• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kaj imaš koji 3080? :)

Ima jedan kod mene u selu za prodat, uredan traktor.

Ovaj moj je trenutno kod strika doktora, bolu ga dize... tj boljet ce mene 500 i nest kuna po komadu
fotografija0249.jpg
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Imao bi jedno pitanje
imamo mf 8120 aosad smo u hidrauliku ljevali ulje ina agrina sad se to navodno vise neproizvodi
sto vi "ljevate"
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Imao bi jedno pitanje
imamo mf 8120 aosad smo u hidrauliku ljevali ulje ina agrina sad se to navodno vise neproizvodi
sto vi "ljevate"

To ulje sam naručio prošli tjedan,sutra bi mi moralo stiči...
Ako treba pošaljem broj u poruci gdje sam naručio ulje..

Inače mislim da bi u taj MF moralo iči malo kvalitetnije ulje..Član @kiraj je napisao kako u svoj MF 3120 uljeva SHELL Harvela T..
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
to ulje sam naručio prošli tjedan,sutra bi mi moralo stiči...
Ako treba pošaljem broj u poruci gdje sam naručio ulje..

Inače mislim da bi u taj mf moralo iči malo kvalitetnije ulje..član @kiraj je napisao kako u svoj mf 3120 uljeva shell harvela t..

moze broj ako sam dobro razumio narucio si agrinu

neznam sta mislis kvalitetnije na poslu u novi new hol ljevaju isto ulje 10w 30
MOŽE BROJ
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kikic, dugo nije bilo slika od tebe ali nesto se ne sjecam da si imao ph na velikom mf-u? imas li koji prikljucak za prednji kraj?
svidja mi se detaljcic sa dvije rotirke :icon_cool:
kako sluzi inace?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
kikic, dugo nije bilo slika od tebe ali nesto se ne sjecam da si imao ph na velikom mf-u? imas li koji prikljucak za prednji kraj?
svidja mi se detaljcic sa dvije rotirke :icon_cool:
kako sluzi inace?

da slabo sam bio aktivan sad se nabavila konačno neka pila od kompa pa da mogu pohranit slike i stavljat ;)
nisam imal ph na velikom mf-u ni utovarivaća na malom.
ph je kupljena još davnih dana samo je ovo proljeće stavljena tek jer su se usput sanirale neke sitnice oko prednjeg kraja......
imam priključak. prednja rotokosa deutz fahr 2,70 široka s cilindrom i fedrima da se ravna po terenu..... prelijen sam izać iz ohlađene kabine na sunce da ga slika dok kosi s prednjim i zadnjom:icon_anal:. a i naći će se svaki ćas pokoiji prikljućak za ph samo dok se složi home made :biggrin:

da rotirke su već dugo gore obadvije, a nisi primjetil da su i dvije značke na prednjoj maski ;)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
da slabo sam bio aktivan sad se nabavila konačno neka pila od kompa pa da mogu pohranit slike i stavljat ;)
nisam imal ph na velikom mf-u ni utovarivaća na malom.
ph je kupljena još davnih dana samo je ovo proljeće stavljena tek jer su se usput sanirale neke sitnice oko prednjeg kraja......
imam priključak. prednja rotokosa deutz fahr 2,70 široka s cilindrom i fedrima da se ravna po terenu..... prelijen sam izać iz ohlađene kabine na sunce da ga slika dok kosi s prednjim i zadnjom:icon_anal:. a i naći će se svaki ćas pokoiji prikljućak za ph samo dok se složi home made :biggrin:

da rotirke su već dugo gore obadvije, a nisi primjetil da su i dvije značke na prednjoj maski ;)


Kako je rješen prednji kardan?-na 3080
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
..... prelijen sam izać iz ohlađene kabine na sunce da ga slika dok kosi s prednjim i zadnjom:icon_anal:

da rotirke su već dugo gore obadvije, a nisi primjetil da su i dvije značke na prednjoj maski ;)

kolika ti je zadnja kosa? imas i klimu? e da mi je..

skuzio sam i znacke, samo rotirke su mi zanimljivije :icon_smile:

sto se tice ph, naprijed neki gruber ili valjak, iza 2,5m sjetveni liniju i da vidis posla :icon_super:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Kako je rješen prednji kardan?-na 3080

getriba za prednji kardan je kupljena u kompletu s hidraulikom. samo mi je falila znaći veza između radilice i te getribe. to sam nakandno kupio u originalu s spojkama, a tokar je napravio prihvat na getribu i tu spojku, i opet od spojke na radilicu. s tim da je getriba uljna i ima 7 lamela unutra i puštam ju preko sajle znaći nema trzanja kao na standardnoj getribi, nego kako popustim s rukom. jako dobar sistem osmišljen..... nešt slično kako zetor ima na ručni kuplung na kardanu. :eek::

kolega tibor neznam da li se sječaš one zadnje kose crvene deutz fahr km25? ona je odozada širina 215-220 (ne sječam se točno širine) s 2 velika bubnja...
da, da klima je originalna nutra. još je on dobio dosta dodatne opreme kaj nije imal a ja sam dodal. ma nije ju neka nauka ugradit. samo kad imaš materijala. ja sam pripremil za 560, kompresor,,kilere crijeva, sve od auta samo se nema vremna za postavljanje, čeka se da se riješi posla a to neće bit prije zime :=:)
trebal je 3080 bit obojan i sređen ovu zimu, ali eto odužilo se sezona najedamput došla i nije se stigno nažalost......
hehe, stari me zajeb kaj moram imat poseban traktor, da me svi poznaju radi tih rotirki :icon_cool:
a za naprijed ču tanjuraće ove postojeće zadnje prepraviti i složit na 3 metra, jedan red valjaka tanjura samo a iza tanjuraće če bit ježevi nešt slično kao što imaju gruberi da mi mrvi zemlju a tanjur da prerežu i počne strane će se sklapat hidraulićno tak da mi voznog prostora ostane 2 metra da me ne zeza u prometu, a sjetvena linija će bit 3 metra otraga ide bez problema, samo moram sijačicu mjenjat kad je moja 2,50:mur:
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
:cool:jebate ovaj kikich ima opasne planove za masnoga...kad sve poslozi prikljucke taman bu moral generalku delati na njemu (salim se naravno)...samo delaj i bude para...ipak je to massey....a kak ti velis kad je plavo i zeleno bilo dobro....crveni je pravi traktor
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
nebu trebala generalka, pazi se na strojeve, a i višemanje sam sve spremjenil znam kaj imam sad. a motor je još zwer, ne troši a još nije bilo tak jake zime da nije kresnul od prve na par okretaja. :icon_winkle:
hehe radi se stalno samo je para slabo na žalost, a to si čul u subotu da plavo nikad ni valjalo pa čak ni onda, a zeleno se ne pozna na polju od trave :(giggle): hehe pazi sam da nas markec ne čuje visli bumo s bandere:icon_hang:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Isto sa sajma u radogni..
MF je imao najbolje opremljene traktore,svi ful oprema i sve najnoviji modeli,najviše sam gledao MF 6616 Dyna VT:
21040442.jpg

21040444.jpg

21040445.jpg

21040446.jpg


I jedan malo veči MF:
21040443.jpg


Kod nas u HR je sad novi zastupnik GRAPAK..
 

Najnoviji postovi

Na vrh