• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Evo i mene u "crnoj kronici".
Tast danas išao orati i veli da je nešto zaružilo ispod sica i prestala raditi prednja vuća.
Sve ostalo radi,pa me sad zanima jel ima tko kakvih iskustava?
Što prvo pregledati?pretpostavljam da bi moglo biti da su se ricne na osovini prednje vuće pojele(možda bi to bila najmanja šteta).
Paljenje gašenje funkcionira prednje vuće al se ništa ne događa.
Sve ostalo radi,model je 3060.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Otišla prednja čahura što spaja osovine,pojelo je i osovinu,tako da treba osovina,konusno tanjurasti jer se mijenja u paru(neide osovina samo bez zupčanika),i naravno ležajevi,semerinzi i što već bude trebalo.
Zasad bude bez prednje vuće jer moram 20ha pokosit livada,onda se hvatamo posla.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Navarite osovinu i dajte ju obraditi te ponovno toplinski obraditi. Ili dajte izraditi samo ulaznu osovinu ako su originalni dijelovi preskupi.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Zvao sam majstora i rekao je da je osovina toliko tvrda da ju je problem obraditi,dali su je puno puta na razna mjesta obrađivati i majstori su rekli da niš od obrade.4000kn je set konusno tanjurastog,koliko je osovina neznam,ali budem i nju uzeo.čahura je 400kn.
Moram to odradit kak se spada,ipak je to glavni traktor na gospodarstvu.
S druge strane niš me ne košta kada se skine odnest tokaru pa ga pitat za mišljenje i dal to može odradit po ps-u.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Mi smo to radili na mf...
Da li su ti Našice daleko?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
To i nije pretjerano pa nema smisla krpati. Mislil sam da je skuplje.
Znaj da ako je samo jedno ozubljenje malo potrošeno uskoro budu poderana oba. Promijeni i zadnju ozubljenu spojnicu ako ide nova kardanska osovina. I prije montaže dobro namaži grafitnom ili MoS masti.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Moraš znat razlog zašto je to otišlo..
A to je zato što se potrošilo kačenje prednjeg mosta, čahure ..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Mi smo to radili na mf...
Da li su ti Našice daleko?
Našice mi nisu daleko;)166km u jednom smjeru.
Imaš preporuku kakvu?
Znači i prednji most piksirat?
 
Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Mi smo to kod pecke u Našicama radili.
Navarili su na tu osovinu nove zube, budu tvrdi nema šanse da se pojedu.
Prednji most obavezno sredit, zato su i otišli zubi jer nije u pravcu..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Kad rastavimo budemo onda vidjeli da li se što može.
Zaboravio sam poslikat da se vidi stanje,dost je loše.
A čini mi se da je i centralni ležaj u banani.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Problem... nova pumpa hidraulike, nova glava volana... volan i dalje šteka, na početku nakon ugradnje radilo super cca 15 minuta i opet postao tvrd, sad na momente radi super na momente šteka. Ventil pod haubom očišćen, ni traga špeni, novo ulje, novi filter getribe... Šta bi moglo biti??

HITNOO
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Zavisi kakvu glavu si stavil. Neće svaka igrati na njima pogotovo ak nema stop ventila na njoj ili ti ga nepovratni tam di se crijeva šarafe. Digni prvi kraj u zrak ak se u zraku teško mota nije ti dobra glava ili nekaj sa cilindrima čak nije dobro. On ima duplu pumpu u getribi,to si zamijenil? Da mu nije dobava slaba,da ne pušta negde pritisak od pumpe do glave?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Stavil sam neku poljsku(kupljena kod hubzina, ima ventilic u rupi na koju ide crijevo sa pumpe), Hadrovic rekao da je problem pumpa jer mi je stara jako vibrirala crijeva. stavljena nova pumpa. I opet ista stvar, ventil pod haubom koji regulira pritisak očišćen, nema traga nikakvoj špeni...Još ću danas skinuti cilindar za zakretanje kotača pa možda je šta do njega(jel moguće da on unutra pretače, jer izvana nigdje ne curi). Sumljivo mi je što nakon kaj sam vratio stari orbitrol radilo super i onda opet ne radi kako treba. Volan je na momente tak težak kao da je traktor ugašen, pa onda opet proradi dobro.. Lud sam već
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
šogi na svom 3060 isto mjenjao pumpu niskog pritiska, i nekakve dvije karike(sjećam se da su po 550 kuna komad)...i one velike oringe...
dijelovi sami 6000 kuna...i sad šteka šaltanje neke grupe...
pitam onak, nisam baš doma oko tog traktora, jel ima kakvih prigušnica, ili nepovratnih ventila u tim crijevima...kad drhću?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ima na kučištu di je filter hidraulike jedan ventil kojim bi se trebao pojačati ili smanjiti pritisak
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pomagajte... promjenja hidrulična pumpa(Rexroth), glava volana, repariran cilindar volana, stavljen drugi filter i opet ništa, na mjestu se donekle dobro mota,, u vožnji zablokirava... ne znam šta bi još gledao
Špeni ni traga, ventil pod haubom očišćen... crijeva od pumpe do orbitrola dosta zuje, također i sa ventila niskog pritiska koji vraća pritisak na elektro ventile(4wd, špera. kardan...) Šta da radim!!??
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Novi orbitrol stavljen ?
Da, pokušavao i sa starim i ista stvar... čak na nekom gasu okreče sam
I neku puta kad ugasim vraća volan u jednu stranu
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Dal si možda pital Škuranca da ti on složi ili pogleda kaj bi bilo u pitanju?
Meni to na prvu izgleda kao da nema pravi protok ulja, možda je lajtung negdje stisnut pa ne daje dovoljnu količinu ulja u sistem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh