• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
vezano uz gornji problem, ni sadasnji ni prijasnji mf nije glatko prebacivao u spore. obavezno moram 2puta prebacivati dok sam neki dan morao i vise puta pokusati dok nije usaltao u spore. lampica normalno prebacuje..
Što se tiče prebacivanja iz sporih u brze ,nisam imao nikakvih problama.Uvek prebaci iz prve.Jedino dok je matica bila otpuštena ,nisam mogao da "potrefim" pravac.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
taj šeraf pritežeš ako ti mjenjač ima puno lufta ili neće šaltati. a taj šeraf se nalazi dolje na getribi s unutarnje strane. dakle mjnjač ide skroz iz kabine okomito do mjenjačke kutije. i u mjenjačku kutiju ideju 2 osovine. a na te osovine se veže mjenjač iz kabine. e tu se s unutarnje strane nalazi šeras s kockastom glavom. treba ti jedan jako kratak 10 ključ.
ali mislim da bi osjetio da s e teže šalta ako je taj šeraf u pitanju.
jel ti prebaci lampica na kornjaču, a on je i dalje ostane u brzima ili niti jedno od toga.
ako prebaci lampicu, a mehanički ostane u brzima samo skini hd.ventil i isperi ga u nafti. i onaj ventilčič na vrhu malo ga prstima okreni da nije na tom mjestu i vrati nazad. nalazi se s desne strane pokraj filtera. nesječam se točno koji je, ali mislim da je drugi odozgora. dakle onu žicu otkapči, i s prednje strane ventila odšerafi takozvanu el špulu i onda ti osten samo taj ventil. ventil je mislim na 24-27 ključ. i nejga ošerafiš opereš i to je to.

a ako ne prebaciva ni el. niti mehanički otkapči ispod mjenjača one 2 žice i dotakni jednu na drugu i mora prebaciti. ako tako prebaci onda je taj indikator u banani. i odeš u vrbovec i uzmeš ga u originalu cca 250 kn je original.
ako gdje zapne javi samo

Vidi vraga. Da ne čitam o ovome na forumu nebih ni znao da mi traktor neće u kornjaču. Proklet bio i ovaj forum, hehe. Što god ovdje pročitam meni se potrga. Neće ni lampica kornjača zasvijetlit, a na zeki bih trebao promijeniti žarulju čini se. Dakle kažeš žice otpojiti i probati direkt?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Maloprije doso s oranja, u spore vise nece ni cut. Upali lempicu kornjacu a ostane u brzima. Prije sam morao dva-tri puta da prebaci a sad gecrk. Ventilica ima izbad filtera tri jedan do drugoga, prvi je od prve vuce to znam sigurno jer je na njemu prebrikana zica. Sutra cu to poslikat pa metnem vamo da se to prostudira.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
img1016qq.jpg
By kicobj at 2011-11-26[/IMG]
img1019rs.jpg
By kicobj at 2011-11-2[/IMG]
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Na mom traktoru, ima jedna boca koja se puni azotom i služi da ublaži hidraulične udare na polugama hidraulika prilikom transporta priključnih mašina.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
@baranjac
velika razlika izmeã°u mf i fendta je bila , prije , sada viå¡e ne .
Mogao bih biti toliko zloban i raã¦i da je mf danas bolji od fendta ali neã¦u jer je navike kod ljudi teå¡ko mjenajti.
Mf je na loå¡em glasu zbog svojih velikih traktora ( 200 i viå¡e ks ) koji su se proizvodili prijaå¡njih godina , sve dok nije izå¡ao mf sa dyna 6 i dyna vt mjenjaã¨em. Dyna 6 se ve㦠par godina koristi u claas traktorima pod imenom hexa-shift a dyna vt je preslik fendtovog vario mjenjaã¨a. Kako je fendtu i mf isti " tata ili pak mama , agco ameriã¨ka firma " bilo je samo pitanje vremena kada ã¦e taj isti amer uã¦initi neå¡ta å¡to ã¦e mf-a izvuã¦i iz problema . Uspijelo im je to kada su kupili veã¦inski dio u fendtu i poã¦eli sa ugradnjom vario mjenjaã¨a u mf.
Vrijeme ã¦e pokazati da li je mf toliko kvalitetan kao i fendt , ja mislim da je blizu. Cijena novog fendta je uvijek bila najveã¦a od svih drugih traktora , ekskluziva je skupa a oni su ju imali. Mf je u cijeni 8 % jeftiniji od fendta ali ne zbog toga å¡to je loå¡iji nego zbog pametna politike firme i nijhovog pokuå¡aja da vrate stare mf muå¡terije koji su ih zamrzili zbog prije spomenutih problema .

Sve ovo sam napisao ne obaziruã¦i se na ove mf iz turske jel nema smisla njih gurati u isti tekst sa fendtovima . Tvornica mf-a je u francuskoj i traktori koji iz nje izaã°u su pravi mf-ovi.
Novi mf-sisu motor se nema ã¦ega stidjeti pred fendt-deutz motorom , ako misliå¡ da nisam u pravu pitaj naå¡ega ã¨lana "marko zgb" koji ti to moå¾e bolje objasniti nego ja , ja sam ipak krajnji korisnik i seljak.

gdje se proizvodi serija 42,, ovi bez elektronike
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
I ja bi volio znati cemu sluze te boce. Ispod reverzera je el. hidr. ventil, jeli on odgovoran za prebacivanje brze-spore?
Za ublazivanje udara tj da neskace prvi kraj pod plugom u transportu ima jedan sjajan gumbic ispred ploce EHRa. Donji je prednja vuca, srednji blokada diferencijala a gornji za transport teskih priklucaka.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kiraj, ti brze-spore prebacujes na rucici reverzera? Kod mene se brze-spore prebacuju na biracu brzina.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
kićo ispod tog ventila od prednje vuće ti je za brze spore. onaj u sredini. njega izvadi i očisti pa pogledaj jel on jako poriban na samom vrhu gdi zatvara otvara pritisak ulja. jer ako se on podere on ubiti šteka a elektronka nije dosta jaka da ga pogurne preko tog.
ali najbolje ti je izvaditi ta obadva očistiti i onda si siguran. a u kranjem slučaju pozovi lektričara da ti ga isproba na živu struju dok je vani. onda sigurno znaš. ovako je mogu pisat da valja ili ne. a najbolje je izvaditi pročistiti isprobat na praznom hodu dok je vani i to je to
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dečki vi meni tjerate strah u kosti ,ja planiram krenuti voziti gnoj i dalje orati sa masnim idučih dana,nadam se da me ne bude strefil kakav krljanac:axe:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ovo je ventil prve vuce, znam 100% jer je prebrikana struja na obicni prekidac

img1015al.jpg
By kicobj at 2011-11-26[/IMG]
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Kiraj, ti brze-spore prebacujes na rucici reverzera? Kod mene se brze-spore prebacuju na biracu brzina.
Isto i kod mene, na biraču brzina menjam brze -spore.
 
M

mirsad

Guest
pozdrav,Kico moguli ti pomoci sta ove slike
picture.php

picture.php
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Na mom traktoru, ima jedna boca koja se puni azotom i služi da ublaži hidraulične udare na polugama hidraulika prilikom transporta priključnih mašina.

I ja bi volio znati cemu sluze te boce.
Za ublazivanje udara tj da neskace prvi kraj pod plugom u transportu ima jedan sjajan gumbic ispred ploce EHRa. Donji je prednja vuca, srednji blokada diferencijala a gornji za transport teskih priklucaka.

i ja bi to :(
kiraj i kod tebe je gumb s kojim to ukljucujes? to imaju samo 31/36 serije? nisam znao da postoji ta opcija kod njih. znaci na cesti s prikljuckom sa pale i gase one strelice za gore i dolje na ehr-u?
ili samo taj pritisak u bocama amortizira udarce da nisu na tvrdo?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Mirsade pomogle su jos kako, jasno se vidi koji je ventil za sta. Hvala ti! Sad bar znam od kud trebam poceti.

Tibore nemam pojma sta ga ublazuje ali kad to ukljucim u transportu nema straga natresanja pluga po neravninama kao ni poskakivanja prednjeg kraja.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
i ja bi to :(
kiraj i kod tebe je gumb s kojim to ukljucujes? to imaju samo 31/36 serije? nisam znao da postoji ta opcija kod njih. znaci na cesti s prikljuckom sa pale i gase one strelice za gore i dolje na ehr-u?
ili samo taj pritisak u bocama amortizira udarce da nisu na tvrdo?
Kod mene nema prekidač ,ne pale se strelice.Izgleda da pritisak u boci amortizuje udare.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Imas prekidac sigurno, to je ovaj a strelice se ni kod mene ne pale. Kad se plug normalno digne i kad stisnem taj prekidac plug ode desetak cm dolje i samo gas, u voznji kao da ga nema iza

img1023a.jpg
By kicobj at 2011-11-26[/IMG]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
E taj gumb amortizacije ima i MF 3125 iz moga kraja,a ja sam do sada mislio da je to za prednju hidrauliku,a sad moram reč gazdi da je za zadnju,isto ima "ekspansione posude" smještene desno ispod kabine dolje kao i kod Kice,samo ima neke ventile prije tih posuda valjda njih treba onda otvorit.

Kod njega je gumb smješten na drugom mjestu,tamo gdje je ručka za uključivanje kardana malo ispod na onoj plastiki.
 

Najnoviji postovi

Na vrh