• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIKSER PRIKOLICE- TMR

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
da bilo je posla ali sada je to stroj koji se ne prodaje i nemoras imati dodatni traktor za to.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
e sad je bolje, i ja čim sam vidio sliku znao sam da treba zadnje ročkove, nije moguče da je motor teži nego kad je to puno, a i onda bi moro skretat kočnicama.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Dobra prikolica. Mi smo birali između Triolita i BVl-a, i na kraju smo uzeli BVL, super sam zadovoljan.
Dal ima triolitka kameru?
 
B

Branimir 105 s

Guest
Konkretno ova nije imala, al je normalno opcija.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Branimir 105 s kaže:
Konkretno ova nije imala, al je normalno opcija.

Kod BVL-a je standard, i primjetih da Triolitka traži jači traktor.
 
B

Branimir 105 s

Guest
Ovaj Landini sa svojih 135 kobilica je prema riječima gospode iz hzpss odjel mehanizacije koji su bili na prezentaciji optimalan traktor za ovu miksericu, al vjerujem da bi ju teral i 100 konjaš.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Koliko je to m3 prikolica?
Ja imam 10m3 BVl-ku i tjeram ju sa Lamborghinijem od 100 ks ko od šale, vrti ju na 1500 okretaja.
Probal sam vrtit sa zetorom od 63 ks i mogu reći da ide ali zetor zna osjetit, al ipak bi preporučil barem 75 ks.
Inače moja prikolica treba 68 ks po papirima.


Dal si ti to slikal ljude ili prikolicu?? :mrgreen: :mrgreen:

OFF: ti si stočar?
 
Č

Čerevec

Guest
Kakva su vam iskustva sa TMR-om? Kakva je struktura obroka, uzdržne potrebe+ neka proizvodnja ili...? Dali sve krave u laktaciji jedu isti obrok?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Čerevec kaže:
Kakva su vam iskustva sa TMR-om? Kakva je struktura obroka, uzdržne potrebe+ neka proizvodnja ili...? Dali sve krave u laktaciji jedu isti obrok?

Osnovni obrok se u mikericu napravi za 20 litara mlijeka , a ostatak smjese krave dobe preko kompjutorske hranilice.
Onaj tko nema hranilicu trebao bi pregraditi krave barem na dvije skupine.

Struktura je dobra, bitno je da se ne usitni presitno sijeno.
 
Č

Čerevec

Guest
Mario- ti imaš miksericuveć dulje vrijeme? Jel se može ljeti jenputhraniti ako je v obroku silaža, ono mislim ne upari se? Koliko krava ide ne jedan boks za koncentrat?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Imam je od 4 mjeseca, pa ako ti se ne zagrijava obrok onda može(ovisi o silaži), kod mene se nije zagrijaval pa sam hranil jedamput na dan i ljeti. Kod mene je jedan boks na 50 krava, a mislim da bi po pravilu trebao iči jedan na 30.
 
Č

Čerevec

Guest
Znači ako krava doji 30l, za 10l dobije smjese, tj. 5 kg. Na koliko puta ona to pojede? Odnosno koliku količinu joj hranilica pusti dok doje jest?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
To je malo OT.
Ishrana ima svoj topic.
Tu se piše o tehniki i sličnom.
 
Č

Čerevec

Guest
Ispričavam se zbog skretanja s teme. Jel ima netko od vas neku studiju isplativosti nabavke mikserice. Mislim odnos broja životinja i zapremnine prikolice i slično?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Čerevec kaže:
Ispričavam se zbog skretanja s teme. Jel ima netko od vas neku studiju isplativosti nabavke mikserice. Mislim odnos broja životinja i zapremnine prikolice i slično?

Kaj če ti studija, naravno da je isplativo, za manje od sat vremena nahranim 50 krava, miksericu koristiš 365 dana u godini. Računaj negdje ako hraniš 1 put na dan oko 6 krava na 1m3 zapremnine.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Mario, koliko te koštala ta mikser prikolica ?

Počel sam se i ja zanimati za te strojeve... :D :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
slafko kaže:
Mario, koliko te koštala ta mikser prikolica ?

Počel sam se i ja zanimati za te strojeve... :D :D

28 000 eura+pdv
 

Najnoviji postovi

Na vrh