• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF serije 30xx

  • Temu pokrenuo lovrenčić
  • Datum prvog posta
L

lovrenčić

Guest
Pozdrav! Imam problem... :mrgreen: ...MF 3080 stao u reduktoru. Ne radi hidraulika, kardani, prednji pogon a pošto je to sve elektronski upravljano...ne mogu si pomoč... :| Dali množda ima tko kakve naznake o mogućem kvaru ili neko iskustvo :?:
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Re: MF 3080

Hm, transmisija traktora serije MF 30xx.

Traktori u toj seriji su 'žrtva' nekih eksperimenta sa mjenjačima, koji su imali nekakvo hidro krmiljenje.
Možda bi Branko iz svojih arhiva napisao više.

A kako mi je poznato, neki sklopovi se zamijene i tvrde da je time ta 'bolest' izliječena. Koliko to košta, ne znam.
Možeš i provijerit na berzama polovnih traktora, MF te serije je jeftiniji od usporedivog MF-a neke druge serije (godina, snaga, rč...).
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: MF 3080

Možebit da ti je hidro pumpa otišla ? Volan možeš vrtit ?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: MF 3080

To ti je otišao osigurač iznad akumulatora (skriven negdje kraj hladnjaka)!!!! Imao sam taj problem kad sam imao MF 3080, kod mene ti je bio problem što je traktor imao dva mala akumulatora paralelno spojena 12 V. Na jedan je bila spojena ta elektronika mjenjača, a na drugi ostala struja (svjetla, žmigavci...), i dok sam stavio jedan akumulator te žice nisam spojio pa mi je osto bez te elektronike. Možda si i ti stavio jedan akumulator pa ti je to promaklo kao i meni, u Francuskoj MF-ovi imaju dva akumulatora bez veze, jer su paralelno spojeni pa je izlazni napon 12V, kao i kod jednog akumulatora. Ali svakako provjeri taj osigurač pod haubom, kraj hladnjaka (kilera) negdje neznam sad točno gdje.
A jednom mi je otišao regler na alternatoru, isto mi je elektronika "štekala"... :oops:
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: MF 3080

Ako je to, ti osigurači se nalaze točno pored one kape od usisa zraka, kod mene ih ima 3 komada, ako je koji pregorio sigurno nije sam od sebe, mora postojati neki uzrok ? :scratch
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: MF 3080

Ivan_MF kaže:
Ako je to, ti osigurači se nalaze točno pored one kape od usisa zraka, kod mene ih ima 3 komada, ako je koji pregorio sigurno nije sam od sebe, mora postojati neki uzrok ? :scratch
Prvo se kreće od osigurača, nećeš valjda odmah raskopati getribu, prvo nek čovjek pogleda osigurač i to je sve što ga mogu savjetovati. A ako osigurač stalno gori, ne vjerujem da je odmah greška u elektroniki, treba također provjeriti žice od akumulatora do kabine... možda se je negdje zaglodala... :scratch , al dok je to sve uredu onda treba dirat elektroniku.
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: MF 3080

A jel sam mu ja rekao da raskopa getribu ? Ja sam mu samo rekao za postoji neki uzrok! :blackeye

:mrgreen: ;)

DF&Torpedo imaš PP
 
L

lovrenčić

Guest
Re: MF 3080

sorry što se nisam prije javio...problem je rješen...bila je oštečena instalacija kod elektronike mjenjača ispod kabine...Hvala vam na sugestijama i odgovorima :D
 
B

Bobo

Guest
Re: MF 3080

lovrenčić kaže:
sorry što se nisam prije javio...problem je rješen...bila je oštečena instalacija kod elektronike mjenjača ispod kabine...Hvala vam na sugestijama i odgovorima :D

@Ratarko:

Daj i ti pregledaj instalaciju elektronike mjenjaca i kardana ispod kabine, mozda nesto i pronadjes... Neki labavi spoj ili nesto...
 
L

lovrenčić

Guest
Re: MF 3080

alo prijatelji naišao ja na par slomljeni žica to posložio i zamjenio osigurač ... i dva dana to funkconiralo a sad isti problem što mi sad preostalo dal da skidam kabinu ili neko zna tocno gdje bi mogao biti još problem osiguraći su sad cjeli i istalacija pokrpan , dal možda ima ko šemo instalacije ili zna na koje boja žica ima plus a na koje minus?
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: MF 3080

Hm... sam nemožeš ništa, ako imaš kojeg dobrog električara odvezi traktor kod njega pa nek se zabavlja. :mrgreen: :blackeye
 
L

lovrenčić

Guest
Re: MF 3080

Ivan_MF kaže:
Hm... sam nemožeš ništa, ako imaš kojeg dobrog električara odvezi traktor kod njega pa nek se zabavlja. :mrgreen: :blackeye
al problem je što sam ja taj koji ga popravljam i autoelektričar i mehaničar sam a traktktor je od stranke nebi se želio osramotiti pošto sam otklonio kvar prvi put a sad opet isto :?: dobro je u tome sto mu nisam naplatio sad bi naje.... . sad sam pogledao instalaciju i sve žice su spojene al neznam koje su moraju bit po napuno akoje ne
 
Č

Čugi

Guest
Re: MF 3080

Da ne otvaram drugu temu....vredi li MF3080 '90.o godište 8000rs, 15000 eura? Kakav je to traktor generalno, ima li ko iskustva sa njima? Dobre-loše strane?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: MF 3080

15000 eura :scratch puno za te novce možeš naći puno bolji traktor
 
K

KRESO

Guest
Re: MF 3080

i ja mislim da je cjena pretjerana nemogu nešto 100% tvrdit ,ali sam čuo da ih nešto zeza prva vuča tj da izbacuje,ako giješim ispravite me ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: MF 3080

Čuo sam da te serije imaju puno problema s getribom.
 
L

lovrenčić

Guest
Re: MF 3080

Čugi kaže:
Da ne otvaram drugu temu....vredi li MF3080 '90.o godište 8000rs, 15000 eura? Kakav je to traktor generalno, ima li ko iskustva sa njima? Dobre-loše strane?
e majstore malo kasnim ,vjerovatno češ čitat ovo pred godinu dana za vrjeme oranja ostao prijatelj u sporohodnim brzinama odvezli se doma za mjesec dana došli raskopali getribu zamjenili par sklopova i uzeli 12000 kuna :evil: dog ove godine isto pri oranju desi se ista greška :roll: šta sad raskopao mu ja traktor i naišao na sklop elektonike potpuno nov ali bez ispravne instalacije uredio mu instalaciju ,dva dana uredo a onda opet isto :oops: tad sam se zabavio sa njime i otkrio da ga zeza senzor pritiska hidro pumpe ,htio ga nabaviti a on stoji 700 kuna šta sad da riskiramo ili ne :?: nabavio ja senzor ali ne orginalan ali indentican isti i to za 20 kuna od golfa starog stavio na traktor i za sad nema problema :D izorao je oko sto hektara i veli da nikad nije bolje radio
 
Ž

žabac

Guest
Re: MF 3080

Pozdrav svima!!
Svi traktori serije 3000 imaju jednaku getribu i jednaku elektroniku osim oni koji imaju dinashift ali i tu su male razlike.
Traktori su u osnovi jako dobri ali problem je u održavanju. Redoviti servis getribe je predviđen na desetak tisuča radnih sati, ali to nitko ne radi pa tu nastaju roblemi iskakanja iz brzina i ostalo. Elektronika je dosta osjetljiva ali nije to ništa jako komplicirano.
 
L

lovrenčić

Guest
Re: MF 3080

žabac kaže:
Pozdrav svima!!
Svi traktori serije 3000 imaju jednaku getribu i jednaku elektroniku osim oni koji imaju dinashift ali i tu su male razlike.
Traktori su u osnovi jako dobri ali problem je u održavanju. Redoviti servis getribe je predviđen na desetak tisuča radnih sati, ali to nitko ne radi pa tu nastaju roblemi iskakanja iz brzina i ostalo. Elektronika je dosta osjetljiva ali nije to ništa jako komplicirano.
:D alo majstore šta si mislio o održavanju getribe ova koju sam ja slagao elektroniku nije bila otvarana a sad navodno ima oko 10 000 radni sati i sad sve funkcjonira :oops: a kako če dalje neznam što moram osim ulja i filtera održavat ?
 
Ž

žabac

Guest
Re: MF 3080

Predviđeno je da se na tih desetak tisuča getriba potpuno rastavi izmjene svi ležejevi da se izmijeni ako je možda što poderano i da se pri ponovnom sastavljanju podese svi zazori između zupčanika , sinhrona itd. I onda getriba vozi sljedečih desetak tisuča bez greške
 
Na vrh