• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

Cevap714

Novi član
Tu od
23 Kol 2018
Poruka
4
Puno hvala na odgovoru.
Ja sam zamke strane :(
U desnu stranu ide super.
U lijevu neće :(
Kada povucem lijevu sajlu blokade on ide dalje ravno.
Jel netko zna šta bi moglo biti ili je imao taj problem ?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Jesi probao podesit sajlu, znači trebao bi malo zategnit sajlu, zavrtat maticu u desno, pa onda probat.
 

Cevap714

Novi član
Tu od
23 Kol 2018
Poruka
4
Jesam :)
I desnu i lijevu sam zamijenio i dotegao.
Sajla je ok. I poluga na koju ke sajla spojena dobro reagira. Šta bi moglo biti ?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Možda ti poluga blokade zapne za polugu od desne strane, pa nemože do kraja vilica u mjenjaču odvojit pogon.
Ako je to u redu onda je problem u mjenjaču.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Jeli kad otvaran mjenjač?
Nemoraš odmah, ako neradiš puno sa njom to i nije velik problem.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
Ako je taj problem bio i prije zamjene sajli, znači da nije do njih.
Možeš provjeriti da li se poluge spojki (na ulazu u mjenjač) miču i koliko? Znači odkačiti sajle i provjeriti direktno rukom na poluge (di dođe sajla zakačena). Pod rukom se može zaključiti da li obadvije poluge idu isto (isti put sa istim otporom), i provjeriti da li se koja od poluga - osovina izvlači iz mjenjača. Ako se izvlači iz mjenjača znači da se otpustio vijak vilice (u mjenjaču).:(grin):
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav
Zanima me dali sam dobro napravio. Radi se o agregatu mio standarda s g200 motorom. Jučer sam namještao obrtaje i napon. Ispada mi da pri 3350-3400 obrtaja motor proizvodi napon od 238-243 V. dali je to u redu. Znam da je max br.okretaja 3600/min.
Pitam zato jer sam negdi pročitao da bi broj obrtaja motora za mio agregat tribao biti 3000/min.

Lp
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Okretaji se stelaju prema izlaznoj frekveciji na uticnici. Zato bi i trebao biti na 3000o/min za frekvenciju 50 Hz.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
I mjerio sam ali nemam uredaj za frekvenciju. Vec sam izmjerio izlazni napon koji je oko 235 do 240V. Takoder imam digitalni mjerač broja okretaja motora u min. Meni pokazuje oko 3400/min.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Iskreno ne znam jel ima smisla mjeriti napon na neopterecenom stroju, i ne bih se cudio da je vislji zbog toga. Frekvencija(multimetar) je puno pouzdanija metoda i direktno je zavisna od brzine vrtnje motora. Vislje frekvencija kod vecine strojeva, osim sto izaziva poremecaje, stvara i toplinu pa time dodatno gubis iskoristivost.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Tih 5Hz više u praznom hodu nebu škodilo ni jednom stroju, jer brzina vrtnje motora bu pala kad se generator optereti.
Smanji to na 3200...3250o/min u praznom hodu.
 

deangggalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
Od kojeg Mk je ovaj plug
9ac3e8d792e26b607d53f6335d174143.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

deangggalli

Član
Tu od
9 Svi 2018
Poruka
89
2 noža na stanju imaju. Je li pašu noževi od neke druge freze. To mi treba za vučnu frezu.

Sent from Moon
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Probaj još Agrohonor Osijek, oni isto prodaju Motokultivatore.
Vjerojatno odgovaraju od neke druge freze, možda samo da treba druge rupe izbušit.
Raspitaj se kod prodavatelja.
Imaš u Zagrebu mislim Agrodom.....
Koliko si daleko od Rijeke, ima i tamo neka trgovina koja prodaje freze.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,106
Neznam dal si ikad probao busit nanovo rupe,osim ako nisu od "repe",mozes to slobodno zaboravit...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Kažu da ako zagriješ do plavog mjesto gdje bi trebalo bušiti, da onda ide bušenje puno lakše.
Nisam probao.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh