• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
primjercujem da je prostro za motor sve manji kod novih trakotora, nema vise onih velikih hauba ispod kojih se krije monstrum od motora, bar su mogli haubu ostaviti da bude kako ja to kazem kockasat, a ne ovako spustena aerodinamicna kao da je planiran za velike brzine. Vise volim klasiku, cak i kod auta, a sad i traktore rade sve nesto okruglo, oblo, jedino rus jos radi po klasici, hehhe
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
neko ima dva traktora, a neko ni jedan, i sad bi ovaj htjel oba vozit od jednom. Neznam samo otkud im volja za ovakve stvari, jos je on sajlama povezao komande jednog i drugog trakotora, neznam samo kakav mu je sinhronizacija, na snijegu ok, ali po tvrdom kad skrece sigurno da se guraju
 
Posljednje uređivanje:

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
primjercujem da je prostro za motor sve manji kod novih trakotora, nema vise onih velikih hauba ispod kojih se krije monstrum od motora, bar su mogli haubu ostaviti da bude kako ja to kazem kockasat, a ne ovako spustena aerodinamicna kao da je planiran za velike brzine. Vise volim klasiku, cak i kod auta, a sad i traktore rade sve nesto okruglo, oblo, jedino rus jos radi po klasici, hehhe

hauba je tako izvedena radi lakšeg kopčanja priključka na prednju hidrauliku i utovarivač, a i ujedno bolja preglednost je s radom na utovarivaću. motor nije manji. borung klipa je ostao isti kao i 90-tih. samo su izmjene na principu ubrizgavanja goriva, i raznim preinakama na galavama, klipovima i ostalom.
ovakava hauba je velika prednost tko ima neki prikljućak naprijed.
ja na svojem primjer, opće ne vidim korpu ili nešto dok kapćim, pa se moram nagedavat sastrane da vidim, a kum ima takvu zakošenu haubu na nešto starijem modelu i kod njega se vidi sve naprijed i to je pametan potez.
iako ovi novi mf-ovi nisu za usporediti s starijima.
ovi pokretni kileri radi lakšeg ćišćenja su pun pogodak. mf na manjim modelima ima mogućnost staviti usis zraka uz kabinu gdje ima najmanje prašine.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pa se je ostalo isto na tom MF-u ko i na njegovom predhodniku osim haube.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Pa se je ostalo isto na tom MF-u ko i na njegovom predhodniku osim haube.

54xx serije da. iako ove novije imaju pun ***** ublaživača protiv trzanja, i kabinu na amortizerima, a starije nemaju što je velika prednost i udobnost. a i kabine su sad sa stalenim krovom standard. na tim kosima. s tim da serija 54 postoji i ravna normalna hauba i u njoj nema nikakve razlike izgledom kao na starijima.
sve je stvar opreme. iako s full opremom je traktor puno opremljeniji od standardnog.
starije kose linije npr 42xx se itekako rzlikuju.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
54xx serije da. iako ove novije imaju pun ***** ublaživača protiv trzanja, i kabinu na amortizerima, a starije nemaju što je velika prednost i udobnost. a i kabine su sad sa stalenim krovom standard. na tim kosima. s tim da serija 54 postoji i ravna normalna hauba i u njoj nema nikakve razlike izgledom kao na starijima.
sve je stvar opreme. iako s full opremom je traktor puno opremljeniji od standardnog.
starije kose linije npr 42xx se itekako rzlikuju.

uff ja sam vidil mf 3080 kak je prolazil kroz moj kraj uff evo koja slikica http://static.landwirt.com/3248-Massey_Ferguson_3080_Allradtraktor-478405-0.jpg ajde jel dobar kaj velite :D samo bez prednje hidraulike i imal je fl i sepi uff
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
kolko je realna cijena massey-u 4255 2001. godina. ima 4500rh stanje stroja je srednje.
gume su sve 4 nove mehanički reverzer i hidraulika, klima, zraćno sjedalo. :weedman:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
nebih se htio zaletjet s tih 150 000kn. treba mi takav traktor, još je i massey pa nebih se previše dvoumio.
a i pitanje a da li bi kupio kakav 95ks traktor tog godišta za manje novaca u možda malo boljem stanju. pošto vidim na njuškalu takvi traktori drže oko 170 000kn i nemogu ih ljudi nikom prodati.:cry:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Moje mišljenje neka niko nezamjeri:
Ti traktori su kupovani kada su u zakonu bili još kapitalna ulaganja za strojeve i još pus povrat pdv-a znači ti traktori su kupnjeni za male novce. Taj traktor čovjeka nije izašo možda ni 150 000kn a sa njime je zaradio za još dva takva pošto ima 4500rs i neka još ovog proda pa on je na bedelom plusu.
Neka mi niko nezamjeri ali to je moje mišljenje. Ako ti traktor hitno netreba onda bi se na tvome mjestu strpio i još malo novaca prikupio (kredit ili posudba) i kupio novi. Na novome imaš garanciju i imaš 0rs i nikakva dodatna ulaganja narednih 5-10god. ovisno šta bi sa njime radio. Jer na polovnom najprije moraš mjenjat gume, a ostalo šta tis e potrga ili nešt.
Zato smo mi i uzeli novi,nije nam bilo hitno ai novo je novo,znam šta imam u dvorištu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Da svi tako razmišljaju kao ti davno bi propali..

Nije sve samo u tome idemo kupiti NOVO i gotovo.Novi traktor ako se ide kupovat takav traktor mora i zarađivat.Kad traktor stoji on ne zarađuje samim time niti gazda nema korist ni zaradu od njega,a platio ga je jako jako puno..

Došlo je takvo vrijeme da treba kupovat polovne strojeve.Tu nema ništa lošeg,ubiti bar ja ne viidm nikaj loše na polovnome stroju..Polovan isto tako može bit dobar kao i novi ,ako ne i bolji..

ALi samim time kad se ide kupovat polovno,treba bit spreman imat u đepu novce za servis,to bi morao bit svjestan svaki čovjek koji ulazi u to..

Novo se isplatilo kupovat kad su bila kapitalna,i novi traktor če se nekome isplatit ako radi s njime +1000rs na godinu,jer on nema vremena da mu traktor bude u zastoju,jer onda samim time gubi novac i vrijeme...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
je dobro si rekao kolega da drže cijenu samo je pitanje dali se i prodaju jer kako kažeDado 121 novo je novo ,pa ako se može sklepati kakva para i moj glas ide za novo i šteta što je ukinuto kapitalno ,samo je trbalo složiti drukčiji sistem za isplatu:axe:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da svi tako razmišljaju kao ti davno bi propali..

Nije sve samo u tome idemo kupiti NOVO i gotovo.Novi traktor ako se ide kupovat takav traktor mora i zarađivat.Kad traktor stoji on ne zarađuje samim time niti gazda nema korist ni zaradu od njega,a platio ga je jako jako puno..

Došlo je takvo vrijeme da treba kupovat polovne strojeve.Tu nema ništa lošeg,ubiti bar ja ne viidm nikaj loše na polovnome stroju..Polovan isto tako može bit dobar kao i novi ,ako ne i bolji..

ALi samim time kad se ide kupovat polovno,treba bit spreman imat u đepu novce za servis,to bi morao bit svjestan svaki čovjek koji ulazi u to..

Novo se isplatilo kupovat kad su bila kapitalna,i novi traktor če se nekome isplatit ako radi s njime +1000rs na godinu,jer on nema vremena da mu traktor bude u zastoju,jer onda samim time gubi novac i vrijeme...

Neka nezarađuje al znam da imam ispravan stroj u dvorištu i da nemam nikakva ulaganja.Prije će propast oni koji stalno šarafaju stare drlje koje su nam švabe i ostali podvalili.
Nisu ini budale,oni znaju kak se radi i živi. Zato oni kupuju novo i samo novo. Najstariji traktor u njihovom dvoru je 10g. i samo ih mjenjaju.
Nekažem za nekog ko nema novaca da mora kupit novi ali ako ima mogučnosti neka kupi i to mu savjetujem. Jer ko je kupio polovni malo da je zadovoljan sa njime,pogotovo ako je star 20 i pus godina.
Rođak mi je kupio MF 105ks neznam koji broj, i kaje se šta ga je kupio.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Znam par ljudi koji su kupili NOVE traktore i problemi nakon 1-2god rada,negdje prije negdje poslije,pa kaj bi onda oni morali reč,kad ti veliš da je novi stroj sigurna kupnja???

Kod tebe se sigurno neče pokvarit godišnje vrtiš par sati s njim.Večina ima takvo mišljenje koja radi malo s NOVIM traktorom i onda su svi jako zadovoljni kako nema kvarova ovo ono.U takvim uvjetima bi i rabljeni izdržao nebi imao kvarova..

Taj tvoj rođak koji je kupio rabljeni traktor nije jedini,i ne treba to isticat previše,ima više takvih,ali opet ima i onih koji su zadovoljni rabljenim,i ja sam jedan od njih.Kupio sam rabljeni traktor i nije mi na malo žao,isto tako znam da imam siguran stroj,isto tako siguran kao i neki novi..Ako ne vjeruješ ne moraš..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ti imaš svoje mišljenje,ja imam svoje i svako ima pravo na to pa tako i nekog posavjetovat. Neželim se sa nikim svađat nit nikog na ništ nagovarat,samo mu želim najbolje za njega.
 

Najnoviji postovi

Na vrh