• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Imam pitanje u vezi motorke tomos husqvarna L65. 78 ili 79 godina je.
Ulje za podmazivanje previše izlazi van. dal treba koji segment mjenjat il najbolje cijelu pumpu?
Hlače su cijele masne kad se radi s njom.
I na ovaj odušak od rezervara curi benzin čim ju nagnem na bok. Dal mora kaj drugo tu ići? Stric ju jednom nosio kod mehaničara pa on stavio ovu cijevčicu. Al očito ne funkcionira dobro

Hvala na pomoći 🔧🔧👍
 

Prilozi

  • IMG_20210218_150318.jpg
    IMG_20210218_150318.jpg
    55.8 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20210218_150301.jpg
    IMG_20210218_150301.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 15
  • IMG_20210218_145547.jpg
    IMG_20210218_145547.jpg
    46.4 KB · Pregleda: 15

MeHo13

Novi član
Tu od
17 Velj 2021
Poruka
1
Pozdrav. Otac mi ima motorku Stihl 044 već nekih 24 godine. Zadnjih godina se počela gušiti, na leru radi dobro ali kada počne rezati guši se. Mjenjana elektronika, karburator nov, komresija je dobra. Pa me zanima dali je moguće da su semerinzi produvali. Ako ima neko iskustva pišite. Inače čuo sam da je jedna od najboljih ikad proizvedenih stilovki.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,874
Moguće da nije dobar odnos zraka i goriva, trebalo bi i taj dio provjeriti, probaj joj dodati gas na prazno, bez ikakvog rezanja, pa češ vidjeti kako se ponaša.
To su vijci L i H oba su za gorivo, samo ti je L dizna za niski pritisak, a H visoki pritisak i na njoj povečavaš RPM, tj. smanjuješ gorivo, a dodaješ više zraka i samim time i brzina vrtnje raste. Najednostavnije ti je da kad dodaš gas do kraja pila mora blago se podiči u zrak, mora imati reski, čisti zvuk.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
158
Možda je impulsna linija probijena ili negdje "curi" pa ne pumpa dovoljno goriva za pun gas.
Semeringe je lako promjeniti ( oko 30kn komad )
Ne isplati se tako koristiti pilu, zaribat će i što onda....
Snimi audio/video zapis i najlakše ćeš dobiti odgovor :)
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,839
Motorna pila Iskra se zagrijala kod piljenja drva, nisam puno pilio, i ugasila, sad daje slab otpor kod paljenja i neće upaliti, jel su karike otišle ili motor skroz?

I još me zanima, na Stihl MS290 se jedna matica lista okreće na mjestu, čini se da se vijak okreće, kako to popraviti, skinuti maticu itd.?
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Moj susjed je imal isti slučaj sa Iskrom, njemu nisu stradale karike nego je glava pukla, dobila je šprung cca 2cm. Povučeš par puta špagu kao da ćeš upalit i onda je okreneš naopak i ako pored svjećice curi benga gotova je. To je jedino kaj možeš probati bez raskapanja.
Ak je na stihlovki navoj prošao onda izvaditi taj vijak i urezati prvi veći navoj ako ima mesa i dati tokaru da napravi drugi vijak pošto orginal više ne odgovara
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,839
Jel susjed našao glavu za Iskru? Ne može se ništa drugo na stihlovki pokušati, našao sam da su ubacivali plastiku od onih vezica unutra, jel bi to držalo? Kako da skinem maticu, da vučem prema gore i okrećem?
 
Posljednje uređivanje:

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Nije, odustao je od popravka.
Jesi siguran da se okreće i vijak i matica skupa ili se samo matica okreće na mjestu.?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,839
Mislim da se sve okreće, ali nisam sto posto siguran, budem sutra vidio.

Ne znam koji motor ide u ovu Iskru, šrot od pile.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,874
Da se samo nadovežem na temu iako nije u pitanju motorna pila, ja sam imao doma ISKRA ERO
brusilicu, nisam s njom radio ni punih 3 dana da budem precizan i eto, jednostavno je riknula. I tast je imao sličnih problema sa bušilicom i od onda rekoh sam sebi, nikad više proizvodi od ISKRE. No, nemora uvijek biti tako, možda sam ja samo naletio na "krivi" proizvod, sigurno ima i zadovoljnih kupaca. Kaj se tiče tih alata za brušenje i bušilica, najviše sam zadovoljan sa Einhell proizvodima, a kaj se tiče motorne pile definitivno mi Husqvarna prvi i najbolji izbor.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
158
Ebay, aliexpress ili (nije sad da reklamiram) ali ima u trgo-agenciji 110kn.
Za ebay/ali " 5200 chainsaw cylinder kit "

Edit: svi dijelovi su uglavnom izmjenjivi s ostalim dreševima; champion, midori, hyd, nac, adk, agm, iskra ....
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa jel se takva pila ispati popravljat? Mislim da ne. One kad stane dala je svoje. Ja sam kupil flaxericu iskra, i pitam u dućanu kaj ak stane? Vele mi u garanciji dobivate novu nakon isteka morate kupit novu, mislim da sam dal 299 kuna za nju i jedanput sam ju koristil i stoji mi doma.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
158
E to je već druga priča, ako mu se šarafa neka se malo uvježba u mehanizaciju :) i sam sam se na takvom drešu "naučio" i ako planira kupiti istu takvu novu onda neka bolje popravi ovu.
Ako mora plaćati servis ili nekoga drugoga onda baš i ne.
 
Na vrh