• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
to je puno prakticnije nego kad moras micat ruku s mjenjaca za stiskanje powera kao na 30xx seriji. makar si vidio vjerojatno da su neki to kemijali na mjenjac.
kolega na fiatu f120 ima na mjenjacu prekidac za power. stajao sam na dvoristu i cudio se kako ga salta. a on krece sa prepolovljenom brzinom-puna, brzina gore i odmah polovi-puna, brzina gore i polovi-puna. znaci dok mjenja u visu brzinu u isto vrijeme i polovi na poweru.
e sad, neznam koliko je to zdravo te moze li to smetat mjenjacu ili ne, ali dobro dodje kod veceg tereta ako je predugacak razmak medju brzinama. meni je to malo problem iz 3. u 4. ako je lagana uzbrdica i prikolica iza mene.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
to je puno prakticnije nego kad moras micat ruku s mjenjaca za stiskanje powera kao na 30xx seriji. makar si vidio vjerojatno da su neki to kemijali na mjenjac.
kolega na fiatu f120 ima na mjenjacu prekidac za power. stajao sam na dvoristu i cudio se kako ga salta. a on krece sa prepolovljenom brzinom-puna, brzina gore i odmah polovi-puna, brzina gore i polovi-puna. znaci dok mjenja u visu brzinu u isto vrijeme i polovi na poweru.
e sad, neznam koliko je to zdravo te moze li to smetat mjenjacu ili ne, ali dobro dodje kod veceg tereta ako je predugacak razmak medju brzinama. meni je to malo problem iz 3. u 4. ako je lagana uzbrdica i prikolica iza mene.

Dobro si rekao,nije mi baš jasno odkud ideja inžinjerima u MF da taj pover na seriji 30xx stavljaju tamo s desne strane:scratch

Mada to bi se moralo dat najlakše prebacit,ak niš drugo taj gumb izvadit i zalijepit samo oko ručice mjenjača s trakom,malo žice produžit i puno bi bilo jednostavnije...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
u drugoj varijanti za međurednu obradu...:supris:



DSC00011-3.jpg

DSC00013-4.jpg

DSC00012-3.jpg
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
a to si ga već pripremio za sjetvu :weedman: jbt.. na svim traktorima bolje izgleda sa širokim kotačima a ovaj MF mi je ljepsi sa uskima
koliko si platio te uske točkove od torpeda
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
da spreman za bacanje umjetnjaka po žitu , prskanje , kultiviranje, a sijal nebude on...to bude veliki odradio u jednom prohodu...te točkove sam dobio sa traktorom u cijeni...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
bez uvrede drek malo star al za ovo sa sam procito dobar je malo kabina pohrđala al dobar a koji ti je veliki traktor ????
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
dobar je dobar, a još bude bolji kad bude utovarivač gore i kad se bude traktor sredio nanovo pošpricao , uredio , gdje je prhnut pokrpao i tak . malo zadnje baltobrane drugačije napravil ...

veliki traktor mi je Case 5140
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
kraj takve ergele ti zalis za ovim starim djedom?
je da je crven, ali..

BIO je star,ali to je bio najmanji problem..
Žalim ono vrijeme kad sam bio mlad i brzoplet,sad kad je prošlo neko vrijeme ipak vidim da je taj "djed" pio pravi traktor..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
koji je to bio crveni vražičak Marko ,znate onu nema udarca dok starac ne lupi
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
eh da kolega. to je makina i pol........ jbg kad si stariji si i pametniji...... zato ja svog 560 nisam dal niti za brdo para. stari bi gaveć prodo, ali ipak nekak sam ga odg i sad mu nije ni u jednu ruku žao.................
to su nepoderive mašine:partyman:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
Ajmo majstori, Gledam masseya 3655,nešto tast kemija oko traktora,pa reko da pitam znalce o ovom traktoru,da li su dječije bolesti tipa ostajanja u brzim/sporim riješene,onda problemi sa elektro ventilima,itd...?
Zahvaljujem
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ovaj na na njuškalu je isto V-P žuapanija, ali nisam siguran jel je to ovaj što je u mojem selu.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
...da li su dječije bolesti tipa ostajanja u brzim/sporim riješene,onda problemi sa elektro ventilima,itd...?

nebih to nazvao djecijim bolestima. kod njih su to vec staracke bolesti i po mome misljenju vise su vezane uz opcenito stanje i odrzavanje traktora nego uz godinu proizvodnje..
 

vulja_wicked

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
7
Moje mišljenje neka niko nezamjeri:
Ti traktori su kupovani kada su u zakonu bili još kapitalna ulaganja za strojeve i još pus povrat pdv-a znači ti traktori su kupnjeni za male novce.

da ali nisu ljudi te novce tovarili u đep, da se razumijemo nego si uzeo te novce i dalje ulozio, a kredit itplacujes ko da i nije bilo kapitalnog...primjerice covjek kod nas uzo JD 125ks pred 5-6 godina, bio nekih 60 tis € i 200 tis kn skoro dobio natrag (pdv i kapitalno) i to je uzeo plugove i rotodrljače... pogledaj cijene malo vani, kod nas sve ima svoju gadnu maržu, netko jako zarađuje jer kad odbijes kapitalno i pdv traktor novi toliko realno i vrijedi...

mi smo uzeli proslu godinu MF 3120 95. god...mogli smo na kredit novog ali ja moram radit s njim dan i noc da bi se on isplatil, evo ravno godinu dana 500rs...moje misljenje da za svega mozda mjesec dana efektivnog rada s njim (oranje, rotodrljače, eventualno prikolica) mi se jednostavno ne isplati novog uzimat...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Sve to stoji samo novi stroj se ne kupuje da bi sluzio godinu dvije ili pet nego onaj ko se odluci na taj korak uzima si stroj koji ce mu sluziti 10, 15 ili mozda cak 25-30 godina i tim potezom se na neki nacin osigurao na duzi vremenski rok.
 

vulja_wicked

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
7
Sve to stoji samo novi stroj se ne kupuje da bi sluzio godinu dvije ili pet nego onaj ko se odluci na taj korak uzima si stroj koji ce mu sluziti 10, 15 ili mozda cak 25-30 godina i tim potezom se na neki nacin osigurao na duzi vremenski rok.

slazem se, ali mi smo uzeli recimo tog mf-a jer nam je upitna buducnost, bavimo se svinjogojstvom...moramo prvo rijesit imovinske pravne odnose, zatim sve legalizirat, ako negdje zapnemo u silnom procesu nebude nista od toga i lako se sveg rijesimo...a onda mi đabe traktor od pol milje i kredit na grbaci, ovako uzeli polovni i mislim da nas moze sluzit barem 5 godina minimalno, jer ko zna sto ce bit za 5 god, onda se lako uzme novo ako ce bit uvjeta...
 

Najnoviji postovi

Na vrh