• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Ima i na mom traktoru takav prekidač,ali nije na tom mestu.Nisam nikada ni probao da ga uključim pošto nisam znao za čega služi.


 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nisam ni ja znao cemu sluzi dok nisam procito negdje na forumu. Dok je zakopcen neki laksi prikljucak ne primjeti se toliko funkcija toga prekidaca a dok je na njemu plug okretac tezi od tone bez toga niti ne krecem. Probajte pa napisite koju.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Kad ponovo krenem u oranje biće probano.
Da li se uključi neka kontrolna lampica kad uključiš taj prekidač ?
 
Posljednje uređivanje:

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Našao sam neke podatke oko ovog.
Sliku sam pozajmio
98885806.jpg

Kontrolna lampica je u samom prekidaču.




Za kićin traktor ,druga boca služi ,verovatno za ublažavanje udara u menjaču.
Sada sam išao da pogledam ,ima i kod mene 2 boce,jedna za ublažavanje udara u hidraulici,druga za menjač.
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nista se nepali, nikakva lampica samo sto puno puta kad dodjem na njivu zaboravim iskljuciti taj prekidac za transport.
Zanimljive stvarcice ovi absorberi sa slika. Imo sam jedan katalog za MFa samo su to nove serije od 60-70-80ks.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Da nije ona manja boca za ublazivanje udara dynashifta? E kad bi tu bio kakav dobar majstor koji drzi MFove u malom prstu pa da nam objasni ovako smo kao "samouki":scratch
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Proveri sijalicu u samom prekidaču,možda je izgorela.Po slici, br 21 je sijalica 12v 1,2w
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Da nije ona manja boca za ublazivanje udara dynashifta? E kad bi tu bio kakav dobar majstor koji drzi MFove u malom prstu pa da nam objasni ovako smo kao "samouki":scratch
Verovatno da je jedna za ublaživanje udara dynashift menjača i ona radi automatski.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Da nije ona manja boca za ublazivanje udara dynashifta? E kad bi tu bio kakav dobar majstor koji drzi MFove u malom prstu pa da nam objasni ovako smo kao "samouki":scratch
Evo šta kažu knjige
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ono moje cudo proradilo samo od sebe, rade spore-brze sve 5. Mozda zbog toplijeg vremena ko bi ga znao uglavnom nedavno dok je bila sezona oranja nije htio ni dok je bio vruc. Sad ni sam neznam sta raditi ko zna sta ce bit na proljece u rotiranju.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dobio je masni strah da bude išao u pazar pa da ne najebe kod drugog gore primirio je mušice,moramo Kićo naći nekog tko se kuži a da nas ne oguli i da malo pretrese sitne boljke,jer ovaj moj radi tiše od auta,ali bude morao dok se sretnem sa novčekima iči pod povečalo da neke sitnice pretresemo ,jedino ak uleti 7 onda ga poklonim u dobrotvorne svrhe i uparkiravam u avliju jednog 514 ,što bi reko Brašo šestaka :prayer::prayer:
 
B

BAGERISTA

Guest
Kolega jesi naša,,,filter,,,ili kod tebe filter a kod mene čep..........:?
Ako dobiješ 7-icu,,,javim se odmah,da proslavimo,,,,na tvoj račun..:lol::lol:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma da legne 7 evo mene sa fendom u Pulu,odmah dajem otkaz mljekari i steram ih u krasni,pa budem se nagledavo ispod kabine,mora negdje biti filter pa nije baš tako malen a za pijaču se ne brini ja sam ti blizu Podravine a tam imaš robe za nalokavanje jako fine:drinkers: ,pozdrav Bagerista i cjenjenom ostatku dobre ekipe sa foruma:partyman:
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Nisam ni ja znao cemu sluzi dok nisam procito negdje na forumu. Dok je zakopcen neki laksi prikljucak ne primjeti se toliko funkcija toga prekidaca a dok je na njemu plug okretac tezi od tone bez toga niti ne krecem. Probajte pa napisite koju.
Danas isproban sistem za ublažavanje udara hidraulika u transportu.Bila je noć i pritiskom na prekidač se upalila kontrolna lampica.Video sam da se plug malo spustio a sva prednost ovog sistema se osetila već na prvoj rupi.Traktor se ponaša kao da nema plug na polugama ,samo pliva.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Traktor je kod mene pune 3 godine a ja tek juče isprobao ovu fantastičnu opciju.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zato cim stroj dodje u dvoriste treba postiskat sve gumbe i gledat sta se dogadja :blackeye

nego, stvarno je to dobra stvarcica. cuva i prikljucak a i zivce. nemoras se vuci kao crv po cesti s nekim teskim prikljuckom..

dali se to samo iskljucuje kada podignes ili spustis hidrauliku? ili moras sam iskljuciti na gumb?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
duša boli, srce plaće, ali ovaj massey još dugo u dvorište neće:cry:
predobro su ih napravili. samo su cijene još bolje......

[YT]watch?v=dez9ldYQ73A&feature=related[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh