• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mehanička radionica za pile

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,123
Re: mehanička radionica za pile

Jep , u pitanju je ''kontra navoj''
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Re: mehanička radionica za pile

U desno se odšarafljuje,odnosno kontra navoj svi su dobro odgovorili inače bi kuplung več odavno prestigao lanac.
 

antpokas11

Novi član
Tu od
14 Lis 2013
Poruka
3
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav ljudi! Ima li netko možda kakav manual za motorku partner 545? Nigdje ne mogu naći nikakve podatke na netu.
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Re: mehanička radionica za pile

Pozdrav ekipa. imam motornuz pilu huskvarnu 266 i huskvarnu 61 trebam mjenjat na njima klip i cilinder. e sad imam par pitanja pa ko zna i hoce neka napise koju pametnu. Koji klip i cilinder ima proizvođača kinez,turski, talijanski,indiski, .... jedni kazu imam orginalni klip i cilinder radi ga italija drugi kazu imam orginalni klip i cilinder radi ga brazil treci tajland nemozes biti pametan. Šta mislite kakvre su kvalitete ovi talijanski klipovio i cilinderi cijena kompleta se krece oko 200 KM ili 100 eura. dok kinez kosta 60 eura komplet. I dali pase klip i cilinder sa huskvarne 61 na huskvarnu 266 znam da je 61 48mm klip a 266 50mm klip al bi reko onako gledajuci da paše sa jedne pile na drugu samo onaj plastični usis je razlika. Unaprijed hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,123
Re: mehanička radionica za pile

Ja imam 266 kojoj je otišao klip i stublina , koliko sam se raspitivao kod malo pametnijih glava od moje u pitanju su iste stubline sa razlikom u prečniku kako si i sam rekao
A što se tiče proizvođača neka ti je Bog na pomoći jer mislim da originalni klip u stublina koštaju malo više od 100e
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,746
Re: mehanička radionica za pile

Cilindar bi trebao ići na kućište, gotovo sigurno. Ali pogledaj jel ti odgovaraju usis i ispuh, odnosno jel odgovara auspuh i usisna čizma sa 61 na 262.
U originalu(61) je sklop bio od Kolbenschmidta, a talijanski se nisu loše pokazali. Barem one koje distribuira Ratiopart. Tko za njih proizvodi ne znam, ali moguće i da je u pitanju Gilardoni, a to su jako dobri sklopovi. Kod kineza je uvijek rizik.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

mi smo na huski 61 mjenjali klip,i stavili smo zamjenski koji je koštal oko 300 kn,e sad ko ga proizvodi moral bi pogledati dok dojdem doma..inače klip se pokazal za sad dosta dobar ,i nema problema z motorkom..
na starom je orpal štift koji drži kariku da se ne vrti i zato je krepala motorka,a i valjda je pretakala kompresiju kroz tu rupicu gdje je bil štift dolje u kučište...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Čudno da vam taj štift nije zdrapal cilindar?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

prema nutra je opal tak da nije mogel zdrapat cilindar..
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
669
Re: mehanička radionica za pile

Imal je veliku sreću ili je to serija bez radilice:(giggle): upravo na stolu imam 61ff kojemu je štift kaj drži kariku zdrapal cilindar. Dosta sam ugrađival "indijance" (indijce) i zasad nikakvih problema.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

I ja sam imal dosta slučajeva pucanja karika i tih osigurača karika i svaki put
klip razdrapan i cilindar sa risevima.
To se najčešče događalo na tomos motorima i jednom jawom.
Malo se svašta radilo i isprobavalo i naravno klipovi i karike nisu izdržale ni orginalne slovenske.
Ima i indijskih koje nije vrijedno spomena.
 

DAMMAR

Novi član
Tu od
19 Svi 2013
Poruka
8
Re: mehanička radionica za pile

imas tri vijka za stelovanje . H vijak za smesu od lera do punih obrtaja. L vijak za smesu ler gasa i cini mi se LA da je kod nje oznaka vijka za stelovanje leptira gasa. u tvom slucaju treba L vijak nastelovati za smesu na leru a posle na vijku za leptir gasa nastelujes ler da se nevrti lanac.L kad zavrnes do kraja bi trebao da odvrnes za 1+1/2 kruga pa kad upalis i zagrejes malo dostelovati da stabilno radi

Konačno sam uhatio vremena da napravim kako si napiso i mogu ti reči da sad radi super malo više dimi ali to je sigurno zato što mi gorivo stoji u rezervaru još od prolječa.Hvala na pomoči idemo na piče kako sam i reko samo da se dogovorimo kad i gdje.:icon_jook:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

staro gorivo nikad nemoj koristiti ako je stajalo vise od 15-20 dana.gubi moc podmazivanja i najopasnije za motor.ja sam moju zeznuo kod tasta skoro i moracu odraditi osvezavanje koliko vidim. napravio 1% mesavinu kako mu neka budala rekla od prodavca. srecom primetim da mi testera poce da se greje i ispucava na auspuh i prekinem secenje.zato vise moju testeru nece videti u svom dvoristu.uvek svezu mesavinu i malo jacu bar 2,5%.ulja koja nam isporucuju su po meni sumnjivog kvaliteta .bolje i da pusi malo vise nego da nema dima nikako.otkad sam presao na malo veci procenat mesavine mnogo lepse radi vecu snagu ima i nema grejanja motora.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: mehanička radionica za pile

Baš sam išel pogledati, klip je indijski...
Budem poslije stavil sliku dok dojdem na komp kak se točno vidi na starom klipu kak je štift probil prema nutra..
 

DAMMAR

Novi član
Tu od
19 Svi 2013
Poruka
8
Re: mehanička radionica za pile

Ajd da več jednom raščistim dilemu.Netko tvrdi da je bolje da gorivo bude u rezervaru da menbrana ne ostane suha, a opet drugi tvrde da mora biti prazan jer se na onom filteru u rezervaru stovori film i nedobiva dovoljno goriva i da benzin s vremenom izlapi pa ja mješavina prejaka.Mislim na to kad motorka duže vremena stoji(par mjeseci).Ja sam probo i ovako i onako,ali nisam primjetio nikaku razliku,a imam 034 i 064.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: mehanička radionica za pile

Po papirima održavanja piše da bi gorivo trebalo ispustit i upalit ju da odradi dok ne potroši sve gorivo ako stoji duži period bez paljenja.

E sad po mom je sve to ok, al bi ja dodal:nakon pražnjenja goriva obavezno ju konzervirati pomoču spreja za konzervaciju i može stajati do daljnjega.

Ja osobno ostavim malo goriva,a u prolječe prije radova bacim staru mješavinu ulijem frišku i pali pilu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: mehanička radionica za pile

ja je nepraznim .vecinom ostane malo u rezervoaru i to je zanemarivo. ali zato uvek po potrebi pravim mesavinu svezu da neostaje duze vreme neupotrebljena. koliko otprilike treba toliko napravim i nema problema. jednom sam nasuo tu odsajalu mesavinu koju je rodjak doneo da mu ispresecam neke trupce. kako se ugrejala testera pocela gubiti zvuk motora i snagu i pocela se grejati. odmah sam predpostavio sta je u pitanju i ispostavilo se da je vise od 5 meseci stajala tako napravljena. ja kuci po jos toliku kolicinu goriva i ulja dodam duplo oko 4% i izmesam sa tom i vise nema problema. i samo gorivo izlapi a ulje izgubi prilicno na svojstvima podmazivanja. zato uvek ako i ostane pun rezervoar istoci i pomesaj sa svezom jacom mesavinom i potrosi. i u samom upustvu za testere pise nekoristiti mesavinu stariju od 15-20 dana.bar ovaj vilager je osetljiv na losu mesavinu .mada ja cesto koristim testeru i redovno sve masine bar mesecno upalim i kad se nekoriste .
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
669
Re: mehanička radionica za pile

@vica
U potpunosti se slažem sa tobom. Nikako nije dobro da mješavina dugo stoji, pogotovo u koje kakvim karnisterima. Postoje karnisteri određeni za čuvanje goriva, a ne flaše od sky cole ili slično. Ja imam metalni karnister koji sam maznul u vojski i svaki put kad idem u šumu si složim po 5-10 litri mješavine, ovisi kolko mislim delati.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
987
Re: mehanička radionica za pile

Dobro vece forumasi..da vas pitam zan li netko nesto o husqvarnoj 61ff..Nudi mi jedan covjek tu motorku za 200kuna,,ali je izgleda zaribala,nemoze se povuci konopac..E sada dali bi se ispltilo kupiti i uloziti u nju.Trebalo bi promjeniti membrane,crijeva,filtere,svijecicu i vidjeti u kakvom je stanju cilindar,,mozda bi moglo proci samo sa klipom i karikama...Ta mi motorka bas i netreba jer imam ostale sa kojim radim,,ali neka stoji,,mozda bi se naslo radno mjesto i za nju..pozzz
 
Na vrh