• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

B

bajki

Guest
Ratarako nije mi jasno kako te nisu pitali za izlaganje traktora na sajmu. Stroj te vrijednosti čekaš 56 dana preko roka, treba ti kao ozeblom sunce, a oni ga izlažu na sajmu!!! To kod mene nebi tek tako prošlo! To bi na sudu završilo, ako bi oni bili tvrdi i nebi se s njima mogao dogovoriti. Kod tebe se ipak radi o cca 20000 kn.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
krx pozega¨, tvoj traktor mi je puno zanimljiviji jer ja koristim traktor iste snage, ima da forum napuniš sa slikama, i obavezno izmjeri potrošnju jer me to jako zanima

Ovo je tvoj
MF4400Full2.jpg
 
R

Ratarko

Guest
bajki kaže:
Ratarako nije mi jasno kako te nisu pitali za izlaganje traktora na sajmu. Stroj te vrijednosti čekaš 56 dana preko roka, treba ti kao ozeblom sunce, a oni ga izlažu na sajmu!!! To kod mene nebi tek tako prošlo! To bi na sudu završilo, ako bi oni bili tvrdi i nebi se s njima mogao dogovoriti. Kod tebe se ipak radi o cca 20000 kn.

Nisu me pitali . Samo su mi rekli da dođem na sajam i da ču ga tamo vidjeti . Ja sam na to rekao da bude zaključana kabina i to je to. Bio sam na sajmu i primjetio da je u pola sata tri puta upaljen od strane nekih ljudi a dogovor je bio da če biti zaključan a o paljenju niti slova. Traktor je naručen 28.11 kada sam uplatio jamčevinu a na ponudi stoji isporuka u roku od 60 dana , pa t sada vidi da je to skoro dva mjeseca preko a niti danas ga nemam i neznam gdje je . Traktor je banka platila , kasko sam ga registrirao još u četvrtak.
 
B

bajki

Guest
Da čovjek ne povjeruje! Lako je meni sad govoriti ja bi njih na sud, kad nisam u tvojoj koži. Ti ipak s njima trebaš ostati koliko toliko u dobrom odnosima, ipak če ti oni održavati traktor. U svakom slučaju probaj se s njima dogovoriti, mislim da če ti najlakši dogovor biti, par besplatnih servisa ili nešto tako.
 
K

krx pozega

Guest
Da Mario ima 12+12 grupe brzina ako se to može nazvati grupama,ima mijenjanje brzina kao i smjera bez upotrebe kvačila,te paljenje prednjeg kardana i zadnje blokade diferencijala sve sa elektrohidrauličkom podrškom... 8)
 
R

Ratarko

Guest
Što je Ratarko danas radio ?
Možda ove slike pomognu , hint , imaju točno vrijeme :wink:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e konačno je došao i taj dan!!! e moj ratarko,svaka ti čast!!ja bi bio sretan ko malo dijete!
 
R

Ratarko

Guest
Eto , morao sam ga sam dovesti jer je diler glupson na kvadrat . Žalim svakoga tko kupi od njega traktor . Firma je užasna.

Traktor je zatvoren i ne ide preko 43 kmh/h tako da mi je trebalo malo duže da ga dovezem nego sam planirao. Tako je zatvoren do prvog servisa , radi se samo o blokadi na mjenjaču , gas se može dodavati do 2200 okretaja , dalje nisam probao a možda i ne ide više. Na prvom servisu koji je na 100 sati če ga otključati na 50 km/h .
Možda je i bolje što je bio zaštopan na 43 jer bi se ubio do kuče , velika je to masa i treba dobro voditi računa o pokretima volanom.
Sve u svemu mislim da sam uštedio i malo goriva zbog toga jer je išao na 1400 okretaja motora cijelim putem a brzina je bila 43 km/h .
 
R

robert

Guest
joj...pa nisi ga valda vec poceo rastavljati...vidim tamo si haubu podigao...e...nije se valda pokido... :D he he.... :wink:
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko jel to nije velik traktor za koliko zemlje radiš...ozbiljno pitam,koliko recimo zemlje možeš za dan poorati sa njim sa adekvatnim plugom...
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Ratarko jel to nije velik traktor za koliko zemlje radiš...ozbiljno pitam,koliko recimo zemlje možeš za dan poorati sa njim sa adekvatnim plugom...

Nije velik , to je jedan od manjih . Svi poljoprivrednici u mojem kraju imaju traktore od 230 KS , mislim na glavni traktor na imanju , ovaj moj ima 190 ili 200 zavisi kako gledaš na te konje.
U najboljem slučaju poore 10 ha dnevno .
 
B

bajki

Guest
Čestitam Ratarko! Želim ti puno preoranih i posađenih hektara s njim. Da je meni takav ili barem upola manji!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,427
Iiiiiiiiiiiiii, jesu li se koke okretale za tobom kad si prolazio? Ko na Fast and Furious :lol: :lol: :lol:
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
E to je zjocko pravo pitanje.
Ja to uopče ne kužim, kupiš BMW i to ne novi, neki tamo za 7-10 tisuča
eura i komadi se okreču i sline ko ludi, a kupiš traktor za 50 ili 100 tisuča
eura i onda ko da ne postojiš. :?
 
R

Ratarko

Guest
Da baš je šteta što se koke nisu okretale za traktorom :wink:

Umalo zaboravih , bajki , hvala na dobrim željama
 

Najnoviji postovi

Na vrh