• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIKSER PRIKOLICE- TMR

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Meni se najbolja čini Trioliet. Kennan mi je ok, ali cijena je dosta visoka, a nema izuzimač.
 
B

bduda

Guest
Na jednoj demonstraciji sm gledao JF prikolice i dosta su mi se svidjele povoljnije su po cjeni od Trioleta a mogu imati otvore sa svih strana!
 
P

Picek

Guest
a gdje je Storti u cijeloj toj priči?
pitam ozbiljno bez namjera nuđenja i hvalenja jer nemam pojma o mikser prikolicama..
ali ih par naših kupaca sa relativno velikim farmama (najveća je 2000 komada tovne junadi) koristi..
a vidim da ih nitko nije spominjao. :?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Picek kaže:
a gdje je Storti u cijeloj toj priči?
pitam ozbiljno bez namjera nuđenja i hvalenja jer nemam pojma o mikser prikolicama..
ali ih par naših kupaca sa relativno velikim farmama (najveća je 2000 komada tovne junadi) koristi..
a vidim da ih nitko nije spominjao. :?


Storti je talijanska firma(bar tako mislim), a pa kako to da ju onda ti spominješ ? :D :D
 
P

Picek

Guest
mario kaže:
Storti je talijanska firma(bar tako mislim), a pa kako to da ju onda ti spominješ ? :D :D
je, talijanska je firma..
a spominjem je zato jer je nitko do sada nije spomenuo a mene zanima zašto..
a kao što rekoh, iz razgovora sa par ljudi koji vode te farme oni su se odlučivali na Storti jer su kvalitetne mikserice..
 
B

branko

Guest
Picek kaže:
mario kaže:
Storti je talijanska firma(bar tako mislim), a pa kako to da ju onda ti spominješ ? :D :D
je, talijanska je firma..
a spominjem je zato jer je nitko do sada nije spomenuo a mene zanima zašto..
a kao što rekoh, iz razgovora sa par ljudi koji vode te farme oni su se odlučivali na Storti jer su kvalitetne mikserice..


pa talijani neznaju nist kvalitetno napraviti samo fuseraj :lol: :lol: :lol: da ne bi bilo zabune nesto slicno si ti sam izjavio a i jos neki clanovi foruma
 
P

Picek

Guest
branko kaže:
da ne bi bilo zabune nesto slicno si ti sam izjavio a i jos neki clanovi foruma
pa ja i dalje stojim iza toga :mrgreen:
 
B

bduda

Guest
[attachment=1:de81c]mikser rikolica.jpg[/attachment:de81c][attachment=0:de81c]mikser prikolica 1.jpg[/attachment:de81c]
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Samo par komentara na zadnju debatu.

@branko

koliko znam, ima u Njemačkoj i više VW auta ak se usporedi s Jaguarom, pa...

servis i rezervni dijelovi su velika mana za Keenanova zastupnika, u preko 8 godina rada, nisam uspio prodat ijedan dio korisnicima. Na farmama sa 300 krava su u svim tim godinama jednom pitali za lanac, pa ga kupili u Merkuru i jednom, kad su potrošili noževe, radije ih napravili od starih noževa za SIP-ovu samoutovarnu prikolicu, koje su imali na lageru. Radilo se o sumama od oko 200 Eura i trošak isporuke. Ove godine su kod jedne došli do remonta, stavili novi limenu oplatu iznutra i idemo dalje. Drugu su stvarno dokrajčili, a treba napomenuti, kako su u prvoj godini sve probali s njom, od ubacivanja hrastovih ploha 70*40 cm unutra i sličnog.
A usput i to: kupili su od mene renovirane i ne nove. Koštale su ih fco. farma po ondašnjem kurzu 16.774,04 Eura + PDV. Trošak amortizacije je bio u tim godinama vrlo slobodno oko 2,5 euro centa na krmni dan. Ak je to skupo, nek je.
Ima i modela sa raspodelom na obje strane, al to se doplati, kao kod drugih.

@mario

mogu ti reći, da se danas na imanju velićine, koja opravdava investiciju u TMR prikolicu barata sa velikim količinama materiala i utopija je mislit, da s samoutovarnom prikolicom izbegneš potrebu po kupnji utovarivača, teleskop ladera ili sličnog stroja.

@picek

Storti je vrlo proširena marka, a nije jedina. Očito moraš uvijerit tvoje stranke da i sami pišu tu i iznose svoja iskustva. Za početak ih možeš pitat po upotrebi snage, vrijemena i nafte.

Keenanov model 140 FP blizu mene tjera sa 5011. Najveća mu muka, kad ga mora izvest punog iz silosa.

P.S.
Ako kupac uspješno prođe na raspisu, stiže za par tjedana jedna mašina kod Ptuja, par kilometara iza Macelja, čim izađeš iz doline. Budete pozvani u inšpekciju.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
mogu ti reći, da se danas na imanju velićine, koja opravdava investiciju u TMR prikolicu barata sa velikim količinama materiala i utopija je mislit, da s samoutovarnom prikolicom izbegneš potrebu po kupnji utovarivača, teleskop ladera ili sličnog stroja.

Gle ne mislim izbjeći kupnju utovarivača kad ga već imam, ali često puta preko ljeta tratkor s utovarivačem ima prikopčano nešto drugo na sebe ili čak nije ni doma.
Naravno da bi bilo najbolje da imam tako veliko gospodarstvo da si mogu kupit teleskopski utovarivač, ali on nema šta raditi na gospodarstvu ispod 100 krava.
Silaža se ne prorahljuje kad se izuzima izuzimačem.
 
M

matija

Guest
zvona kaže:
samo nije li to malo ks za pokretanje te mixerice.
u brošuri piše da je potrebno 34 ks
 
K

Kikiriki

Guest
Dragi germano ljupci dali netko od vas ima Fahr traktor-neka pogleda tko je vlasnik firme (talijan) pa tako je isto sa talijanskim strojevima ima svega od dobrih do loših.Evo primjer ZAGO horizontalne mikserice,u startu skuplje ali pouzdane,bolja kvaliteta rezanja,pogon sa kardana na lance, 2 horizontalne pužnice sa noževima po cijeloj dužini sanduka+2 kratka puža gore(do pola sanduka),tako da radi sa cijelim balama,nakon rezanja gornji puževi stvaraju rotaciju smjese kao vertikalna mikserica sa manjom snagom,manjom potrošnjom goriva te kračim vremenom miješanja.
Može biti sa frezom za izuzimanje,ili stražnjom rampom (osobito pogodna za utovar bala,silo blokova,rasute hrane),te dodatno po želji sa kranom.No kao što rekoh prvo se gleda cijena a ove su nešto skuplje (9 m3 , € 23650 +pdv,bez freze)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Evo par slika
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Bala prerezana na pola
Obrisan neispravan link.
Uzimanje silaže, kao što se vidi ostaje gladka površina zida silaže
Obrisan neispravan link.
Komande (krivo okrenuta slika)
Obrisan neispravan link.
Pogled na farmu sa nadzorne kamere
Obrisan neispravan link.
Vaga
Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
jako lijepo prijatelju :D :D :D
kak je traktoru , mislim el sa lakočom vrti :?:
uh moram doć to vidjet sve :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh