• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Neće spadat sa remenice ! Nego je pitanje kako će klizit po ležaju širokom 10 mm bez utora? I kako će to funkcionirat ako je jedan ležaj med remenon (koji jedan gre simo - a drugi tamo) ?:icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Brgud, napisal sam nekoliko lagera, jedan do drugog. Lager je širok 5mm, a da ih se doda i 10 komada, nebu preskupo (5kn/kom). Čak niti za probati.
Remen bu okrenut u svoj prirodni položaj, kao i prilikom klizanja jedne strane po drugoj.
Uostalom, s komadićem 1/2" cijevi se lako utvrdi položaj remena i potrebni nagib valjka između njega.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Da, samo što se remen na mjestu dodirivanja (dodiruje u križ), a nikako paralelno! Onda je jednostavnije staviti onaj al valčić od kvačila (zatezač remena).:(wasntme):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Znam da se dodiruje u križ. Zato se postavi dovoljno dugački valjak, da nemre skočiti s njega.
Velim, probati s komadićem 1/2" cijevi na šipki i rukom okretati, pa da se vidi kak se ponaša.
Ak ideja ne valja, onda se bu odmah vidlo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Na malom zelenom kombajnu je to riješeno sa remenicom koja ima konusni kanal i vrti se na igličastim ležajevima .
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Ovo je praktički novi plug. Stajao godinama kod strica u šupi. On ga nabavio za 420 ku ali ona nije mogla orat. Kad sam kupio ovu Hondu, plug dobio na poklon. Radi stvarno lijepo. Dubina u ovako suhoj zemlji 15ak cm. Zahvat nekih 8 coli.
 

loter

Član
Tu od
13 Lis 2017
Poruka
36
Pozdarv svima.kupil sam si nedavno f 620 i ne delaju mi blokade uopce sajle su u k...... jel zna netko di ih ima za kupiti u Zg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Taj oglas je neaktivan. Kod njih ćeš naći.
https://www.agro-honor.hr/rezervni-dijelovi/mio-dijelovi/ostali-dijelovi-stroja/sajla-gasa-11970

Samo zbog ovog malo razdrkanog dihtunga sam morao otvarati mjenjač.

IMG_20171014_161627_1.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Agro dom kod autobusnog kolodvora ti ima veliki izbor sajli za MTK.
Odnesi uzorak i vjerojatno budeš našel to kaj tebi treba.
 

loter

Član
Tu od
13 Lis 2017
Poruka
36
Hvala vam za sajle. Ja sam pocel obradivat vrt od cca 700 m2 nikad do sad nisam nista slicno radio pa bih trebal pomoc. Kad skinem kotace i montiram nozeve za kaj sluzi ralo ( ako dobro pisem ona nogica otraga) i jel se moze frezati bez njega ?
Pretpostavljam da oni tanjuri na kraju nozeva sluze za rezanje zemlje da je lakse frezati ja ih nemam pa me zanima koliko je lakse sa njima injel se isplati ih kupovati
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Ralo (nogica) služi tome da zadržava kutivator da ne "bježi" po vrtu. Znači njega kad ubodeš dublje i kultivator freza dublje.Malo prakse i shvatit ćeš i sam. Bez toga ne ide. Diskovi nisu neophodni, ali dobro dođu kad se freza uz voćke, ili neki beton i sl da ne zapinju motičice.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Bez rala je nemoguće raditi (a i opasno, nije moguće kontralirati ni upravljati mtk). Ralom štimaš dubinu kopanja, imaš tri vijka za fiksiranje rala i još dva (ona bočna za štimanje da ralo ima malo lufta lijevo - desno).

Diskovi još služe (osim opisanoga) za lakšu upravljivost i održavanja pravca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh