• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pozdrav, koje ulje stavit u getribu 3070? jd50 ili transhidrol 85....imam dobru cijenu za jd 50 pa me zanima koje je bolje stavit
 

inovator

Novi član
Tu od
27 Lis 2011
Poruka
5
Pozdrav, koje ulje stavit u getribu 3070? jd50 ili transhidrol 85....imam dobru cijenu za jd 50 pa me zanima koje je bolje stavit
u mf 3070 ide 10w40 ulje u mjenjac, transhidrol 85 bi bilo gusto ulje jd 50 mozes sipati ili jos neko kvalitetnije kao schell donax i obavezno zamjena filtera hidraulike koji se mjenja na svakih 500 sati ulje na 1000 sati rada

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Filter sam promjenio neki dan, pa sam vidio da mi malo fali ulja a ne znam koje je unutra...pa bi promenio i ulje....Hvala ;)
 

inovator

Novi član
Tu od
27 Lis 2011
Poruka
5
Ako si skoro kupio traktor onda je bolje odmah promjenuti i ulje i znas sta imas, gdje si nabavljao filter i po kojoj cijeni

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 

inovator

Novi član
Tu od
27 Lis 2011
Poruka
5
ako si skoro kupio traktor onda je bolje odmah promjenuti i ulje i znas sta imas, gdje si nabavljao filter i po kojoj cijeni? Ulja ide 60 litara

послато са sm-a500fu уз помоћ тапатока



послато са sm-a500fu уз помоћ тапатока
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Evo
2093005bf0ef08398bc23419eae2540b.jpg
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Filter sam kupio kod jakopića 490 kuna, stari mi je poveu palit lampicu pritiska ulja pa sam promjenio da vidim dal je do filtera..ulje sam mislio kadnije mnjenat al sam nasao dobru cijenu 14 kn litra, pa cu stavit sve novo da budem bez brige..nego jel trebam sta pazit kod pustanja ulja i jel treba sta ozracivat kasnije??
 

inovator

Novi član
Tu od
27 Lis 2011
Poruka
5
Jel od pritiska ili zaprljanosti filtera? To su dvije razlicite lampice, nema sta ozracivati zagrijes malo traktor da ulje bude toplo i ispustis i onda naspes novo normalno nepalis traktor dok nema ulja

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
U voznji mi se palila lampica od pritiska, al od kad je promjenjen filter nema problema za sad.. novi filter je unutra zičani a koji je prije bio gore orginal on je papirnati
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Danas sam promjenjo ulje, nek me zanima koloko ulja ide unutra.. negdje na netu sam našao da ide 60 litara, a meni danas natoceno oko 50 mozda i manje i prema mjeracu mi kaze 3-4 mm iznad maximuma!!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Ček dok se svi potrošaći namire uljem,onda provjeri..dok malo odradi traktor..nego jesi rastavljao filter da vidiš šta ima u njemu??
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
60L ide, vjerojatno ti nije na ravnom mf pa zato pokazuje više.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Filter je zamjenjen prosli tjedan, staro ulje je bilo bez spene, sve se slroz iscjedilo lijepo.
Neg me to muci ta razlika litara... bio je na ravnom, ne znam da nije mozda sta kemijano sa šipkom mjeraca mada mi ne izgleda tak, moze ko slikat?
 

vitaiveka

Novi član
Tu od
9 Kol 2018
Poruka
1
Zdravo imam massey 3090 data tronik od 107ks1989 god, kupionsam ga u oktrobu prosle god. imam jedno pitanje, po nekad mi teze ide levo idesno menjac za brzine od 1-4, i nekad ne mogu da presaltam iz brzu u sporu isti menjac, trba mi vse misljenje. unapred hvala
pisit i namejl vitaiveka1@gmail.com
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Zanima me koliko vam je tvrda papučica gasa u seriji 30x?
Ako stavim slabiju oprugu za vraćanje gasa na boshpumpi, onda mi nevrati gas do kraja, a ako je jača opruga onda je tvrda papučica gasa?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Na našem 8220 je isto sajla gas..Papučica je malo tvrđa,ali naviknuo sam se sad..
Recimo ako usporedim sa Claas-om,tamo je upola mekanija..

Izgleda da če boš-pumpa morat na obnovu pa čemo vidjet kakv bude gas poslije..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Jel mora volan bit brži na 2.000rpm, nego na 1.000rpm?
Ili mora jednako radit na 1k kao na 2k ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Nemre biti jednako brz, jer nije jednak protok ulja.
Na malom gasu smije "zapeti".
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pozdrav,

Imam problem oko hidraulike massy 3070, kad je traktor hladan sve radi kako treba diže dobrom brzinom na ler gasu te izvodi hidrulike rade kako treba,a kad se traktor ugrije više ne radi kako treba, pogotovo ako je neki veći teret prikopćan.Ne znam više sta da gledam, primjetio sam da kroz noć npr.ostavim prikopčan plug okretač(imam samo jedan lajtung sa federima pa mi zna otpustiti plug kao da se hoće okrenuti) jel ima di kakav ventil koji možda prelijeva pa ne može stvoriti pritisak. Ulje je promjenjeno prije 450 radnih sati, i onda je promjenjen filter koji ce uskoro biti zamjenjen. Stavljena je druga pumpa malo rabljena ali prema mojoj koja je skinuta je kao nova. Promjenio bi sta treba ali nemam majstora da mi zna reći štabi to moglo biti. Još jedino nisam proovjerio ventile podizanja i spuštanja hidraulike. Tako već radim godinu dana, kad je traktor pod gasom ta sporost podizanja se ne primjećuje ali kad orem onda moram na kraju njive davati gas kako bi podigao plug...

Molim Vas ako imate kakvu ideju šta bi to moglo biti... kupio bi novu pumpu ali da ne bacam novac bzv.. htio bi prije sve vidjeti možda pronađem kvar.... volan ii sve funkcionira super bez greški,traktor sad ima 6500 orginalnih sati,kupljen u holandiji, zao mi je da mi sve ne funkcionira kako treba..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
A nemaš šta puno vidit.
Treba izmjerit tlak pa onda gledat dalje.
Al ako na hladnom ulju radi kak treba, a kad se ugrije onda ne meni to liči na lošu pumpu.
 
Na vrh