 dana vozio bale i kosio i baliro i nista...on ima 3050...tad sam se i zagrio za mf
 
R

Ratarko

Guest
Evo i ja sam upravo skužio da imaš jako malo zemlje , zar ti tvoja dva IMT-a nisu dovoljna za to zemlje , mislim da bi ti 542 kojega si spomenuo bio dovoljan .

Ipak ako imaš 10.000 € mislim da bi se dao kupiti takav MF koji ti se sviđa.
Prodaš ove svoje IMT-ove i malo nadoplatiš i to je to .

Kod ovih uvoznika odeš i doneseš im isprintan neki traktor koji si vidio na netu i kažeš da želiš taj ili tako neki sličan traktor . Uvoznik ga kupi za tebe , doveze i proda , naravno da če te se prvo sporazumiti za neku maržu koju če ti uzeti i slično .

Ja sam kupio novoga zato što mogu i zato što sam imao loše iskustvo sa polovnim traktorom .
 
B

brzi0106

Guest
a staroga ferkica nedam :D , a i treba mi dva traktora... u jesen znam brat ljudima s beracem i 542, pa me i on malo zafrkava ak je malo vlazno il slicno, razmisljo sam o 565,577 dv al nisam puno dobio s tim...
 
P

paor

Guest
brzi

a čuj, teško je i nezahvalno nekome savjetovati i preporučivati nešto oko polovnih stvari jer to ti je mačak u vreči

moj susjed preko puta je kupio 3080 i dosad je imao grdih popravaka (elektronika), ali inače traktor je u vuči jak kao vrag, popriličan potrošač, dosta spor, pali na zub, nema improvizacije s uljima (elektronika svira)...
 
B

brzi0106

Guest
paor

moj prijatelj je kupio 3050 prije 3 god, i nije imo nikakvog problema, to je rizik kod bilo cega sto se kupuje, tako da, ma imam ja mehanicara za to! :D :D :D a sto se tice potrosnje znam da je mf potrosac, al to mene ne dira, ja sam naucen na takve stvari... :wink: a sta bi mi vi preporucili da uzmem? Koji traktor? doso sam na ovaj forum radi avjeta, ne radi zafrkancije..
 

Najnoviji postovi

Na vrh