• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
nemojmo pretjerivati netreba meni 390t meni bi bilo dost i 365 ili 375 linija dost 80 je već previše
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
a to je nešto drugo ako ne tražiš jaćeg. iako mislim da od 375 i 390-390t razlike po dimenzijama nema, samo slabiji motor. imao sam prilike vidjet obadva, ali potrošnja ti je tu negdje, i još ks u zalihi....
ali bilo koji je dobar. odlićna serija traktora, kratki, okretni, jaki i najbitnije čista mehanika nemožeš pogriješiti....
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
slažem se , nemožeš pogriješiti.
Rekao si da si ih imao prilike vidjeti, pa onak na oko koliko su slični imt 577 , mislim što bi se dalo se jednog na drugog prebaciti?
(pitam onak čisto informativno )
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa preseliti se da skoro pa ništa....... eventualno utovarivać, iako se i on treba malo preraditi. na oko je sve to isto i slićno, ali ne paše skoro ništa. jer ovo je englez i cjeli je colni, a srbin je srbin......... ja ćak nisam mogao obićnu vuću s postoljem premjestiti koja je bila za kapćiti prikolicu. ako jedne rupe pašeju druge fulaju skoro za 20mm. dva razlićita traktora kratko rećeno.... na svu sreću:rolleyess::D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
nebih baš reko da kabina paše. pripasat se da ali da paše oriđiđi i ne. ma imt je kopirao licencu masseya još 70. a massey je već 70-tih daleko uznapredovao. pogotovo ova serija 3xx koju je nemoguće usporediti s imt-om.
massey serija 1xx bi se nešto dalo iskombinirat s imt. sve dalje i novije mf i imt je kao da uspoređuješ kruške i jabuke. svaki vuće na svoje...........
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Jedan problem koji se dešava na MF 3125:

Problem je prednji pogon,kad se uključi radi normalno ali čim dođe neko opterečenje malo veče kardan za prednji pogon se polako prestaje vrtit i ne radi prednji pogon..

Sad me zanima dali on u getribi ima kakvu lamelu za prednji pogon ili preko čega to ide jer nešto proklizava pod opterečenjem?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Jedan problem koji se dešava na MF 3125:

Problem je prednji pogon,kad se uključi radi normalno ali čim dođe neko opterečenje malo veče kardan za prednji pogon se polako prestaje vrtit i ne radi prednji pogon..

Sad me zanima dali on u getribi ima kakvu lamelu za prednji pogon ili preko čega to ide jer nešto proklizava pod opterečenjem?

Ima lamele. Mozda im doso kraj, nisu pretjerano skupe.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ima lamele. Mozda im doso kraj, nisu pretjerano skupe.

A dal traktor mora ič na pola prilikom zamjene?

Danas kod gaženja silaže se to primjetilo da ne radi prednji pogon..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ma ne, ona kvrga ispod getribe u njoj su lamele. Nemora znacit cak ni da su one, mozda elektro ventil šteka, jednostavnije je prvo njega provjerit.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
marko, jeste bas vidjeli da se kardan ne vrti ili samo prednji ne vuku?
na 3050 su mi se potrosile ricne na spojnici izmedju kardana i prednje vuce - komad cijevi koja spaja kardan prednje vuce i izlaz iz prednjeg diferencijala..
nabavili drugi komad i vozi dalje.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
marko, jeste bas vidjeli da se kardan ne vrti ili samo prednji ne vuku?
na 3050 su mi se potrosile ricne na spojnici izmedju kardana i prednje vuce - komad cijevi koja spaja kardan prednje vuce i izlaz iz prednjeg diferencijala..
nabavili drugi komad i vozi dalje.

Pratio sam kad je on vozio gore na silos,zadnji kotači su počeli proklizavati a kardan od prednje vuče se počeo slabije vrtit..

Prednja vuča se normalno uključi i vuče na prazno,ali kad dođe opterečenje e onda ne radi više i polako posustaju kotači,,
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
lamele su loše. skida se ona kruška gdi je kardan. nije neka mudrolija za promijeniti. kardan se ne mora skidat ima jedan osigurać on se izbije i ta krunasta veza se pomakne i nije problem........
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=KlheCBI_CXM[/YT]

:p

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=3RjzE_GW6Iw&feature=related[/YT]

mozda si kroz kojih 15ak godina i mi budemo mogli takvo sta priustiti :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
ovakav bi si mogli priuštit hehe

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=rBY9rv9EJs0&feature=player_detailpage[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
mf - izložba, hehehe :p

DSC01419.jpg
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
uopće nije loše, 17 000€ za traktor od 70ks bez kabine, i onda neki kažu kako su ovi zapadni traktori skupi.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
matija,znači stigao je? svaka čast,izgleda kao novi! bilo bi zanimljivo znat koliko si uložio u sređivanje,ako nije tajna.

a što se tiče ovog MF-a iz banove,taj se jako dugo prodaje,i pre skup je za ono što nudi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh