• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
He.. he-he...
Ukratko: manje trenja, manje gubitaka, manja potrošnja, okretni moment se dobije isti ko na 4 cyl...
Većina ljudi koji se bune na te nove serije traktora s 3 cilindra ionak nemaju love za novi traktor, muči ih to kaj više ne mogu šrafiti kak su po starom Zetoru ( ej, s 3 šrafcigera, čekičom i pajserom napraviš polugeneralku na njemu).
...
Turba i commonraila se ne treba bojati, največa prednost je u tome kaj se ( da, i traktori) mogu navinuti još nekoliko ks pomoću novog softvera.

Osim toga, IMT 533 do 549, i gomila Zetora je s 3 cilindra pa to nikome nije smetalo zadnjih 40 godina....

Ovi silni dodaci oko turba, povratni ERG ventili i preskupe pumpe sluze samo za uzimanje novca na popravcima.
Commonrail na traktoru... ideš! Dobra stvar dok ide ali... Sa nasom prefinom naftom koja je puna mulje i dok dodje sa pumpe a da ne pricamo po kakvim se sve bacvama skladisti.
3 cilindra na starim ferkaćima i zekonjama su bili OK na traktorima od 30-40ks i nikakav bed.
120ks i tri cilindra? Ma daj molim te to je po meni sprdacina!

Ali ako nema duzine u traktoru nema niti prenosa snage na teren
torpedo 90ks pojede te nove bicikline u blatu

Ove nove stotke stari Deutz od mog rodjaka 8006 pojede za dorucak i ispljune. Star je 33 godine i mogao bi lako satrati novog XXX macana sa cijela 3 ili 4 cilindra.

volim kubikažu i što veći broj cilindara a onda i ne može biti problema ovi upaljaći su smješni...

Zetor 130ks star 5 godina sa motorom 4 cilindra pri ulasku u brazdu sa trobraznim plugom Vogelom 1020 mora dobro stisnit gas jer na malim okretajima krepava, toga kod sestaka nema

ja mislim da je proslo vrijeme kada si kupio traktor i bio miran 30 godina s njima!
Nova tehnologija je omogucila...

Nova tehnologija je omogucila da mi u buducnosti svako malo mjenjamo traktore kao sto je doslo vrijeme sa televizorima, busilicama, brusilicama, ves.masinama, bojlerima... sve kratkog vijeka i bez isplativosti servisiranja. Znaci kad crkne ajd po novo. E malo su se za*ebucnuli, traktori su u danasnje vreme preskupi i jedva se moze doc do jednog novog a ne da ga se mjenja svaki cas. Uzimaju novce na programiranjima prilikom servisa i na silnim glupostima tipa senzora, mikroprocesora, ventila, ulozaka... Rijetko koji danasnji "novi" traktor ce dozivjeti starost tj 30 godina rada, zajest ce se dotle puno puta
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
zato ja svog fendta 106ls, koji ima 33 godine postujem i ocekujem puno od njega, cista mehanika
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Zbog toga što im proizvodi traju 40 godina propadaju tvornice, a danas sve mora imati rok trajanja.

Nema Schlutera, Eichera ,pravog Deutza (SDF grupacija je križanac svega i svačega) nema Ursusa, nema Forda i FiatAgria ( New Holland je nasljednik, a o njihovoj kvaliteti predobro znam) nema više ni IMT-a.
Novi Steyr je pod CNH grupacijom i s starim Štajerima nema prevelike veze.
Stari Zetori i novi Zetori???? ha-haaa...
Nema više Hanomaga,Leylanda,David Browna.... A to su sve bili nepoderivi traktori.
Gdje je Internacional? Gdje je rumunjski Univerzal? Torpedo Rijeka? Štore? Rakovica?

Od "starih" marki žive Valtra, John Deere, Fendt, >>>>> Lindner ! <<<< .... a to je sve visoka tehnologija i prisiljeni su pratiti svjetske trendove, jer bi u protivnom bili ko MTZ :) = tehnika od prije 30 godina upakirana u jeftinu plastiku i dizajn pijanog konstruktora.

Evo linka, ovi proizvođači su propali ili ih je netko kupio - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_former_tractor_manufacturers



Nema izbora... tri cilindra. Elektronika... Hoćeš? Nećeš? Kupi rabljeni.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Tko bude imao love za novi bude kupovao ta elektronička čuda jer ima za održavanje,ja i ostali poštovatelji više budemo preferirali staru gardu,osobno sam imao Ajhera sa perkins motorom,držao je kao polovni kod mene 7 godina bez ključa,kad je počeo raditi probleme javio se trenutak prodaje zbog moje ne mogućnosti popravljanja,kao što kaže motohod više se nerade strojevi od 40 god.trajanja,osobno sam jednom gledao jednog Hanomag kamiona koji je imao milion i blizu 100 tisuća pređenih km,takvog više ne napravi nitko:(devil)::(devil):
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Zbog toga što im proizvodi traju 40 godina propadaju tvornice, a danas sve mora imati rok trajanja.

Nema Schlutera, Eichera ,pravog Deutza (SDF grupacija je križanac svega i svačega) nema Ursusa, nema Forda i FiatAgria ( New Holland je nasljednik, a o njihovoj kvaliteti predobro znam) nema više ni IMT-a.
Novi Steyr je pod CNH grupacijom i s starim Štajerima nema prevelike veze.
Stari Zetori i novi Zetori???? ha-haaa...
Nema više Hanomaga,Leylanda,David Browna.... A to su sve bili nepoderivi traktori.
Gdje je Internacional? Gdje je rumunjski Univerzal? Torpedo Rijeka? Štore? Rakovica?

Od "starih" marki žive Valtra, John Deere, Fendt, >>>>> Lindner ! <<<< .... a to je sve visoka tehnologija i prisiljeni su pratiti svjetske trendove, jer bi u protivnom bili ko MTZ :) = tehnika od prije 30 godina upakirana u jeftinu plastiku i dizajn pijanog konstruktora.

Evo linka, ovi proizvođači su propali ili ih je netko kupio - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_former_tractor_manufacturers



Nema izbora... tri cilindra. Elektronika... Hoćeš? Nećeš? Kupi rabljeni.

E sad zbog čega nema tih pojedinih marki i kvalitete može se diskutirati, ali da ima nečega u tvojem postu, ima.

A od svih traktora valjda još samo JD ostao jedinstven. A možda i nije, ali ni fendt, ni valtra nisu samostalni proizvođači za sebe, ali ipak imaju neke smjernice koje neki drugi nemaju.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
E sad zbog čega nema tih pojedinih marki i kvalitete može se diskutirati, ali da ima nečega u tvojem postu, ima.

A od svih traktora valjda još samo JD ostao jedinstven. A možda i nije, ali ni fendt, ni valtra nisu samostalni proizvođači za sebe, ali ipak imaju neke smjernice koje neki drugi nemaju.


Da.... fali ti Lindner.
Perkins motori, ZF transmisija, hidraulika Bosch, struja Hella. I tako je kod Lindnera već 50 godina.

Evo link na 1963 godinu, i danas su te komponente ostale iste.

http://www.lindner-traktoren.at/de/jahr/1963/lindner.html


A sad sve ovisi o ovome (ima i na hrvatskom, ali malo) - http://en.wikipedia.org/wiki/Planned_obsolescence
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
Mislim pošto je IMT rođak MF-u po šasiji ima 3 cilindra 91.god traktor ko novi 3106 r.s poštujemo ga a kad treba stisnut onda ide hrabro

a JOHN DEERE je traktor legenda i uvijek će ostati
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
dva igrača malo jača...:icon_pray:

Fotografija0243.jpg

Fotografija0242.jpg

Fotografija0241.jpg

Fotografija0239.jpg

Fotografija0238.jpg

Fotografija0237.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Pa da nastavimo niz...

fotografija2u.jpg


img1552w.jpg


a o ovom ćemo nekom drugom prilikom... (sin se nasladjuje)

img1285om.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
dečki,super su vam crvendači :(clap):

idemo dalje :biggrin:


a evo i susjedov :icon_pray:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
hehe metija dobar ovaj naš par hehe, šteta kaj još nisam stigel namontirati utovarivača na svojega :icon_e_sad: ali sad će on kroz koji dan :icon_razz:
ljepi su mf-ovi od svih svaka čast....... samo kolega dino, kaj će ti bala iza??? tak nosiš ili je protututeg?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma nee,to sam imao na bašći 60-ak bala,a ovako sam brže dovezao 2 po 2,i jos je tata vozio sa steyr-om 1 po 1,nego da trpamo na prikolicu pa skidamo dolje za tih par metara.
Zato sam sad nabavio duple vilice,bit ce to jos prije :(happy):
 

Najnoviji postovi

Na vrh