• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kaj je to problem?
Matica sa pipcom koja se našarafi na rezervar i dalje s crevima.

Da se mene pita te pipe ni netreba biti. Ionak je mišljenje da benzin ishlapi nakon stajanja, da izgubi svoje oktane i cetane, da fergazer mora ostati prazan ..,....
Onda ga je bolje nakon upotrebe ispustiti i negdje drugdje potrošiti pa pipe ni netreba
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Da puno je original 250 kuna, a ova univerzalna za nju bi morao radit adaptaciju na strani rezervara. potražit ću sutra kod nas na tržnici dolazi čovjek sa djelovima od apn-a..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
treba pipa i poslije svake upotrebe treba zatvoriti gorivo......jer mnoge su dobre honde tako zaribale, jer popusti igla plovka, i napuni se karter sa benzinom, razrijedi ulje i zariba......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Na njuškalu imaš kompletnih rezervara po 200 kuna.

Samo sam se šalil u vezi pipe
Mada, u uputstvu sigurno piše da prije svake upotrebe treba provjeriti goriva i maziva :icon_wink:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to je istina, za svaki stroj, al ja što ju koristim za neki lakši prijevoz, od 10-15min da idem gledati ulje, ili da ju pomaknem sa jednog mjesta na drugo......već bi pokidao onaj čep i dihtung na njemu.....

mislim da mi se to i dogodi, da bi se primjetilo, ako je rijetko ulje, da bi počela strašno dimiti plavo, i bio bi znak da nešto nije uredu......i uspjela bi se spriječiti katastrofa, al ljudi to neznaju niti gledaju.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Sad gledam slike karburatora onih kaj sam rekel da bum uzel od 400 za 600 i vidim da sam pogrešil.

Oficir izvini, čep kojim se steže čašica je metalni pocinčani
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da i meni se cini,mada je moj ssv presvucen nekom bjelkastom patinom,valda neka kemijska reakcija koja po mom misljenju izjeda iznutra karb,al opet tu je puuuno godina explatacije,pa mora nekaj otic,nis nije vjecno.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Decki to vam je očiti primjer kontaktnegalvanske korozije. tu su dva razlicita materijala, razlicitih elektrodnih potencijala, špijater, koji postaje anoda i vijak, koji postaje katoda. Da bi korozija krenula potreban je neki elektrolit. Benzin, koji je organskog porijekla nema tu sposobnost, vec je potreban medij koji disocira. Lužine, kiseline, ali izvrstan disocijator je i voda, posebice kad se nalaze otpljene soli(ne nuzno NaCl). Vjerojatno ste culi za katodne elemente koji se umecu npr. u vanbrodske motore. Kod njih dolazi do reakcije izmedju Al kucista sa, elektropotencijalno "kvalitetnijih" vijaka i dijelova prijenosa. Mi namjerno žrtvujemo Mg elektrode, koje se povremeno mjenjaju. Ista stvar je u akumulatoru i ako se tko od starijih sjeca amalgamskih plombi ili krunica koje su znale ostavljat slankast okus u ustima poslje određene hrane.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Evo dvije (primitivne) varijante riješavanja problema sa špinom, malo je ružno za vidjeti ali je funkcionalno i može poslužiti dok se ne nabavi original špina.:eek:



 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Nabavljeni semerinzi i komplet svi ležajevi za mjenjač f600. Semeringe sam nabavio 35x58x7 koje ću staviti na svaku poluosovinu po 2 i okrenuti ih unutra. :icon_e_biggrin:

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Nabavljeni semerinzi i komplet svi ležajevi za mjenjač f600. Semeringe sam nabavio 35x58x7 koje ću staviti na svaku poluosovinu po 2 i okrenuti ih unutra. :icon_e_biggrin:

Nevalja da su oba semeringa unutra, u tom slučaju si mogel i podložnu pločicu od plastike dati otokariti.
Okreni jedan sim, a drugi tam
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Ma, koje igličaste ležajeve ?:confused:
Ja sam u svojem mjenjaču našao dva igličasta ležaja u jednom snopu, mislim da bi trebali biti na jednom duplom zubčaniku, ali nisam siguran, mogu pogledat u katalog.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Zašto okretat jedan simo a drugi tamo (nemam namjeru raditi u rižinim poljima), to si mislio da malo otokarim prsten u koji sam stavio semeringe. To sam i mislo, ali ima još taman mjesta da ležaja. Kad složim pa ću vidjeti da li će klapati. Ja nisam našao igličaste ležajeve, jedino mogu biti na osovini deblokiranja.:(yawn):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ti znaš najbolje, ja ti samo savjetujem kak da napraviš.
Nije riža problem, problem je u travi

Edit, ja ti savjetujem kak bi ja napravil da je moje i kak sam ja kod sebe napravil i dobro je.
Isto nemam riže posađene, a jedan semering brtvi više nego dovoljno.
Drugio se bu ionak poderal za čas jer bu vozil na suho ..... ustvari, ti znaš kak ti voliš
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Evo sad sam pogledao katalog, nalaze se na ulaznom vratilu, na zubčaniku praznog hoda.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Našao sam igličaste ležajeve (bili su sakriveni), na sugestiju kolege dlesa18. Hvala !:icon_thumright:

 

duke

Novi član
Tu od
15 Kol 2014
Poruka
9
Ajd dobro,,,ali zanima me zašto raskopavate strojeve ako rade,,moja malo curi na šunkicama ali ništa strašno,,,inače imam f-700,,,80-to godiše

HA,,,nadam se da će se Vica umiješati,,,,,,,jučer narućio dizel motor iz Raške oko 2 sata popodne i danas javi prijatelj oko 10 sati da je stigo u Inđiju dostava,, 6 eura sada samo moram otiči po njega
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh