• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
MF 3125 Dynashift:
19876661.jpg


Naprijed ima zakopčan viličar.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kako je kolega zadovoljan s njim? ima li kakvih problema? svjetla ste koliko znam rijesili..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
kako je kolega zadovoljan s njim? ima li kakvih problema? svjetla ste koliko znam rijesili..

U 1god napravio oko 900rs..

Zadovoljan je s njim.U početku su bili problemi oko getribe,otišlo je par zupčanika i neki sinhroni.Kad se to malo posložilo traktor ide dalje bez zastoja.

Jedino je počela klima nešto zezati sad,do 1500o/min puše hladno a poslije toplo:scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Auu milo ti podne, nije lose... dapace!!

Traktor je u pokretu svaki dan.

Ne troši puno,a udoban je za radit.Gazda s njim radi sve poslove osim sjetve,špricanja i košnje za sad jer nema veliku kosu za njega..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Mislim da se radi o dolazu ulja sa pumpe,a ne o povratu... zato mu treba razvodnik,zbog promjene cirkulacije iz pumpe,bilo na poluge za dizanje,bilo za razvodnik ili nešto treće..pošto je razvodnik sa tri položaja

Il se nismo dobro skontali :D

upravu si. rijeć je bila o dovodu ulja......... ali opet nije morao kupovat onaj razvodnik za koji mjenja smijer. pošto ti mf-ovi ima drukćiji složenu hidrauliku od imt-a, i protoćnije i jaće pumpe. on ima direktno napajenje ulja iz pumpe koje je predviđeno za utovarivać s lijeve strane pored rezervara i može direktno spojiti crijeva na tu pumpu i ima konstatno napajenje neovisno o polugama i zatvaranju protoka ulja preko takvog razvodnika. tj iz pumpe ima konstantno napajenje u komande od utovarivaća i lijepo povratom vraća direkt u getribu na deklu s desne strane. a poluge rade normalno nemora okretat rućicu nikakvu. tako ja imam na svojem mf-u 560. tj kiper komande su mi neovisne o polugama. mogu raditi s kiperom normalno i hidraulik može u isto vrijeme dizat i spuštat.... vrlo jednostavno i puno efikasnije...... i jeftinije za složit kad već traktor iam tako predviđeno i složeno.....
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Je da to je tako. Veci traktori su u pravilu uvijek proporcionalno gledano jeftiniji od manjih. Manji traktori imaju puno veci spektar namjene od velikih, veliki su samo za teske poslove i u garazu. Jos jedan od velikih razloga visokih cijena manjih traktora su i sami uvoznici koji ih dovoze iz vana jer im je lakse prodat veci traktor s prvom vucom samo da je stanje donekle okej a mali koji su i vani na cijeni ce im zasigurno duze stajati na lageru. Ajde sad probaj negdje naci solidan traktor 60-70ks nemora imat prvu vucu a da mu je pristojna cijena?!
Jako tesko dok ovih preko 100ks ima da ih tesko pobrojat.

Da slažem se, tako je .
Ali moglo bi se na to i ovako gledati ;
tko ima para za nove , svejedno mu je.
a tko nema para za nove, mislim da su do 60-70 ks dobri i naši stari imt 560 577, zetori , mtz 52 , 80 , torpedi i slični, a preko 100, 120 ks se isplati uvesti neki polovni dobar stroj , za do cca 15000 eura.
slažete li se ?

vidim da se nešto kužiš u uvoz takvih strojeva , pa imam jedno pitanje .
iz koje zemlje je najbolje uvesti stroj, mislim gdje se najbolje održavaju traktori?
znam da je to sve od traktora do traktora točnije od gazde do gazde ,ali ipak onak općenito kakvo je stanje ?
Moje općenit0 mišljenje da bi to trebale biti njemačka i švicarska, a da su najlošije italija (općenito loše održavanje) i francuska ( realno puno previše sati nego što navode u oglasu).
kakvo je vaše mišljenje?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Meni je neki dan jedan lik nudio 390 iz 93. godine za 12.800 eura pa sam ga malo blijedo pogledao. Kaže da je perfektan, koliko za punoljetnog dečka može biti perfektan...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
takva im je cijena po oglasnicima. ako je traktor stvarno dobar i ocuvan, zasto ne. mislim da se na tome nema sta kvariti. uglavnom mehanika, struje skoro nista.

365

3879-Massey_Ferguson_MF_365_Allrad-773063-0.jpg


3879-Massey_Ferguson_MF_365_Allrad-773063-1.jpg


bomboncic :rolleyes:

za medjurednu dusu dao. a ni utovarivac nebi bio na odmet.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
takva im je cijena po oglasnicima. ako je traktor stvarno dobar i ocuvan, zasto ne. mislim da se na tome nema sta kvariti. uglavnom mehanika, struje skoro nista.

365

3879-Massey_Ferguson_MF_365_Allrad-773063-0.jpg


3879-Massey_Ferguson_MF_365_Allrad-773063-1.jpg


bomboncic :rolleyes:

za medjurednu dusu dao. a ni utovarivac nebi bio na odmet.

ma extra traktor i pol nema šta mašina nema šta, traktor isto da ak je očuvan i nije imao velike kvarove na motoru može koštat dost a i ovaj utorivač dodaje cijenu mislim traktora su sredili uff :mrgreen::mrgreen::rolleyess::drinkers:
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
moj kum ima 362
mislim da je 92 il 93
traktor je zmaj samo da ima krdan 540/1000 bil bi zakon
ima 8x8 mjenjac i ima negde oko 5500-6000 rh
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
moj kum ima 362
mislim da je 92 il 93
traktor je zmaj samo da ima krdan 540/1000 bil bi zakon
ima 8x8 mjenjac i ima negde oko 5500-6000 rh

bemti,ak je zmaj daj onda kad buš bil kod njega nabaci koju sličicu da vidimo toga zmaja :vragek::heart::prayer:
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
bemti,ak je zmaj daj onda kad buš bil kod njega nabaci koju sličicu da vidimo toga zmaja :vragek::heart::prayer:

budem kad se vrnem zmora :weedman:
ak ne zaboravim :drinkers:
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
takva im je cijena po oglasnicima. ako je traktor stvarno dobar i ocuvan, zasto ne. mislim da se na tome nema sta kvariti. uglavnom mehanika, struje skoro nista.

365

3879-Massey_Ferguson_MF_365_Allrad-773063-0.jpg


3879-Massey_Ferguson_MF_365_Allrad-773063-1.jpg


bomboncic :rolleyes:

za medjurednu dusu dao. a ni utovarivac nebi bio na odmet.

stvarno lijep traktor , a i cijela serija je prava.
znate li tko je to proizvodio, jel je org. englez ili je neka turka koperacija?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
čisti englez....... zato im i je cijena tolka visoka. 390t je zvjer i pol.............. najbolji u toj seriji...
 

Najnoviji postovi

Na vrh