• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Ma bil sam kod njega, on mi je repariral cilindar volana.. Nema gdje, sve su alu lajtungi nigdje ne vdim da bi kaj bilo..
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Sve ispitano, pritisku sve kako treba biti i volan opet ne radi.... Ne znam više šta da radim..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Evo i mene moj miljenik počeo hebat.
Danas idem vozit silažu kolegi i prikopčam prikolicu i skoro stigao na polje (5km prošao bez brige),i traktor se ugasi.
Probam upalit,neće.
Iskustvo me odvelo do mikrofiltera na bosch pumpi koji je bio poprilično prljav.
Očistim ga,odzračim,upalim i idem dalje...
Nakon 200m opet se ugasi.
Goriva imam pola rezervara.
Opet odzračim i upalim,nakon 200m opet ista situacija.
Onda sam poludio,otišao po novi filter goriva,i nakon zamjene nebi ga upalio nikako.
Nakon par sati zafrkancije sa start sprejem sam upalio traktor i povukla je pumpa gorivo,i radilo super .
Idem vratit prikolicu i nakon 3km traktor počne gubiti snagu,padaju okretaji,i ugasi se..
Više nisam imao volje se zezati,a i mrak je pao,budem ujutro probao promijeniti AC pumpu,pa svaki lajtung ispuhati da nema kakvog smeća.
Ima tko kakav drugi prijedlog?
Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Kad si išel odzračivati boš pumpu jel bilo u njoj nafte?
Najvjerojatnije ac zeza.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Kako kaže MUHA, AC pumpa, negdje nešto se zavuklo u ventile i povremeno pumpa ostane bez pritiska.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Kad sam išao odzračivati bilo je nafte i zraka...sad po promjeni filtera goriva, zraka više nema,ali slabo ide nafta na dizne kad odšarafim lajtung,doslovno kapa...a trebalo bi bit pritiska pravog.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Teško je sad to za reči. Ovo kaj je bilo zraka nije dobro i to si očito riješil.
A ovo kaj slabo ide nafta na dize znači da nema predpritiska u samoj pumpi a to može biti zbog naispravne ac pumpe ili si možda krivo sastavil ventil na ulazu u pumpu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Onaj ventil gdje je mikrofilter?ima oprugu koji je unutar filtera i ispod ide neki dio sa rupicama,kak sam ga izvadio tak sam i vratio.
Ima kakva slika možda što ima unutra?poprilično sam siguran da je sve kako je i bilo,ali valjda nebi radilo ni prije da nije kak treba.
Sutra ću promijeniti AC pumpu pa vidjeti kakva je situacija.
Gdje bi bilo mikrofiltera za kupit?u poljostroju nema.
I pod kojim imenom da to tražim?
Hvala
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Ja jučer otklonio jedan kvar, volan sad ide super, samo još malo tuli i to bas na 2000 okretaja di najviše toga radim. Orbirtol je bio previše zašerafljen i ona je napinjalo osovinu orbitrola..

Još samo to tuljenje riješim i onda nadam se da ne bude više nikakvih problema :D
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Pod zadnje nije na bosch pumpu išao zrak,ali se nadam da je do toga,jer ak nije bit će veselja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Stavi novu gumicu.
Da se napraviti od komadiča crijeva ali danas tih gumica ima za kupiti i najbolje je staviti novu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Nemogu nigdje naći takav lajtung...gdje da probam još.
Koga sam god zvao nemaju niti mogu napraviti novi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ne mora biti takav metalni lajtung, jedino ako prolazi blizu ispuha pa postoji mogučnost da ga temperatura ošteti.
Možeš staviti i gumeni s metalnim opletom matica - matica.

Ako to nije izvedivo nabavi komad takvog lajtunga rabljeni (može i od IMT-a) i odreži komad ovoga i komad onoga pa ih između spoji gumenim crijevom.
Barem za prvu ruku da si pomogneš dok ne nabaviš orginal.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Budem nekaj probao iskemijat.
Nabavio sam gumeno crijevo sa holenderom,al 0.5mm je veći navoj pa sad kod tokara budem to skinuo pa ću vidjeti.
Bio sam u Bjelovaru i nismo našli sličan prihvat da napravim kak si mi @MUHA i sugerirao.
Ak IMT ima takav prihvat onda bi ga valjda trebalo biti u bilo kojem ducanu sa dijelovima...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ak IMT ima takav prihvat onda bi ga valjda trebalo biti u bilo kojem ducanu sa dijelovima...
Ima garant, samo vodi računa da je strana koja ide u boš pumpu colov navoj, a ona na filter milimetarski.
Možda od tuda tih 0,5 veči navoj. Druga strana bi morala pasati
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Uspio sam kak si napisao,traktor sam jedva do dvorišta dovezao,nema snage,okretaje teško postiže..kao da vučem 20 tona prikolicu.
Dima nema ni plavoga ni bijeloga...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Znači prisložil si lajtung, a i dalje su problemi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh