• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Serija 30xx nije baš za preporučavat.
Koliko mi je poznato ima serijsku 'griješku' u transmisiji. Mislim, da su kod projektiranja mjenjača išli predaleko.
 
B

branko

Guest
a čuj, teško je i nezahvalno nekome savjetovati i preporučivati nešto oko polovnih stvari jer to ti je mačak u vreči

i ja se slazem s paorom, ali bih isto htio napomenuti da su kod mene dva od 30xx serije, jedan 3060 i jedan 3085, oba su imali kvarove elektronike, jer im je smjestena na dosta nezgodnom mjestu (na desnoj strani poda kabine gdje su kocnice) i plus ovo sto je tine rekao problemi s transmisijom, na oba ne radi predni pogon kak spada, tj. 3085 uopce ne radi, dok na ovome 3060 izbaciva ali kako to ne radi cesto koristi ga za sve jedino sto nije tako brz u usporedbi s ostalim traktorima (npr. bratov mf 178 je brzi od njega) ali razlog tome je sto su uvezeni iz francuske a tamo je do neznam tocno koje godine (i nizozemskoj isto) bilo ogranicenje maksimalne brzine za traktora na 30 km/h. napisao si da si blizu gasparca, koliko znam on ti moze nabaviti traktor prema tvojim mogucnostima i zeljama a i povoljnije nego da si ides sam kupovat traktor van. jer brat je tam kod njega kupio fendta (i jos dosta drugih strojeva) za takvu cijenu (19 000 € 91/92 godina) za koju mi u njemackoj nismo mogli naci i dvije tri godine stariji , plus sto ti mozes dati neku kaparu i uzeti traktor na probu (za fendta nije cak ni to trazio), i sto ti daje neku garanciju, usmenu ali je ispostuje, jer je brat imao problema s fendtom (ukljucivala povremeno se lampica od ulja) gasparcov mehanicar je dosao k bratu otkloniti i to je dolazio dva dana zaredom dok nije pronasao i otklonio kvar ( otpustena uljna pumpa i krivo ulje, stavili su 5w40 a ne 15w40 kako pise u specifikacijama) a nismo bas tako blizu luzanu. i jos samo podatak da je gasparec odmah predlozio bratu da moze vratiiti traktor ili zamijeniti za neki drugi, ali ga je buraz vec registriiral pa mu to nije odgovaralo.
 
B

Bobo

Guest
Taj gasparec je onda zbilja covijek od rijeci, cim mu je nudio povrat novca ili zaijenu za neki drugi!

Eto, sad i to znam, ako budem trazio ikada ikoji polovan stroj, idem direktno tamo!
 
B

branko

Guest
A koji traktor onda preporucate meni?

evo jos jednom sto je paor napisao
a čuj, teško je i nezahvalno nekome savjetovati i preporučivati nešto oko polovnih stvari jer to ti je mačak u vreči

ja osobno preferiram IHC , ali bih i johnija uzeo xx40 ili xx50 serije, kao i forda 6640 ili 5640 (naravno da i fendt dolazi u obzir da je u nekoj prihvatljivijoj cijeni)

bobo, mislim da ti sljedece moze potvrdiiti i brzi , u njegovom kraju tj. oko sv. ivana zeline bilo je na desetke koji su uvozili rabljene strojeve , ali sad ih je vrlo malo ostalo, bio sam jedno par puta s bratom kod njega i u jednom razgovoru nam je rekao da ako on nekome proda traktor (dok sam ja bio zadnji put imao ih je barem 30 komada na lageru) i taj traktor se pokaze losim, da vjerojatno nikome vise iz tog kraja ne bi prodao neki stroj a on od toga zivi, zbog toga je njemu u interesu da svaki kupac bude zadovoljan jer mu donosi nove musterije, ove metle (sakupljac sijena) je isto kupljen kod njega
Obrisan neispravan link.


inace on ima malo vise cijene od ostalih, ali su i strojevi u puno boljem stanju ili noviji modeli.
 
R

Ratarko

Guest
brzi0106 kaže:
A koji traktor onda preporucate meni?

Mislim da si trebaš kupiti baš taj MF koji ti se sviđa.
Dobro je da su ti ljudi rekli moguče probleme sa tim traktorom i to uzmi u obzir ali ako ti srce želi baš taj MF 3050-60 traktor zašto da ne.

Svi polovni mogu imati naku mušicu ( perfektan traktor ne postoji ) i možeš biti baš takav pehista da naletiš na Fendta sa problemom ili Deutza ili bilo kojeg drugog isto kao i MF-a.

Eto makar osobno znaš za taj MF od tvoga prijatelja koji je ispravan i dobro ide pa si možeš računati da če možda i tvoj buduči MF biti isto tako dobar , ako ništo drugo makar se na tvojem imanju neče niti umoriti jer nemaš puno zemlje .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pozdrav Brzi u istoj smo situaciji i ja sam u nabavci nekoga traktora do 7000 eur. jedan prijatelj iz sela uzeo je polovnog Fenda 105 ks 79god cijenu ne znam točnu ali sam čuo da je traktor i više nego dobar.Kupio ga je od nekog dilera iz Pakraca on ti kaže čak i doveze stroj kuči i ako ti se stroj nesviđa ti ne moraš uzeti. Kada prođu polj.poslovi moram do njega da mi da broj da vidim šta ima i da odem pogledati
vidio sam jednog Steyra 130ks 80 god cijena 70 000kn a traktor je ko curica
 
B

brzi0106

Guest
Hvala vam puno, jos da ja nadem svoju pilu i kupim ju, bit ce to mrak. :D :D :D Nadam se da ce to bit ovaj vikend.al puzuriti treba polako, bar se tako kaze. :wink: ako kojim slucajem nadem nesto javit cu vam.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
brzi,znači imaš pare?pa lijepo...
koliko para košta ta pila?
meni je drago,jer malo je ovakvih vrijednih maloljetnika danas,koji gledaju kakav traktor da kupe,a ne kao večina neki skuter i samo muzu starce!svaka ti čast!
 
B

Bobo

Guest
zvona kaže:
Pozdrav Brzi u istoj smo situaciji i ja sam u nabavci nekoga traktora do 7000 eur. jedan prijatelj iz sela uzeo je polovnog Fenda 105 ks 79god cijenu ne znam točnu ali sam čuo da je traktor i više nego dobar.Kupio ga je od nekog dilera iz Pakraca on ti kaže čak i doveze stroj kuči i ako ti se stroj nesviđa ti ne moraš uzeti. Kada prođu polj.poslovi moram do njega da mi da broj da vidim šta ima i da odem pogledatividio sam jednog Steyra 130ks 80 god cijena 70 000kn a traktor je ko curica

Najvjerovatnjie Rajkovič... Ide njegova kcer samnom na faks...

Imam i broj telefona, ako kome treba ;) I firme, i kceri... 8) ;)
 
B

Bobo

Guest
Nemam sliku... Ni od firme ;)

Ne zelim nista preko neta komentirati...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,427
Brzi, ako imaš 10 000 E, nije li ti bolje npr prodati jednog IMT - a i kupiti npr Belarus Mtz 820 - NOVI? Neznam koliko je sad točno cijena, no kad smo ga mi kupovali prije 3 god. bio je 11 000 E. I novo je ipak novo. Ako MF puno pije, a to te ne smeta, po meni ti je bolje da uzmeš mtz koji če ti isto možda trošiti malo više od npr Zetora ali neče biti "mačak u vreči". Kad god kupuješ polovni stroj, ako je od dilera koji uvoze, ni uz njegovu najbolju namjeru da ti proda savršen stroj on nemože znati što je netko s njime radio negdje u Njemačkoj ili gdje več. Obično se kvarovi i nastoje sakriti...
Eto, to je sam prijedlog, ti najbolje znaš što želiš...
 
B

brzi0106

Guest
abrkili kaže:
brzi,znači imaš pare?pa lijepo...
koliko para košta ta pila?
meni je drago,jer malo je ovakvih vrijednih maloljetnika danas,koji gledaju kakav traktor da kupe,a ne kao večina neki skuter i samo muzu starce!svaka ti čast!


pa moglo bi se rec da imam, al imam ja i skuter :wink: i bez uvrede, al MF je MF....
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
MTZ-a pa to mo meni nikako ni đabe da ga dobijem uvjerio sam se i sam u njegovu kvalitetu koliko novaca toliko i pjesme.polovni fendt star 20god košta koliko i novi MTZ a ovaj če tako star sahraniti toga rusa
 
B

Bobo

Guest
Znas sto ljudi kazu... Fata je fata, al dvaput je dvaput...

Tako bi ja isto prije kupio novi traktor i bio nekako irniji da u sutra nece otic nesto sto kosta ko sam vrag... Da se to na MTZ-u dogodi, nemas problema, ali da na fendtu starom 20 godina nesto ode, jos dok nabavis taj dio, dok ga masno platis, i jos nadjes nekoga da ti to zamijeni, jer je to naspram MTZ-a svemirski brod...

Nadam se da razumijes sto pokusavam reci...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,427
Mislim da mu je za relativno malo zemlje koliko obrađuje MTZ bolje rješenje nego neka starudija (iako Fendt) koju je netko negdje 20 godina tjerao ko vraga. NOVO JE NOVO, a i slažem se s Bobom, Za taj dio koji če ti otič na Fendtu češ dati pol novog rusa da bi ga zamijenio i OPET če to biti STARI traktor. Za puno zemlje i ja bih uzeo Jd ili NH ili nešto tako, al njemu se jednostavno ne isplati. Neki dan sam sa MTZ 820 (star 3 god, kupljen novi) potukao stariji MF od 110 ks. Obrađivali smo parcele jednu pokraj druge; ja sa Sip Soily 305/460 36 diskova tanjuračom, a on sa rotobranom 3m. Imao je prednost pol parcele je več napravio dok sam ja krenuo, a na kraju sam ja napravio 3 prolaza i bilo je spremno za sijanje, a on 2 prolaza, grijao mu se, o zvuku motora da i ne pričam i još mu je trebao kasnije sjetvospremač da može posijati. A Rus ništa, sve 5. On je isto išao na logiku starog veeelikog MF -a -pa sad ima... No eto...tko voli i može, nek izvoli. To podržavam smo kod kupnje novog dok imaš i potrebu za njim jer imaš mnogo zemlje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh