• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ma da mi ga daju u pol cijene netreba mi, hvala im!! Radje cu kupit Rusa sestaka nego ovo napuhano cudo s tri svemirska klipa
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=q5fT7yOQ91c[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=xTikpnMpNTk[/YT]

nova serija 6600 ima 4 cil motore ( 120-160ks ), 5600 ima 3 cil motore ( 85 - 105ks ), sreca da u 3600 ( 69 - 92ks ) ne ugradjuju 2 cil motore :(:

ali osim toga, sta drugo reci? MF :icon_cool:

Da je meni ovaj MF 5600 al trebo si nadodat MF je zakon ;))
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
srecom pa jos uvijek ima serije 5400 i 6400 sa sestacima.. :icon_winkle:
ali nazalost to je buducnost..
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ko je ovde lud,mi seljaci koji "kao"nesto znamo sta je 3,4 i 6 cil.ili ovi "neki" inzinjeri koji misle da ce turbinom,nekim elektronikama i ostalim kojekakvim glupostima da nadomjeste potrebnu snaku u 3 cil.mislim van svake pameti,..,.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
pa, sigurno da inzinjeri znaju vise nego mi "obicni seljaci".. ali ako se meni nesto ne svijdja, djabe me svi ti inzinjeri uvjeravali da sam u krivu..
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Ja mislim da ponajprije iz ekoloških razloga,jeftinije je napravit šestaka od 100ks nego otog s 3cilindra nabrijavat :icon_cool:
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Ko je ovde lud,mi seljaci koji "kao"nesto znamo sta je 3,4 i 6 cil.ili ovi "neki" inzinjeri koji misle da ce turbinom,nekim elektronikama i ostalim kojekakvim glupostima da nadomjeste potrebnu snaku u 3 cil.mislim van svake pameti,..,.

Dok god ima starih strojeva ja ovakve neču kupovati!!
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
He.. he-he.

Imam trocilindraša s common railom i 78 konja u ponudi ( ok,ne bude reklama .... pssst - vidi lijevo,ovo crveno)

i kupci se bune zbog tri cilindra.

Ukratko: manje trenja, manje gubitaka, manja potrošnja, okretni moment se dobije isti ko na 4 cyl...
Većina ljudi koji se bune na te nove serije traktora s 3 cilindra ionak nemaju love za novi traktor, muči ih to kaj više ne mogu šrafiti kak su po starom Zetoru ( ej, s 3 šrafcigera, čekičom i pajserom napraviš polugeneralku na njemu).
To je sad trend, tzv "downsizing" koji je prvo počela autoindustrija.
Sad je sve više autiju srednje klase s 1,2 motorom.... a prije deset godina je bila normalna pojava 2.0 i više motor u maloj karoseriji.
Turba i commonraila se ne treba bojati, največa prednost je u tome kaj se ( da, i traktori) mogu navinuti još nekoliko ks pomoću novog softvera.

Ok, ovaj s linka je benzinac i turbo... no pogledajte koju snagu može trpiti blok motora od praktički "običnog" auta - http://www.gurneyflap.com/bmwturbof1engine.html

Osim toga, IMT 533 do 549, i gomila Zetora je s 3 cilindra pa to nikome nije smetalo zadnjih 40 godina....
 
Posljednje uređivanje:

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ali ako nema duzine u traktoru nema niti prenosa snage na teren
torpedo 90ks pojede te nove bicikline u blatu
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ali ako nema duzine u traktoru nema niti prenosa snage na teren
torpedo 90ks pojede te nove bicikline u blatu
a jos je veci problem kaj mi imamo najbolji eurodizel plavi na svijetu....:icon_axe:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
a jos je veci problem kaj mi imamo najbolji eurodizel plavi na svijetu....:icon_axe:

gle što se toga tiče kogu ti se pohvaliti ih zvastitog iskusta da je Alfa 166 2,4 jtd (5 cilinara, coom rail) progutala jako puno plavog dizela i nikada nikakvih problema, zima ljeto, samo daj i gasssss,

- a osobno nisam ljubtelj male zapremine i puno konja, mislim a je dugovječnost tu najveći problem, što se tiće automobila to su talijani davnih dana isprobali, Alfa je imala 3 cilndra 1,8 TD i motor je vrtio dobro i sve je bilo OK ali mu je na startu valilo snage, tako je i sa ovim novim motorima, đabe novom Polu 1,6 TDI sa 75 ks sve kada ga običan Punto 1,2 i sa 75 ks zbrije grje god hoćeš, danas većina mašina nema konje već MAGARCE

- nego poznavatelji Masseya ajde mi recite nešto o ovom stroju, djeluje mi nekako masivan i jak, kakav mu je mjenjač jel elektronika ili na žgance
http://www.njuskalo.hr/traktori/massey-ferguson-1004t-oglas-5500749

a zaš stavljaju 3 cil motore ? valda je i njih stisla kriza ko i nas sve ;)

iz istog razloga što je nekada i Peugeot - Renaul i Citroen na svoje aute stavljao felge sa 3 rupe --- zbog uštede, ništa drugo
 
Posljednje uređivanje:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
Alfada@ tako sam i mislio duplo je jeftinije a to kaj misle da je traktor bolji nek si okače o rep
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Alfada@ tako sam i mislio duplo je jeftinije a to kaj misle da je traktor bolji nek si okače o rep

volim kubikažu i što veći broj cilindara a onda i ne može biti problema ovi upaljaći su smješni iz iakustva znam jer sam probao VW 1,6 tdi, i to je smeješno mugu mu napisati i milion konja ali on nema konje on ima magarce isto kao i njemu slični strojevi
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
ja mislim da je proslo vrijeme kada si kupio traktor i bio miran 30 godina s njima!
Nova tehnologija je omogucila manje cilindara i istu snagu ko i 4,5,6 cilindara,ali dugovjecnost tu nema veze s vezom..Sad je sve smanjeno,od kvalitete,utroska materijala itd...samo da bi se to servisiralo,da bi se mijenjalo i davalo pare...Sada su auti 1.2 turbaci 140ks,nekada to nije ni iz 2.0 motora se moglo izvuc...tako je trend s traktorima,pretpostavljam!
 

Najnoviji postovi

Na vrh