• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
hvala marko,nego vidim ja da ti imaš masnog na dlanu pa zašto kaplju đekovi za kipu od hidraulike a ništa se ne radi sa njima,dali treba šta pritegnuti u onoj kutiji iza

Uploaded with ImageShack.us
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
E to je več pitanje hidraulike:rolleyess:

Moguče da je greška u samome đeku,istrošile se gumice i on pušta ulje koje je ostalo u cjevi od njega do razvodnika sa komandama.

Moguče da propušta razvodnik sa komandama a istodobno i đek.


Najjeftinije je zamijenit jedan đek i stavit novi i odma če se vidjet jel greška u đeku ili gdje drugdje,i sve treba dobro priteči.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Čisto da se vidi :D

DSC01567Kopiraj.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
evo i mog pridošlice ali mi nije uspjela slika u cijelom formatu ali bude naknadno

Čestitam ajkula!
Dobar stroj si uzeo, nek te dugo služ! :gitarist:
A dobar ti je i registarski broj :vragek:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
je to mi ostala pločica od ajhera koji je otišao ove jeseni u pazar bio je 7 godina u službi nadam se da bude ovaj masni dobar kao predhodnik:partyman::partyman:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
je to mi ostala pločica od ajhera koji je otišao ove jeseni u pazar bio je 7 godina u službi nadam se da bude ovaj masni dobar kao predhodnik:partyman::partyman:
Ma šta dobar,mora bit bolji:mrgreen:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
film o vlasniku nekolicine mf-a iz 40., 50. i 60-ih godina te o mf prikljuccima iz tog vremena:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=fT3Jt-4cVNI&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=W1JnR5VAUuU&feature=related[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Y5A8SfuKAmE&feature=related[/YT]
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Pocelo je maltretiranje sa saltanjem brze-spore, nekad hoce nekan nece. Zna li tko kakav je to saraf koj unutra treba pritegnuti, navodno drzi neki konus? Nisam nista dirao nit imam namjeru samo ako ovako ostane na proljece sam u problemu jer mi trebaju spore brzine za roto-drljacu.
Radi se o 3635 '92. godina.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pocelo je maltretiranje sa saltanjem brze-spore, nekad hoce nekan nece. Zna li tko kakav je to saraf koj unutra treba pritegnuti, navodno drzi neki konus? Nisam nista dirao nit imam namjeru samo ako ovako ostane na proljece sam u problemu jer mi trebaju spore brzine za roto-drljacu.
Radi se o 3635 '92. godina.

Kod mene je bio problem što je neki komadić nečega ušao u elektroventil i nije prebacivao do kraja već je krčalo. Očiščeno i radi dalje.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
taj šeraf pritežeš ako ti mjenjač ima puno lufta ili neće šaltati. a taj šeraf se nalazi dolje na getribi s unutarnje strane. dakle mjnjač ide skroz iz kabine okomito do mjenjačke kutije. i u mjenjačku kutiju ideju 2 osovine. a na te osovine se veže mjenjač iz kabine. e tu se s unutarnje strane nalazi šeras s kockastom glavom. treba ti jedan jako kratak 10 ključ.
ali mislim da bi osjetio da s e teže šalta ako je taj šeraf u pitanju.
jel ti prebaci lampica na kornjaču, a on je i dalje ostane u brzima ili niti jedno od toga.
ako prebaci lampicu, a mehanički ostane u brzima samo skini hd.ventil i isperi ga u nafti. i onaj ventilčič na vrhu malo ga prstima okreni da nije na tom mjestu i vrati nazad. nalazi se s desne strane pokraj filtera. nesječam se točno koji je, ali mislim da je drugi odozgora. dakle onu žicu otkapči, i s prednje strane ventila odšerafi takozvanu el špulu i onda ti osten samo taj ventil. ventil je mislim na 24-27 ključ. i nejga ošerafiš opereš i to je to.

a ako ne prebaciva ni el. niti mehanički otkapči ispod mjenjača one 2 žice i dotakni jednu na drugu i mora prebaciti. ako tako prebaci onda je taj indikator u banani. i odeš u vrbovec i uzmeš ga u originalu cca 250 kn je original.
ako gdje zapne javi samo
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Lampicu prebaci na kornjacu a ostane u brzima. Pogledat cu sutra taj el ventil
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
taj šeraf pritežeš ako ti mjenjač ima puno lufta ili neće šaltati. a taj šeraf se nalazi dolje na getribi s unutarnje strane. dakle mjnjač ide skroz iz kabine okomito do mjenjačke kutije. i u mjenjačku kutiju ideju 2 osovine. a na te osovine se veže mjenjač iz kabine. e tu se s unutarnje strane nalazi šeras s kockastom glavom. treba ti jedan jako kratak 10 ključ.
ali mislim da bi osjetio da s e teže šalta ako je taj šeraf u pitanju.
jel ti prebaci lampica na kornjaču, a on je i dalje ostane u brzima ili niti jedno od toga.
ako prebaci lampicu, a mehanički ostane u brzima samo skini hd.ventil i isperi ga u nafti. i onaj ventilčič na vrhu malo ga prstima okreni da nije na tom mjestu i vrati nazad. nalazi se s desne strane pokraj filtera. nesječam se točno koji je, ali mislim da je drugi odozgora. dakle onu žicu otkapči, i s prednje strane ventila odšerafi takozvanu el špulu i onda ti osten samo taj ventil. ventil je mislim na 24-27 ključ. i nejga ošerafiš opereš i to je to.

a ako ne prebaciva ni el. niti mehanički otkapči ispod mjenjača one 2 žice i dotakni jednu na drugu i mora prebaciti. ako tako prebaci onda je taj indikator u banani. i odeš u vrbovec i uzmeš ga u originalu cca 250 kn je original.
ako gdje zapne javi samo
Kod mene je pre izvesnog vremena ,takoreći pomešao brzine baš zbog te matice .Pri šaltanju iz III u IV brzinu kao da nema pravac.Isto se dešava kad sam prebacivao iz kornjače u zeca.
dyna.JPG

dyna2.jpg

dyna5.JPG

dyna%2525201.JPG
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
film o vlasniku nekolicine mf-a iz 40., 50. i 60-ih godina te o mf prikljuccima iz tog vremena:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=fT3Jt-4cVNI&feature=mfu_in_order&list=UL[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=W1JnR5VAUuU&feature=related[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Y5A8SfuKAmE&feature=related[/YT]

Uzeo sam si jučer vremena, i oduševljen sam serijalom:prayer::prayer:...gotovo da sam u jednom dahu pogledao:supz:, i to ja koji mrzim filmove, pogotovo u tom obimu....:madmana:
Nisam ljubitelj engleske strojogradnje, ali ovdje je odličan prikaz engleske inventivnosti i riješavanja problema:prayer:.....i sve to kroz jedan povjesni spektar
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
gledao sam te filmove s ocem pa je bilo i smijeha ali bome i cudjenja. stvarno zanimljivo sa cim su sve raspolagali u ondasnje vrijeme..

vezano uz gornji problem, ni sadasnji ni prijasnji mf nije glatko prebacivao u spore. obavezno moram 2puta prebacivati dok sam neki dan morao i vise puta pokusati dok nije usaltao u spore. lampica normalno prebacuje..
 
B

Bobo

Guest
Pregledao i ja nekidan filmove, svaka im cast... A i tebo sto si ih postavio.

Najvise me zacudio sistem pumpanja guma... A i razna rjesenja su me takodjer odusevila. Ajd zamisli da moras izmisliti nesto sto nikad nisi ni vidio nit znas kako cese u praksi ponasati, a oni su bas to uspjevali. Od raznih kultivatora, drljaca, sijacica, pa na dalje.

Imali su kompletan dijapazon prikljucnih masina da se korsite uz njihove traktore i tu su napravili pravi potez.
 

Najnoviji postovi

Na vrh