• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

R

robert

Guest
hm... :?
kako doci do proizvodjaca strojeva,i osnovati jednu kompaniju, i imati najbolji servis.....stvarno se puno strojeva prodaje...sve vise i vise..a trgovci beru na nama.....makar ovo bila samo ideja,valjalo bi malo o njoj i raspraviti....opcenito se spojiti,u neku udrugu..ne znam.....znate kako se kaze...zajedno smo jaci.....samo da nas je jos vise...
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ja o tome razmišljam več duže vrijeme, samo neznam još od kud početi,
gdje pitati.
Imao sam nekog tko je bio zastupnik 40 g, ali se njemu više neda, pa
sad pokušavam od njega dobiti informacije, kontake itd.
Veči je problem početni kapital, kojeg nemam, ali imam izvrsnu lokaciju
pored autoputa i velikogoričke ceste ( one za zračnu luku Pleso) površine
vanjske 3500 m2 i zatvorene 520 m2, visina preko 3 m, ali kao što velim,
NO many.. :cry:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Imamo još jedan proble, mi smo poljoprivrednici i ne možemo ostaviti poljoprivredu i visiti cijele dane u uredu sa kupcima !
 
R

robert

Guest
sve se moze......u uredu moze raditi bilo koja osoba,samo ih se treba dobro obuciti...sto se tice zastupnistva jedno bi trebalo blizu v.gorice,jedno u djakovu,ili osijeku,ili samo u djakovu,ako uzmemo nekakvu idealnu poziciju izmedju iloka i zagreba.....znate trgovci pljuju jedni po drugima,a ima mnogo ljudi koji se bas i ne razumju u traktore pa nasjednu pricama.a u biti svi su traktori manje vise jednaki ili slicni...
ali ti prodavaci mi se doslovno gade,pricaju a pojma nemaju...ja imam firmu registriranu za uvoz i prodaju motorni vozila,i vrti mi se po glavi dosta toga.....u njemackoj svako podrucje ima svoga zastupnika,ja sam bio blizu munchena,mislim da se zove gruber-landtechnik,zastupnik za claas i case,to je stvarno nesto ogromno,prije dvije god. sam bio tamo na kucnom sajmu imali su 70 sto polovni sto novi kombajna,a traktora i polovni strojeva da ne pricam.....
sa nekim takvim se ujediniti i otvoriti veliki centar polovnih i novih strojeva u hr.....
 
S

stočar mario

Guest
Ratarko kaže:
Idem odmah vidjeti šta piše na mojoj ponudi .
Meni su obečali davno da če biti isporuka .
Koliko si siguran da to prolazi na sudu , da li ti je to odvjetnik rekao ?

Evo provjerio sam , kod mene stoji rok isporuke 60 dana , na današnji dan to je 56 dana prekoračenja plus što su izlagali traktor na sajmu , hmmm , trebao sam tražiti još jedan traktor od 90 KS gratis ...

Bio sam kod odvjetnika i on mi je predložio nagodbu sa njima što sam i ostvario, ali u krajnjem slučaju trebalo bi to proči i na sudu.

I ja sam za ovu ideju. 8)
 
R

Ratarko

Guest
@stočar mario
Bio sam kod odvjetnika i on mi je predložio nagodbu sa njima što sam i ostvario, ali u krajnjem slučaju trebalo bi to proči i na sudu.

Ja sam na brzinu izračunao da su mi dužni preko 100.000 kn po tvojoj računici i to na današnji dan a traktor je još kod njih :(
Nema tu nagodbe , šta bi mi mogli dati za te novce , ništa ...
 
S

stočar mario

Guest
Koja je cijena tvome traktoru?

Izračuna na bazi 100 000 Eura.

100 000 x 7.4 = 740 000 Kuna x 15% = 111 000 Kuna godišnje

111 000/365 = 304 Kune po danu zakašnjenja
 
R

Ratarko

Guest
:oops: :oops: :oops:
Onda mi je matematika za nulu
Ja izračunao 100.000 kuna , koji sam ja glupson :shock:
 
K

krx pozega

Guest
Pozdrav...sajam je bio dobar..makar za mene koji nije puno obilazio a najbitnije od svega je što sam zadovoljan obavljenim poslom inače kapariso sam onaj "mali" kraj ratarkovog 4455 i super sam zadovoljan i upoznao sam maria stočara i ratarka bih ali je on negdje "loko" :D...
 
R

Ratarko

Guest
Čekaaaaj malo , prijatelju 8)
Nemože to tako , ako si kaparisao onda nam i reci cijenu traktora te njegovu opremu , mislim da bi bilo pošteno .
 
K

krx pozega

Guest
U svakom slučaju...znači bio je 30300eura inače bez ikakve opreme u vrbovcu a zdogovor je ili ti ga obečano mi je od opreme klima,digitalna instrumentna ploča,zračno sjedalo,mjenjač sa opcijom prebacivanja bez kvačila(ne power več baš ta pizdarija)...uglavnom sve za 32500eura...al nisam izlazio sat vremena iz one barakice..ha.ha..i.obečana mi je isporuka za mjesec dana..i sretan sam kao malo dijete ne toliko zbog novog traktora več što sam riješio tu havariju kupovanja i mogu se tj.možemo se posvetit drugim stvarima...ma nemam ti šta pričat..e pa da još to nije gotovo ima još jedna opcja dodatne opreme a ta je da me oni još :D :) :( :shock: mogu zajebat...ratarko kad češ dotarat pilu
 
R

Ratarko

Guest
Ma vidjet češ i sam na svojoj koži kako to ide , grrrr
Po zadnjim saznanjima u utorak ali i to če opet odgoditi za koji dan , bljak .
Kako si mogao ugovorit traktor sa tim ljigavcima , pa bilo je više od 100 drugih traktora na sajmu ? Ozbiljno pitam , zašto baš MF ?

Da li si uzeo sa nakošenim nosom MF ili klasični ?
 
K

krx pozega

Guest
Ma kupujem traktor več duže vrijeme i imo sam ja sranja i s drugim dilerima svi su ti oni isti...mislim da je ovo super potez,što se tiče traktora..a zbilja mi neidu u glavu neki njihovi potezi,čovječe nemožeš vjerovat koliko su nalajali za onog MFdilera iz bjelovara..i još mi kažu(pošto sam ja bio cigan kaki i treba biti s njima tokom pregovora)kao vi seljaci samo kukate a imate pare...a ja velim a da nije seljaka nebi vi imali na čemu uhvatit...ima jedna dobra od onog mog susjeda kojeg sam več jednom spominjo...PA TKO BI LUD RADIO KAD BI IMALI ISTO ONAJ TKO RADI I ONAJ TKo NE RADI...a jebemu miša
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Postoji i druga opcija: izabereš traktor/mašinu, ideš u drugu državu, kupiš tamu i uvezeš.
Pošto ni sada nisu u stanju da ti rješe reklamaciju, imaju loš servis i slično, pitanja u toj vezi nemaju potrebe.
Tako se najbrže isčisti tržište.
A ako kupuješ kod velikog dilera, možeš izgovorit i puno bolju cijenu, pošto si mu došao s neba i tvoj traktor mu je ekstra posao.
Najbolje vrijeme za kupnju u Europi je potkraj godine, kad moraju dileri kaparisat narudžbe za slijedeču godinu, pa im svaka para puno vrijedi i lager se čisti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh