• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

R

robert

Guest
ratarko,ovo je pila,svidja mi se maska naprije :D .jel imas i grijanje retrovizora?koliko kg ti je uteg naprijed?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko, traktor je zbilja odličan! Å to sve prikazuje onaj monitor u boji?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Lijepi traktor, za što služi onaj okrugli regulator na trečoj slici?
 
S

stočar mario

Guest
To je AutoDrive controler. Naštelaš ga na koliko hočeš obrtaja motora i on sam šalta. Na lijevu stranu je transport a desno teži poslovi (oranje i sl.)
 
R

Ratarko

Guest
@robert
Maska im je super na tom tipu MF-a. Ima i neke prerade ispod maske koje se odnose najviše na hladnjake tekučina , sve u svemu dizajnerski raj ako mene pitaš. Da , retrovizori su el.pokretljivi i grijani - to je sve neki komfort paket za kabinu ili tako nekako , ima tu još otrme koja ide uz to.
Prednji uteg je od 900 KG , htio sam od 1000 ali takav nema.

@mario
Monitor ima puno funkcija koje ja sada ne znam napamet.
Na prvom ekranu monitora se vide oni klasični podatci , brzina u km/h , okretaji motora ... ima tu još nekoliko ekrana koje dobiješ pritiskom na tipke a svaki je za nešto drugo a ja ti opet trenutno ne mogu objasniti za što kada neznam niti sam .
 
R

robert

Guest
a jebemu....i ja bi to...... :wink:

st.mario,kakve ti imas probleme sa isporukom?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
a sad Ratarko, možeš počet pisat pismo Svetom Nikoli za priključke, kojima se može iskoristit mogučnosti novog traktora.
 
R

Ratarko

Guest
tine kaže:
a sad Ratarko, možeš počet pisat pismo Svetom Nikoli za priključke, kojima se može iskoristit mogučnosti novog traktora.

Baš tako ali imam dva dobra za njega.
Prvi je plug Rabe sa četiri brazde a drugi tanjurača blizu 6 metara .

Također imam i jedan stroj s kojim MF neče moči dobro raditi , Rabe Bluebird 4.5 metara gruber. Sa tim strojem mi Ford 240 KS ima jaaaako velike probleme pri radu . Niti postižem zadovoljavajuče radne dubine niti radnu brzinu koju bi htio . Živo me zanima kako če se MF pokazati.
 
S

stočar mario

Guest
robert kaže:
a jebemu....i ja bi to...... :wink:

st.mario,kakve ti imas probleme sa isporukom?

Kao prvo isporuka je trebala biti 15.02. ali kako vidiš traktor je stigao tek na sajam i to ne u cjelosti. Nedostaje prednji hidraulik i kardan te nisu odgovarajuče gume jer u ponudi stoje prednje 440/65/28 a stražnje 540/65/38, dok su na traktoru standardne. Ali i to smo danas dogovorili tj. zatezna kamata u zamjenu za dodatnu opremu.
 
R

Ratarko

Guest
Daj mi malo objasni zateznu kamatu ?
Na osnovu čega si ju dobio i nisam stvarno točno razumio to što si napisao . Ako si naručio dodatnu opremu a oni ju nisu isporučili u cijelosti da li si mislio reči da češ sada dobiti još više dodatne opreme nego si ustvari naručio zbog njihovog propusta ?
Kakav ugovor si potpisao kada si naručivao traktor ? Ja sam potpisao samo ona njihova dva lista papira na kojem stoje podatci o traktoru i cijena ?
 
B

Bobo

Guest
A bas mi se MF svidio... Sad vidim da cu ipak traziti kakav polovan (Kad ga za kojih 20 godina budem kupovao) koji mi dolazi u roku ODMAH i gotovo... A ove komplikacije mi se ni najmanje ne svidjaju...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Ratarko

Iako na tvojoj narudžbi nije istaknuto, važe i opšte uzance Obligacijskog zakona ili kako se god to zove. Od toga žive advokati.
 
S

stočar mario

Guest
Ratarko kaže:
Daj mi malo objasni zateznu kamatu ?
Na osnovu čega si ju dobio i nisam stvarno točno razumio to što si napisao . Ako si naručio dodatnu opremu a oni ju nisu isporučili u cijelosti da li si mislio reči da češ sada dobiti još više dodatne opreme nego si ustvari naručio zbog njihovog propusta ?
Kakav ugovor si potpisao kada si naručivao traktor ? Ja sam potpisao samo ona njihova dva lista papira na kojem stoje podatci o traktoru i cijena ?

Zakonska zatezna kamata iznosi godišnje 15%, a na ponudi po kojoj je traktor uplačen stoji rok isporuke najviše 45 dana. Znači uzmeš cijenu traktora, pomnožiš je sa 15% i dobiješ godišnju zateznu kamatu, podjeliš je sa 365 te dobiješ iznos kamate po danu i to je to. A ja sam dogovorio da mi isporuče sve naručeno i naknadno kompresor u zamjenu za zateznu kamatu.
 
R

Ratarko

Guest
Idem odmah vidjeti šta piše na mojoj ponudi .
Meni su obečali davno da če biti isporuka .
Koliko si siguran da to prolazi na sudu , da li ti je to odvjetnik rekao ?

Evo provjerio sam , kod mene stoji rok isporuke 60 dana , na današnji dan to je 56 dana prekoračenja plus što su izlagali traktor na sajmu , hmmm , trebao sam tražiti još jedan traktor od 90 KS gratis ...
 
R

robert

Guest
ti trgovci su hulje kakvih nema,bitno im je samo da svaki ima novog mercedesa......trebali bi mi sami zajedno osnovat firmu zajednicku i kupovat novi i sami sebi prodovat i ostalima,i napravit odlican servis iz zajednickih iskustava.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh