• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Jedino onaj sistem kako je naš bivši član @bagerista napravio .
Objašit red ,desnu osovinu produžit , a plužić zamaknit dabude iza ljevog točka.
Stavit tegove i to bi trebalo ići.
Ali obavezno željezne točkove da bude višlja da ne savija krompir.
 

FenikS157

Novi član
Tu od
14 Tra 2016
Poruka
6
Da li mozda neko od vas,ima semu onog malog dela na vucnoj frezi koji pali moticice i gasi,ako neko ima semu tog dela ili ako zna dimenzije ili bilo kako moze pomoci,bio bih veoma zahvalan,posto taj deo nigde ne mogu naci da bih napravio drugi
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Danas sam kosio, i nakon pola sata počeo mi iskakat donji remen sa remenice na kosilici.
Za jedno pola sata dvadesetak puta mi je iskočio.
Dotegnem ga iako nije bio labav i opet iskače.
Odem kući po novi isti takav remen, stavim, i dobro je bilo opet pola sata , možda malo više i opet počeo iskakat.
E onda sam napustio poso, hehe.
Došo kući malo odmorio, (izmorilo me vračanje remena), skinio kosilicu i pregledo da nije možda negdje pukla i li da se nije nešta otpustilo na njoj, ali sve je bilo u redu.
Malo sumnjam na one gume, kao seleni, da nisu možda omekšali pa da su vibracije veče i onda kad se remen ugrije od rada i on omekani, da zato počme iskakat, neznam.
Jel ima ko kakvu ideju ?
gKmJZuE.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]

Da li mozda neko od vas,ima semu onog malog dela na vucnoj frezi koji pali moticice i gasi,ako neko ima semu tog dela ili ako zna dimenzije ili bilo kako moze pomoci,bio bih veoma zahvalan,posto taj deo nigde ne mogu naci da bih napravio drugi
Mogu ti ja sutra poslikati izvana taj dio, imam ja vučnu frezu, a mogu i skinit pa poslikat, ako će ti to šta pomoč, katalog nemam.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

FenikS157

Novi član
Tu od
14 Tra 2016
Poruka
6
Spoljne slike sam pronasao kako izgleda spolja ali unutrasnjeg mehanizma nigde nema i ne mogu da nadjem slike,ako ti nije problem posalji mi.
Unapred hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Dlesa bilo gde ako ima lufta ,na remenici ,spaneru ili onoj biksni dole dolazi do zakosavanja remena i smicanja. Bar kod mene je bilo takvih uzroka pogotovu sa spanerom koji se klimao. Pregledaj i tu dole osovinu i biksnu kod donje remenice jer i tu moze zezati ako je lufta previse.Razglodane remenice isto tako mogu praviti problem. Ako nista drugo kupi siri remen a po duzini da odgovara pa probaj
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Nema lufta gledo sam, zimus sam i donje ležaje promjenio.
Jedino da potražim ravni remen, ova dva stari i novi su nazubljeni, možda u kombinaciji sa razglodanom remenicom dolazi do iskakanja.
Okreto sam remen na gornjoj remenici, da gornja strana remena ide na ljevu stranu donje remenice, gledajuči u smjeru košnje, ali isto iskače.
Potražit ću novi remen koji nije nazubljen , pa ću probat, to mi je najbezbolnije.

Kod mene nema te biksne, prošle godine sam imao malo lufta na donjoj remenici, pa mi nije iskakao.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gornji može biti nazubljeni,ali ovaj kaj ide u 8 nesmije biti nazubljeni zbog toga ti i iskače.
Uzmi contitec remene sva tri i mirno radi dugo,dugo...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Evo kupljen 13x1320 Li , što je isto što i 13x 1375 La. Ovaj je Optibelt, kod nas nema drugih.
Ja mislim da bi sad trebalo valjat.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
FenikS, evo uspio sam uslikat, na drugoj slici je u položaju kad je isključen pogon, a na trečoj slici je kad je uključen pogon.
Čini mi se da izgleda kao blokada diferencijala kod traktora.
Osovina je nazubljena, a ovaj dio koji šeta po osovini je isto nazubljen, samo su zubovi veći.
Viljuška uključuje i isključuje.Nisam imao vremena dalje istraživati na koji način.

Inače moja kosilica je danas opet radila bez greške, ni jednom mi nije iskočio remen. Dva sata sam kosio.
Danas sam i prvi puta mjerio potrošnju, i ugodno se iznenadio, za dva sata rada na 2/3 gasa u prosjeku, potrošila je svega 1 litru benzina.
vRMBXVV.jpg
[/URL][/IMG]
9YAyiG4.jpg
[/URL][/IMG
iyHfGuA.jpg
[/URL][/IMG]][/IMG]
 

FenikS157

Novi član
Tu od
14 Tra 2016
Poruka
6
Druze hvala ti puno,ukapirao sam kako da napravim,samo jos da vidim sa nekim strugarom,pomogao si mi mnogo ovo je lako napraviti ali dok ne vidis kako izgleda dzabe sve,hvala,hvala,hvala

FenikS, evo uspio sam uslikat, na drugoj slici je u položaju kad je isključen pogon, a na trečoj slici je kad je uključen pogon.
Čini mi se da izgleda kao blokada diferencijala kod traktora.
Osovina je nazubljena, a ovaj dio koji šeta po osovini je isto nazubljen, samo su zubovi veći.
Viljuška uključuje i isključuje.Nisam imao vremena dalje istraživati na koji način.

Inače moja kosilica je danas opet radila bez greške, ni jednom mi nije iskočio remen. Dva sata sam kosio.
Danas sam i prvi puta mjerio potrošnju, i ugodno se iznenadio, za dva sata rada na 2/3 gasa u prosjeku, potrošila je svega 1 litru benzina.
iyHfGuA.jpg
[/URL][/IMG]][/IMG]

Ovo na kraju je predpostavljam lezaj,da nisi mozda video dimenziju njegovu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Evo kupljen 13x1320 Li , što je isto što i 13x 1375 La. Ovaj je Optibelt, kod nas nema drugih.
Ja mislim da bi sad trebalo valjat.

To je donji remen?
Koje su dimenzije gornjeg remena, kojim se kosilica spaja na kultivator?

Kod mene je očito malo pretjesan pa ju ne uspijevam isključiti preko one ručice (je li to španer?) nego mi cijelo vrijeme kosa radi primjerice dok idem do parcele, naravno skinem remen da ne bi radilo, ali bi bilo ležernije isključiti preko ručice.

Al sam ga zakompliciro :), dakle veličina gornjeg remena?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Nisam sad kod kuće, pogledat ću za ležaj i za remen kad dođem kući.
Znam da je gornji remen kraći od donjeg, dali je 13 x 1325 La nisam siguran, pogledat ću.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
13×1300Li je gornji.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
@FenikS, ležaj je 6205, 25x52x15, ako te zanima taj nazubljeni prsten koji uključuje frezu je dimenzija:dubina prstena 17mm, širina zuba do šlica za vilicu 8mm, širina šlica 4.2mm, dubina šlica 4mm, i onaj zadnji dio iza šlica širina 4mm, promjer prstena je 48mm, mjere su +- 0.2mm jer se nemože najbolje priči.

@reCenter, tako je kako je rekao oficir, samo da nebude duži od te mjere, jer se neče moči španati, može biti kraći 1-2 cm.
Kupiš i probaš, ako nije dobro zamjeniš remen i tako dok nenađeš pravi remen.
Evo ti i slike kako to kod mene izgleda.
Stavi i ti slike da vidimo kako to kod tebe izgleda.
Hg73ugC.jpg
[/UR
i7aEWuk.jpg
[/URL][/IMG]L][/IMG]
JaOVO1v.jpg
[/URL][/IMG]
a2zQo72.jpg
[/URL][/IMG]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dlesa i kod mene na rotokosi je taj sistem sa tim remenom isti ko na tvojoj strižnoj.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne isto bi trebalo biti,al moguče da je koji cm niža remenica donja.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Hvala kolega na slikama, ne znam koliko bi bilo od koristi da i ja poslikam, kad je vjerovatno isto, a i ne znam kako to staviti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh