• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Meni je tako prva pumpa propustila ulje u motor i odmah kupili drugu, kapacitet joj je 29 litara ovoj novoj neznam koliko je orginal bila.
Jos nisam reko kad dugo nosim tesko na primjer rotodljacu i sijacicu zajedno nekih 20 min iz pumpe picima se pusiti dimiti koliko vrela bude inonda moram 10 min pustiti i ugasiti traktor i onda mogu doc do kuce to mi se desilo sa pumpom prije ove stvarno mi nije jasno sta je to.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Ista stvar se događa kod mene, ali ja krivim regulator ili možda i sigurnosni ventil bum videl sad kaj bu mi mešter rekel. Meni to traje več 3-4 god, neke tri god. je bil mir i sad prošlu jesen je opet počelo.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Danas sam bio do jednog majstora koji radi sve bas i kad sam mu rekao sta se desava, veli da do pumpe nije problem, nego ispod kabine u razvodniku i jos je negdje napomenuo al ne sjecam se sta jos, uglavnom reko je da cijena takvog kvara, je od 500 do 2000 eura cisto nisam mogo vjerovati da moze toliko kostati.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Jučer dovezao svog sa popravka, prijašnji "majstori" su zaboravili staviti filter hidraulike ali ga nisu zaboravili naplatiti i došlo do blokiranja ventila u razvodniku od nečistoća. Sad je razvodnik očiščen i podešen te sad radi kak treba nadam se dugo godina.
 

Tomi

Novi član
Tu od
31 Svi 2015
Poruka
17
pozdrav evo neznam di bi stavio nadam se da se necete ljutit, a posto landini ima istu hidrauliku kao massey zanima me podešavanje hidraulike na landiniju 6860 ima dve ručice...kada brzo pomaknem ručicu u položaj za dignut neče a kada polako ručicu dižem prema gore za dignut onda normalno ,i kada polako dižem ako hoču podignut nesto par cetimetri hidraulika mal cuka trza sta bi bi problem aimam i ispod sjedala dve male polugice za reguliranje pa sadnebi htio štrakat bezveze ako neko zna bilo bi dobro al inace dize plug normalno i prikolicu drva punu je dignul
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Tu je koje godište traktor?
Kraj 70-ih pocetak 80-ih možda?
To je ista hidraulika onda kao na MF 274, ustvari to je Landinijeva hidraulika, i ima puno problema s njom, mene isto na 274 zeza dize se sama,regulacija je jako loša, nemres rucicu ostaviti na sredini jer se odma digne do kraja, ali za te poslove koje on radi mi je ok,snage za dizanje ima, kad dignes nesto drzi bez problema.
I ja imam još ispod sjedala te ventile za podešavanje al kak god ih okrenem nema razlike.
Prical sam sa majstorom da bi to slagali, kaže da se ne isplati, puno posla a da ne traje dugo. Bar kaze da je takvo iskustvo imao.
Ima tu kod mene par takvih i sve to zeza malo, neke više neke manje. ;)
A to kaj ti trza može biti da nemas dosta ulja ili ti je filter zaštopan, filter ti je naprijed na motoru s desne strane pa probaj provjeriti...
 

Tomi

Novi član
Tu od
31 Svi 2015
Poruka
17
a za filter mi je reko od kog sam kupil da bi trebalo zamijenit sve filtere i ulje u motoru jer sam tek kupil traktor pa dok to sve ne isprobam
 

Tomi

Novi član
Tu od
31 Svi 2015
Poruka
17
landini 6860 imassey ferguson 373 isti traktori samo druga marka haha u linku ima slika na massey fergusonu ista hidraulika ko moja
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Obavezno promijeni filter i ako radi isto daj nekome da ti očisti i podesi ventile na razvodniku ali ne ko radi od oka nego ko to radi na "stolu" i nije to neka preterana cifra, bar je kod mene ne bila.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Imam priliku kupiti MF iz 1972. 50KS bez kabine (ne znam točan model). Nude mi ga na preporuku da je na traktoru sve ispravno osim pumpe vode - da treba staviti drugu. Ima papire, ali nije trenutno registriran. Na satu piše malo manje od 8000 sati.

Po vama, koliko to vrijedi od oka ako je sve stvarno tako? Jel imaju neku posebnu boljku na što bi trebalo pripaziti?
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Evo i slika.

Sad sam iz drugog izvora dobio informaciju da je traktor 79. Godište
 

Prilozi

  • IMG-20161102-WA0002.jpg
    IMG-20161102-WA0002.jpg
    30.4 KB · Pregleda: 98
  • IMG-20161102-WA0001.jpg
    IMG-20161102-WA0001.jpg
    31.2 KB · Pregleda: 86
  • IMG-20161102-WA0000.jpg
    IMG-20161102-WA0000.jpg
    25.6 KB · Pregleda: 85

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
E momci treba mi pomoc rijec je o massey fergusonu 362 interesuje me sad jel ima on kakav grijac za palenje (čok) posto su jutra dosta hladnija teze mi pali ...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Nemas na kljucu standardno prvi zub grijac pa onda drugi zub paljenje?
Mozda se zub ni ne osjeti ali ne pola hoda kljuca bi se lampice trebale prigusiti kada se grijac upali.
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
Ima prvi zub ali se ne gasi nista, ni jedna lampica ... jos ja malo okrenem kljuc(drzim 15ak sec ne bil se koja ugasila) i nista :S
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Pogledaj ima li grijac i ako ima, radi li uopce.
Vjerojatno nema posebnu lampicu za grijac, vec lampica od kontakta i ostale koje svijetle oslabe dok grijac povuce struju. Po tome vidis kad grije.
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
Trazio sam ali nmgu naci ga, ovaj mehanicar sto ima kod nas zvao ga ja on mi veli da ima grijac na usisnoj grani medjutim nmgu naci nigdje ga pfff :S
 

Najnoviji postovi

Na vrh