• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
je gazda Andrić se dobro isprsio ,a nek je čovjeku sretno i nek mu strojevi služe:prayer:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Čestitam ajkula! Neka te dugo služi! :)
očekujem konkretne slike ;)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
trebam informacijujer bivši gazda nije baš koristio previše neke stvari na mf,dali netko zna za šta je ovaj crni gumb pokraj ovog žutog za ukapčanje prednje vuče i dali u ovom položaju je kardan uključen jer mi se čini da stalno vrti ,bivši gazda uopče nije imao potrebu koristiti kardan

Uploaded with ImageShack.us e sad dali je u ovom pložaju uključeno ili ne jer mi je jedan majstor rekao da on vrti dok se ulje ne zagrije ili se ne stavi neko opterečenje na kardansku osovinu pa se ona zaustavi

Uploaded with ImageShack.us
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Kardan ti je sad uključen,ako ga spustiš u onu rupu kao,onda se on isključi.
a to ti pokazuje i pločica koja je na slici...
tako je bar na mom MF-u 590
a sad najbolje da isprobaš,kao što ti je majstor rekao
malo ga zagrijes i vidis...
edit,za ovo crno,dali je to gumb,koji se utisne,ili neki prekidač što se izvlači pa ostane vani?
dali si probao "mrdat" s tim?
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
2slika:

Ručica kako je postavljena kardan je uključan,bar je tako na mom 590,ako se kardan vrti non stop i kad se ta ručica vrati nazad onda su se lamele na kardanu istrošile,ovo govorim jer smo pred koji tjedan radili komplet servis hidraulike,i zamjena tih kardnaskih lamela,isto je kardan vrtio non stop,jedino kad se stavio neki stroj koji se malo teže pokreče onda se nije vrtio.

A ovo što ti majstor priča nije istina,otkako smo stavili nove lamele, osovina kardana uopče ne vrti ni na hladno ni toplo.
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
ne izgleda ti stroj lose ;) koja je godina? kako te sluzi?
jesu li mu gume 24/34" ili 28/38" ?
trebao bi imati ove vece a zadnje mi djeluju nekako malo. kakav je to malcer?
a vidim i lajka je iza :supz:

nazalost, oko kompresora ti nemogu pomoc. u nasim oglasnicima nisam naletio na ponudu polovne instalacije za tu seriju. jedino kontaktirat nekoga tko se bavi ugradnjom novih? ali to je opet dosta skupo..

88. je godina i ja sam zadovoljan za sada, dobio je nedavno novu tandem pumpu i zupcanik, ulje i filter te novu trubinu :D
Sljedece godine mu planiram promjeniti gume (gume su 24/34) i nesta smisliti s kompresorom za zrak....

Malcer je 2,5 m Krobath bez hidraulicnog pomaka, star je vac ali meni se za sad pokazao dobar
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
hvala za informacije ako me još bude šta zanimalo ja pitam bez ustručavanja,dli možete mi reći koliko su te lamele novaca i gdje se vi opskrbljujete sa dijelovima za vaše MF traktore?,još jednom hvala i pozdrav:partyman:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
hvala za informacije ako me još bude šta zanimalo ja pitam bez ustručavanja,dli možete mi reći koliko su te lamele novaca i gdje se vi opskrbljujete sa dijelovima za vaše MF traktore?,još jednom hvala i pozdrav:partyman:

Lamele su oko 100kn,budem točno provjerio na računu,ima ukupno 10lamela.
Meni su pumpu servisirali u TRAKTOR SERVIS-u u Križevcima,i tamo sam nabavio sve ostale dijelove.
 

jsmilaj2

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
98
88. je godina i ja sam zadovoljan za sada, dobio je nedavno novu tandem pumpu i zupcanik, ulje i filter te novu trubinu :D
Sljedece godine mu planiram promjeniti gume (gume su 24/34) i nesta smisliti s kompresorom za zrak....

Malcer je 2,5 m Krobath bez hidraulicnog pomaka, star je vac ali meni se za sad pokazao dobar

Dal je traktor i malcer kupljeni u okolici Jastrebarsko .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dobri znalci i oni sa iskustvom kod MFa dali model 690 godište 85 ima posebno pumpu za hidraulik i za kardan ili je samo jedna?:axe:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
dobri znalci i oni sa iskustvom kod MFa dali model 690 godište 85 ima posebno pumpu za hidraulik i za kardan ili je samo jedna?:axe:

Ima 2 pumpe za hidraulik; Glavna koja je klipna i manju pomočnu koja je zupčasta,zupčasta ide gore na klipnu.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
svaka čast muhaničar na prikazu da nemaš ti slučajno gdje i kakvu slikicu od tenka raskopanog,zbilja si faca svaka ti dala:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
svaka čast muhaničar na prikazu da nemaš ti slučajno gdje i kakvu slikicu od tenka raskopanog,zbilja si faca svaka ti dala:partyman:
Ako treba ja bum i nju nacrtal samo da bum još veča faca :rolfer:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ono rečeno za lamele ,izgleda da je jer ne prestaje vrtjeti,a dali može sporije dizati i kao da lagano trese dok diže poluge radi filtera hidraulike .ulja ima dovoljno ali za prolječe bude išlo drugo u getribu,koji transhidrol uzeti onaj sa večim ili manjim brojem:prayer:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
ono rečeno za lamele ,izgleda da je jer ne prestaje vrtjeti,a dali može sporije dizati i kao da lagano trese dok diže poluge radi filtera hidraulike .ulja ima dovoljno ali za prolječe bude išlo drugo u getribu,koji transhidrol uzeti onaj sa večim ili manjim brojem:prayer:

Ulje najorginalnije je traktol 80.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ono rečeno za lamele ,izgleda da je jer ne prestaje vrtjeti,a dali može sporije dizati i kao da lagano trese dok diže poluge radi filtera hidraulike .ulja ima dovoljno ali za prolječe bude išlo drugo u getribu,koji transhidrol uzeti onaj sa večim ili manjim brojem:prayer:
S desne strane dolje bi morao bit regulator kojim se ragulira brzina dizanja,okreče se ljevo desno nema veliki hod.(dolje negdje pored desne noge kad se sjedi)

Ulje Transhidraol 85.
 

Najnoviji postovi

Na vrh