• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Možda nekom pomogne,-
Danas sam naletija u nekim starudijama šta su bile za bacit, kod jednog prike, na jedan čep.
Neznam od čega je, izvana izgleda ka da je od agrije, neznam ima li agrija čep od rezervoara, na navoj ili na 2 zuba pod 180 stupnjeva...
Otvorija sam pomalo klištima čep, motajući lim poklopca (pipav posa), razdvojija poklopac od donjeg dila..
Izmedju njih ima gumena brtva, nekih 3mm debljine široka 5-6mm, od vanjskog oboda put unutra.
Složenom čepu, ona osigurava da se gorivo vrati nazad u rezervoar.
Te brtve na kineskim motorima i njihovom čepu- nema!!
Motor za pumpu ili agregat??, pa netriba...
Na frezi triba jer prolije više goriva nego ga potroši..
To je komad gume debel 3mm odrizan "Žgugljama",(lohajzlama, ili probijačima).
Dakle vanjsku miru i unutrašnju, "rupu",dobit ćete kad otvorite čep, po utoru na donjem djelu čepa.
Valjda sam u ovom driblingu nešto i objasnija.
"Guma", ako je moguće, triba bit od vitona, koji podnosi benzin, a ako nemate, valjat će i obična.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Meni je jednom izbacio gorivo iz rezervara, moj Loncin kinez i ne puno.
Moglo bi to biti zbog toga što nema odušak, neznam.
Sreća to se desilo kad sam stao da očistim motike, a bio sam u brdu i motor bio nagnut prema natrag.
Moglo se i zapalit.
Kažem to je bilo samo jednom, vjerovatno se stvorio pritisak od benzinskih para, onda je već bilo dosta toplo vrijeme.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Moj je stalno balav od goriva kad ga napunim više od pola.Prosipa lipo.Više nego šta potroši.

Mirija sam to ubacujući najlon kesu, pod čep i mireći koliko vrimena će frezat s koliko goriva.
I općenito, koliko brzo troši gorivo kad je na dnu, a koliko kad je pri vrhu gorivo.
Kako je rezervoar konstantno bija mokar, nisam ni primjećiva koliko on u biti raspe goriva.
Probat ću s ovakvim čepom pa ću vidit oću li rješit bižanje goriva iz rezervoara.
Srića mogu nekako nabavit mrvu vitona, jer je ajme skup.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Na mom kinezu ima brtva, široka oko 10mm i debela oko 3mm.
Čep je na mom sa dva pera, nije na navoj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Bubamarac, produži čep i napravi mu odušak na vrhu.
Kad sam kupil Lombardinija, dobil sam produžetak čepa s njim, ali ga za sad ne koristim.
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Na mom kinezu ima brtva, široka oko 10mm i debela oko 3mm.
Čep je na mom sa dva pera, nije na navoj.

Ima takva i na mom.
Čini se da nisi razumio di fali brtva!
Tu brtvu nemožeš vidit, jer ju nemaš, a tribalo bi ju stavit- u čep!!!
On se sastoji od 2 skoro jednaka lima nagurana, jedan u drugi, gornji je ravan, dok je u donjem feder i ta dva zuba.
Otvorit čep iskrojit brtvu sličnu toj koju imaš, i staviti ju u čep.
Kad sastaviš čep, da brtvi izmedju gornjeg i donjeg lima!
Ja imam 2 kineza na oba fali ta brtva.
Ima samo jedna koja legne izmedju čepa i rezervoara.
Dok ona u čepu fali.
Pa gorivo koje udje u čep, ne ide nazad u rezervoar, nego ode izmedju 2 lima van, i po rezervoaru.
Ja sam jednog sklepa, nisam još isproba, ali 100% sigurno unutar čepa mora bit brtva, koje sad nemaš.
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Bubamarac, produži čep i napravi mu odušak na vrhu.
Kad sam kupil Lombardija, dobil sam produžetak čepa s njim, ali ga za sad ne koristim.

O tom, po tom, kad vidim kako će ovaj funkcionirati.:eek::
Benzina hlapi, u rezervoaru mora bit pod odredjenim tlakom.
Neznam oćeš mi virovat, popravlja sam jednom nešto na cisterni, ispustija u kantu 20tak litara benzina, falilo je 2-3 prsta do vrha.
Nakon samo 4 sata iz kante je nestalo toliko benzina da ga je pri dnu kante ostalo 7-8 cm...
Bilo je vruće, kanta je ona šta nema čep izgledala je kao lonac, gori malo širi...
Zna sam da isparava, ali nisam moga virovat kojom brzinom.
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
Poslikat ću ti svoj čep.
A poslikaj i ti svoj pa čemo usporedit.
Evo slike mog čepa. Ja nevidim nigdje dvije brtve, samo jednu brtvu vidim.
Poslikaj ti svoj čep.
DSC_0097_1.jpg

DSC_0098_1.jpg
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Ajme horor su mi slike na forumima..
Pošaljem ti slike mailom kad ih budem ima.
Moram s posla donit komadić vitona, pa onda donit čep od velike honde, jer sam u ovaj od male ubacija neku priručnu gumu, i jedva sve spresa nazad..

Pogledaj dobro to su 2 lima, koja su presana diht.
Nekom malom kacavidom ili jakim nožem pažljivo ih razdvojiš.
Unutra ćeš vidit utor na donjem limu, kao perforacija, zgodan da do njega dodje brtva...
Poklopiš gornjim dilom i malo nakucaš čekićom lim gornjeg dila put unutra da se ne razdvaja čep..
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Evo, ako ne bude nekih errora,

https://postimg.org/image/w3yv4a2jv/541cf296/[IMG]


[url]https://postimg.org/image/w3yv4a2jv/541cf296/[/url]

Link da sliku opet neda!!!
Stavija sam ih 100...
Jel može neko please, stavit sliku s linka u temu da se vidi o čemu pišem, izdaje me tehnika..

Meni odgovara na ovom čepu identična brtva ovoj koja se vidi, i to na istom mistu s unutrašnje strane, u čepu..

Tvoj je drugačiji, možda u njemu ima već brtva.
Ako ti je rezervoar tokom frezanja suv, i motor ti " ne troši malo više", možda nebi triba dirat ništa.
Ova " dizertacija" je za one koji nisu te sriće..
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
Grazzie amico, to je taj čep, brtva kakvu vidite (ili bolje milimetar jača) triba ležat s drugu stranu istog lima, unutra, i spriječavat gorivo da biži izmedju 2 lima pa po rezervoaru, i usput čuvat kontrolirani tlak u rezervoaru, kad je gorivo zatvoreno, tako da ne hlapi.
Oće li usukat rezervoar, vidit ćemo...
Vidi se i rupa od oduška kroz koju je se prolivalo gorivo..:icon_super:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Na znam di postavit pitanje,pa ću probat ovdje
Da li netko ima iskustva s remenom 13 mm savinutim u osmicu,radi promjene smjeras okretanja?
Nije na mtk već za neki drugu namjenu,nije velika sila na njemu
Koliko tako postavljen remen može izdržati s obzirom da se dodiruju?
Okretaji su oko 660okr u min
Možda ima neko na roto kosilici ili slično?
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
734
Imam ja na roto kosilici. Pokosio 7000 kvadrata tri puta prosle godine. Izdrzao je ali se rubovi stanjili pa sam stavio novi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Ak je moguće, postavi valjčić na lagerima između njih. Vijek im se bude povećal više puta.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Ma tako sam si i ja razmišljao,ili pravit neku inverziju,ali dođe dosta skupo:icon_e_surprised:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Kupiš nekoliko jeftinih lagera s unutarnjom rupom od 10mm tip 61800), postaviš ih na svjetlovučenu šipku fi 10, i na kraju stegneš maticom. Dobil si valjak da nemre biti manji ni jeftiniji :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Što to nije malo preuzak ležaj da bi konusni dio remena klizio po njemu (a da ne spada sa njega ?).:icon_rolleyes:
 
Na vrh