• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

• Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

komer

Dobro znana faca
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,123
Evo i mene u "crnoj kronici".
Tast danas išao orati i veli da je nešto zaružilo ispod sica i prestala raditi prednja vuća.
Sve ostalo radi,pa me sad zanima jel ima tko kakvih iskustava?
Što prvo pregledati?pretpostavljam da bi moglo biti da su se ricne na osovini prednje vuće pojele(možda bi to bila najmanja šteta).
Paljenje gašenje funkcionira prednje vuće al se ništa ne događa.
Sve ostalo radi,model je 3060.

komer

Dobro znana faca
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,123
Otišla prednja čahura što spaja osovine,pojelo je i osovinu,tako da treba osovina,konusno tanjurasti jer se mijenja u paru(neide osovina samo bez zupčanika),i naravno ležajevi,semerinzi i što već bude trebalo.
Zasad bude bez prednje vuće jer moram 20ha pokosit livada,onda se hvatamo posla.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
19,525
Navarite osovinu i dajte ju obraditi te ponovno toplinski obraditi. Ili dajte izraditi samo ulaznu osovinu ako su originalni dijelovi preskupi.

komer

Dobro znana faca
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,123
Zvao sam majstora i rekao je da je osovina toliko tvrda da ju je problem obraditi,dali su je puno puta na razna mjesta obrađivati i majstori su rekli da niš od obrade.4000kn je set konusno tanjurastog,koliko je osovina neznam,ali budem i nju uzeo.čahura je 400kn.
Moram to odradit kak se spada,ipak je to glavni traktor na gospodarstvu.
S druge strane niš me ne košta kada se skine odnest tokaru pa ga pitat za mišljenje i dal to može odradit po ps-u.

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
1,954
Mi smo to radili na mf...
Da li su ti Našice daleko?

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
19,525
To i nije pretjerano pa nema smisla krpati. Mislil sam da je skuplje.
Znaj da ako je samo jedno ozubljenje malo potrošeno uskoro budu poderana oba. Promijeni i zadnju ozubljenu spojnicu ako ide nova kardanska osovina. I prije montaže dobro namaži grafitnom ili MoS masti.

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
1,954
Moraš znat razlog zašto je to otišlo..
A to je zato što se potrošilo kačenje prednjeg mosta, čahure ..

komer

Dobro znana faca
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,123
Mi smo to radili na mf...
Da li su ti Našice daleko?
Našice mi nisu daleko;)166km u jednom smjeru.
Imaš preporuku kakvu?
Znači i prednji most piksirat?

Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
1,954
Mi smo to kod pecke u Našicama radili.
Navarili su na tu osovinu nove zube, budu tvrdi nema šanse da se pojedu.
Prednji most obavezno sredit, zato su i otišli zubi jer nije u pravcu..

komer

Dobro znana faca
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,123
Kad rastavimo budemo onda vidjeli da li se što može.
Zaboravio sam poslikat da se vidi stanje,dost je loše.
A čini mi se da je i centralni ležaj u banani.

Najnoviji postovi

Na vrh