• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
svi strojevi kod tog gazde imaju dosta visoke cijene..

matija, lijepo si skockao mf-a ;)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
za sad je jako puno uloženo u njega več...da me opče strah povedati...bil je 2mejseca kod majstora ...al dobro sad je to to....
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
matija,znači stigao je? svaka čast,izgleda kao novi! bilo bi zanimljivo znat koliko si uložio u sređivanje,ako nije tajna.

a što se tiče ovog MF-a iz banove,taj se jako dugo prodaje,i pre skup je za ono što nudi.

a hahaha, sada znam o kome je riječ, a za ovo što piše u oglasu 100% sam siguran da nije istina
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
svaka cast imt-u, ali ovaj mi se ipak vise svidja :)

nisam do sada o tome razmisljao, sad sam tek skontao da su brena i ovaj mf po tezini i snazi jednaki. cak je brena i teza - po konedati 6000kg prema 5600kg mf-a. snaga se i jednom i drugom vrti oko 135ks.
moze li mu brena parirati u brazdi ili recimo u brdu sa nekim teretom iza?
jasno je da mf ima daleko bolji mjenjac, hidrauliku i tako dalje.. ali recimo cista snaga motora i neka vucna sila, kakva je razlika tu?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
svaka cast imt-u, ali ovaj mi se ipak vise svidja :)

nisam do sada o tome razmisljao, sad sam tek skontao da su brena i ovaj mf po tezini i snazi jednaki. cak je brena i teza - po konedati 6000kg prema 5600kg mf-a. snaga se i jednom i drugom vrti oko 135ks.
moze li mu brena parirati u brazdi ili recimo u brdu sa nekim teretom iza?
jasno je da mf ima daleko bolji mjenjac, hidrauliku i tako dalje.. ali recimo cista snaga motora i neka vucna sila, kakva je razlika tu?


Uhhh... ovo bolje da nisi pitao, nista Masni po snazi ne bjezi 136ici i mislim da bi se jako razocarao kad bi ih probali potegnit jednog za drugog (kao Zeku 6911 i 560). Masni je masivniji i udobniji, mjenjac i hidraulika dvije svjetlosne godine ispred kao i prvi kraj samo u brazdi bi bilo gusto cak ako ne i zesci IMT.
Motor bez sumnje prgaviji na IMT_u ali na MF_u manji potrosac.
MF ima bez utega i sa pol rezervara goriva 5750kg isto tako i IMT 5136. Za Masnog imam 600kg utega a rezervoari su im na oba po 250lit.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Motor bez sumnje prgaviji na IMT_u ali na MF_u manji potrosac.

heh, negdje dobijes, negdje izgubis..
znaci brena stvarno je azdaja kako se prica i nije za odbacit.
u jednu ruku nisam ocekivao takav odgovor, ali s druge strane mf je recimo ugladjeniji traktor dok je brena ipak stara garda.

prevlacenje sa traktorima, iako je zanimljivo za pogledati, ne daje bas neku predodjbu koji je bolji ili jaci. ima snimka gdje mali case? 80-90ks drzi mcormicka? od 150+ks
bolja usporedba bi bila u tractorpullingu ili hillclimbingu sto, koliko sam vidio, za sada najvise finci i okolne zemlje odrzavaju..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Jedan problem koji se dešava na MF 3125:

Problem je prednji pogon,kad se uključi radi normalno ali čim dođe neko opterečenje malo veče kardan za prednji pogon se polako prestaje vrtit i ne radi prednji pogon..

Sad me zanima dali on u getribi ima kakvu lamelu za prednji pogon ili preko čega to ide jer nešto proklizava pod opterečenjem?

marko, dali je kolega probao rjesiti ovo ?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
marko, dali je kolega probao rjesiti ovo ?

Da,riješeno..

Lamele su bile potrošene do kraja,i neke gumice su se potrošile u tom sklopu s lamelama..Investicija nekih 1600-1700kn..Al sada radi sve kak treba,čak su se i neke ostale funkcije poboljšale na traktoru koje prije nisu radile kak treba..Zanimljivo...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ima puno sarafanja oko toga?
sta se to jos popravilo?

Za jedan sat se skine taj dio dolje.To je ona dekla na zadnjem kraju ispod traktora gdje ide kardan od prednje vuče..On mi je reko da je sve jednostavno i ne treba pazit nigdje posebno..Njemu je to radio običan mehaničar.

Popravilo se to da se prednja vuča više ne uključuje sama tokom vožnje(prije se znala sama uključit).Na gasu manjem od 800 obrtaja traktor je sam počeo šaltat dynashift..Sad kak se to sve posložilo takivh sitnica više nema..Po meni zaključak da je ulje propuštalo na tim gumicama i tu se gubio pritisak ulje.To je samo moj zaključak možda nije tako..

Da nije može kakav kvar na 3080?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
pa, kako si uzmes..
cupao sam pred koji dan neku vrbu s prednjim krajem. zakopcana nisko tako da je prednji kraj bio dosta opterecen i prednji nisu htjeli vrtit dok ih nisam na neki nacin rasteretio. vjerujem da je ista stvar kao i kod kolege. inace u normalnim uvjetima uredno vrte prednji.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pozdrav ekipa,i ja bih se malo ukljucio. zanima me vase misljenje dali je 100 000kn realna cijena za mf 375 iz 1995.?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
pa.. vrijedi li tebi taj traktor toliko, tj dali si spreman za njega toliko izdvojit?
opcenito te linije drze cijenu,vani pogotovo, a i taj je nesto mladji, s obzirom da su se radili do 97. godine.
u kakvom je stanju traktor? ako zelis bas takav i taj traktor, ako je dobar, zasto ne.. ?
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
za takav traktor i za tu snagu puno, zavisi kakvo je stanje, ali za te novce se može naći nešto mlađe, a možda i bolje, sve zavisi od stanja u kakvom je traktor.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
http://www.njuskalo.hr/traktori/masey-ferguson-375-oglas-5615603

eto,to je taj,meni izgleda ko curica. nikad se ne zna kakva mu je duša,a i s tim trgovcem su ljudi imali loša iskustva,pa sam malo skeptican,ali taj traktor je ko stvoren za mene. mozda se bude dala spustiti cijena...a kad bih znao da je traktor ispravan i da ce ici bar 5 godina bez vecih kvarova,dao bih taj novac. no tko ce ga znat...
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
izgleda jako dobro. na toj seriji znas da neces imat problema sa elektronikom ili ovakvim i onakvim ventilima. to je sve mehanika.
ako bi se dala cijena jos malo korigirat..
 

Najnoviji postovi

Na vrh