• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,574
Proklizava jednostavno!, preveliko opterećenje na transmisiji. Ta varijanta može funkcionirati samo u pijesku (ali da nije vlažan), ili tamo gdje mačak izgrebe onda može i to raditi.:(giggle):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Ali zašto meni nije nikada proklizala, radio sam dosta teških frezovanja i u dosta teškoj zemlji. Moja je 15 god. stara.@puknuti da sam odmah kupio i kopačice to bi bila kombinacija.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da kombinacija ..možeš istovremeno kopati i frezati ..pa na svakom okretu mjenjaš reman xd
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
He, he pa da nije toga , bilo bi previše dosadno sa njom radit,stalno ima šarafanja sa njom kod prebacivanja priključaka.
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Znači ipak je do opterećenja, morat ću skinuti treći red noževa, odnosno izvaditi srednje.Da li je netko radio tako?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Ja sam radio tako, onda i suzi trag toćkova da ti jedan točak neide po izfrezanom, probaj možda onda neće izbacivat, iako sam sumnjičav prema tome.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
bolje sa krajeva skini po red motika nego iz sredine i skupi tockove
 

mraci38

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
81
Danas sam skinuo jedan red noževa,(srednji) pošto opet ponekad prokliže probat ću skiniti krajnje,pa ću onda vidjeti.
Rastavio sam i reduktor i čini se sve u redu,jedini razlog bi mogla biti opruga koja se nalazi na vijku od ručice,koja pogurava vilicu da spojka uskoči i uključi frezu.Pretpostavljam da je ona možda oslabila pa iskače pri opterećenju.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,574
Skini još dva reda noževa, pa onda neće proklizavati !!:icon_exclaim:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e napravicu vucni frezer za primer. ako njega ovaj moj motor nebude terao u ovakvoj zbijenoj smolnici ima zapalim sve komplet. sa motikama kidam zile cupam cigle i kamenje na 25cm dubine i neiskoci nikad menjac niti prokliza kais. kakav je to frezer da iskace pod opterecenjem frezovanja. ma zavario bi mu rucicu pa da vidim onda koga zeza.
 

Fish

Novi član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
9
Evo napokon svih detalja remena za 620, kupio sam originalne remene Bando SB38, pa sam iskopao sve detalje da vam posluzi za usporedbu.

Pozdrav!
 

Prilozi

  • Bando SB38.jpg
    Bando SB38.jpg
    73.1 KB · Pregleda: 520
  • SB 38 Mjere.jpg
    SB 38 Mjere.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 348

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
pozdrav svima,mislim da je original remen za Hondu f 620,16,7x930,
isao sam direktno u fabriku u Borovo gdje se pravi remenje i tamo kupio.
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
HONDA f 620

pozdrav svim forumasima,zanima me u vezi Honde f 620,koliko i koje ulje ide u nju,u motor i u mijenjac,a imam i vucnu frezu pa me zanima i za nju koje i koliko.pozzz
 

Fish

Novi član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
9
Ove masine su dizajnirane u Japanu, i originalni remen je SB38. Ako usporedis sa mjerama koje sam dao, sirina je 16,7, a sto se tice duzine ima malih odstupanja koje se mogu ustelit pomicanjem motora. Jedino ne znam ako je Borovo remen visine 9 mm... Ako je dublji, moze se desit da nalijeze na dno remenice i proklizava.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Njaveča smrt za motor je ako je star 30 godina a radi kao novi - znači da ga nisi koristio za namjenu koju je trebalo .

Vučna freza nije smrt za motor nego za korov ..i smrt je za onoga tko mora grabljama dotjerati gredicu poslje kopačice da bi bila spremna za sadnju .

Razlika između kopačice i freze se viša od par slova

vaš velečasni


nebi se složio........sa kopačicom se može jako dobro uraditi......prije 2 dana sam radio, trebao sam slikati, sve je jednako i nema jaraka.......i može se odmah u sadnju bez grablji........al treba 3 prolaza, to je nedostatak, al odlično uradi........i još je prije bilo samo prekopano, nije ni orano.......

al što se tiče vučne freze, za hondu nije dobra i nenapravi nikakav posao.......samo kopačice......a još kada uhvati tvrdog, užas
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pozdrav svima,mislim da je original remen za Hondu f 620,16,7x930,
isao sam direktno u fabriku u Borovo gdje se pravi remenje i tamo kupio.


jel nije 16,7x996........u mio standardu 62 kune, marka borovo i traje godinama
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam siguran tacno za mere ali mislim da ima dve koje se koriste. kad je u pogonu spora brzina i vucni frezer mislim da ide duzina 930 a u brzohodnim oko 950 ili nesto malo veci. kod mene je bio 950 -17 i najbolje se pokazao. borovo remena nema ovde vec odavno. znam samo da fabricki japanski remen je bio plici od borova. nazubljen i pljosnat ,jer sam ga dobio uz hondu da probam po njemu naci original ali to nisam nikad uspeo. prilicno se razlikuje od svih ovih u sadasnjoj prodaji
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: HONDA f 620

U motor 10w-40 ili SAE 30 nećeš pogrijesit.oko 0.7l
U getribu motorno ulje mineralno 15w-40.oko 2l
U vučni frezer nisam siguran al vjerojatno hipenol 80 ili hipenol 90.
 
Na vrh