• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Neke serije MF serije 3000-3100 imaju još jedan filter,tj uložak ,koji se menja na 500 radnih sati.Ne razumem ni ja engleski ali mislim da je ovde objašnjeno.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Mi točimo super 3 i u svim traktorima mjenjamo na cca 100 rs
a u hidroulici nam falilo ulja kako nama više ina agrina nadoljevali smo isto super
sad bi valjalo taj filter hidroulike promjenit
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Mislim da bi trebao promenuti i ulje.Ina super 3 nije za menjač i hidraulik,nego za motore.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Neki traktori rade i hidroulika na to ulje

trebo bi nači zamjensko ulje toj ina agrini mislim da je to 15w40
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Mf 260 nema ga na tractor data...a vidim da ga nema ni ovdje na forumu...zna li ko sta o njemu onako ukratko ????
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Ima ih dvije vrste. Pakistanski i turski.
Ima tu kod mene jedan pakistanac sa par desetaka sati bio je i na njuskalu. Fin traktor. Cak smo ga i gledali. Da nismo uzeli drugi traktor vjerovatno bi ga pazarili. Za sitne poslove ko stvoren.
Evo ti nekih rasprava
http://poljoprivredni-forum.com/sho...oljoprivredniforum.com/showthread.php?t=17948
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17948
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ovisno koji 260? misliš na starog ili sad novog....
stari 260 rađen od 1980-1984 tu negdje.
4 cilindra 56ks motor, ima 3 brzine multipower ili klasične 4 brzine ovisno koja getriba, kardan ima bez upotrebe kvačila, i neki imaju hidraulični volan, i uljne kočnice, a neki pak mehaničke
inaće jako dobar traktor ako se na dobrog namjeriš radili su ga francuzi i englezi..

a za ove novije neznam, ali ako se dobro sječam on je isto nekih 58-60 ks ali 3 cilindra turbo motor mjenjać neznam kakv ima
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
imo sam ja dva komada,raden je od 78 do negdje 82-83 ima sa hidro volanom i bez i isto tako ima kardan sa ukljucivanjem bez kvacila i sa kvacilom kao imt(dvostepeno)moja su oba imal getribu sa 4brzine,3i4 sinhronizirana a imaju neki 3+multipower...
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Hitno Vas molim da mi kazete tko zna ili je tko mozda radio sa MF 690 bez turba. U pogodbi sam za jednoga pa me zanimaju Vasa misljenja! Hvala
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
uzeo sam mf 274 sa prednjom vucom i fali kradan od nje(od ukapcalice do prednje vuce)pa me zanima jel pase od kojeg jos mf-a,284 ili 294?i sta me jos zanima koliko je on tocno konja jel negdje pise 65 a negdje 75?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Oko 60ks. 294 je 75ks.
Ovo su ti Landini modeli, pa možda najdeš kaj od njih.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
pa imo sam 294 pa mi je malo cudno da i ovaj ima toliko a opet motor je na izgled skroz isti,samo nema mjenjace sastrane ali ima iste grupe brzina.prije da je 65 konja jel ima sa desne strane auspuh a ovi ispod 60 su imali sa lijeve...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
63ks@2000rpm. Motor je isti ko na 284 (68ks@2200rpm). 294 ima veći motor.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Puno lipi riči podravac, puno...
Ima jedan u selu gdje zivi nas clan Ajkula samo je 4235, oko 70-75ks. Kupio ga covjek novog valjda '98. koliko ja znam, sta sam cuo a i vidio svojim ocima traktor radi ko urica, ide ko sam vrag sa cisternom 3000l, leti kroz selo a ima i prednji utovarivac. Covjek zbilja puno radi s njime i koliko cujem bez nekih vecih kvarova. Mislim da je imao neki laksi tj brzo rijesivi problem al nista sto bi stvaralo glavobolje. Ajkula sugurno zna puno vise od mene o tom traktoru. Taj gazda je u godinu dana kupio njega i 4270 od 115ks.
Moram se nadodati, ako bi se nekad takav model pojavio za neke prihvatljive novce hmmm rado bi ga imao u dvoristu!!!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
identičnog 4255 ima kum moglo se vidjeti u prijašnjim slikama.
ipa prednji kardan hidraulik, prednji utovarivač i ful oprema el revez i ehr.
uglavnom njegov sad ima negde oko 8000 radnih sati 2000 godina i nikad nije bilo nekih problema s njim
jedino je zatrajal motor na 7000 sati je radeno sve novo i opet tera dalje.
al motor bi išo možda da nije siliral 150 jutara s 2 reda, 4 brazde plug, i 5 metra rotokose, s tim da filter zraka baš nije čistil i baš zbog te preašine je motor i dobio....
kasnije je kupio 150 ks i 130 ks mf-a ali s njim sve obavlja na farmi s utovarivačem i svaki dan se vrti.
i kum kaže da su ovi novi kak je i ovaj 4255 da nikad se nebi imal kvara na njima...
 

Najnoviji postovi

Na vrh