• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ovaj ti je za kartinge. Kohler drži Entrada, a u Sloveniji ih ima (ja ih vidio u jednoj trgovini).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
Imali smo na poslu 10 Endress agregata, s no name kineskim motorima od 13ks.
Neki od njih imaju po 300h. Nikad niti jedan nije taknut, a ulje (Super 5) je mijenjano nakon 50-tak sati.

Dlesa, ak si zainterestran, imam jedan ispravni motor od agregata (napravio 5...10h, izgorio generator), s anlaserom i konusnom osovinom. Treba mu rezervoar i auspuh, jer su na agregatu drugačiji nego na industrijskom motoru.
Ak te zanima, detalji mogu preko privatne poruke.

Mislil sam nabaviti F400-500 bez motora i slagati to, ali mi ne treba, pa bi prodal motor.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Danas bio u Osijeku i gledao motore.
Nude mi GX 160 koji navodno ima 5.5 konja, sa izlazom za remenicu na radilici, za 2600 kuna plus međuploča i remenica 600.
Ali dali bi mi popust, pa bi moglo ići za 3000 kuna na 12 rata.
Tražio da vidim taj motor, a oni kao svi su prodani.
Onda otišao do Peveca i gledao te Loncin motore na vibro pločama, i dosta dobro to izgleda.

Najprije da ću ići na taj Loncin što mi je @brgud našao sa reduktorom za 2115 kuna. Plačanje pouzečem , dostava besplatna.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
Ne brini, parsto sati bude išel. A za novce koje košta, nije to loše.
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
dečki može par iskustava sa motokultivatorom f420 sa g150 motorom
zanima me naj više što bih sa njim trebao frezati voćnjak (samo jedan prolaz sa svake strane) dali je dostatan za takav zadatak? za neka oranja i vuču prikolice nije mi potreban.
unaprijed hvala.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,111
Ovisno koliko je velik voćnjak i koliko je tvrda zemlja,ali u biti trebao bi bit dovoljan,ako je od prije preorano ili frezano bit će lakše,a ako ne bit će skakanja,ali može to odradit :icon_kidra:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
dečki može par iskustava sa motokultivatorom f420 sa g150 motorom
zanima me naj više što bih sa njim trebao frezati voćnjak (samo jedan prolaz sa svake strane) dali je dostatan za takav zadatak? za neka oranja i vuču prikolice nije mi potreban.
unaprijed hvala.

Ne možeš sa njim frezati jer nije freza ali zato možeš kopati (jer je to kopačica). Ako je voćnjak u pitanju, zavisi koja površina, koliko puta godišnje i koje je tlo. Snaga tog motora je 3,5 KS.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Gledao sam i dizele, ali imaju izlaz za remenicu na radilici, tako da bi imao dodatnih troškova.
A gledao sam i par videa tih motora sa puknutom radilicom.
Za moje potrebe će i ovo biti dobro.
Usluge više ne radim!
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
voćnjak je rigolan,oran usitnjen rotodrljačom i sada sljedi održavanje bez trave između voćaka. zemlja je više pjeskovita nije tvrda. a imam osam redi dužine 160 metara . znači imao bih 8 prolaza gore i 8 nazad i to je to.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Naravno da bi s njom to mogao održavat ali nemožeš usitnit u prah s njom a to ti vjerojatno odgovara.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Ako je tako kako kažeš obrađeno i bez trave, svakako dolazi u obzir.
 

dufko

Novi član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
14
Evo, ja koristim kinesku kopiju GX200 na MIO F600, bez redukcije, nameštena je fiksno na sporohodnu remenicu na motoru, direktno na postolje. Freziram i vučnom frezom i motikama na točkovima. Vučnom frezom prvom brzinom, na točkovima drugom i trećom. Treća godina, oko 2000-3000 kvm metara godišnje. Motor plaćen 100€ preko interneta, jedino sam sada zamenio deklu startera za 15€.
Na starom motoru G200 pukla klipnjača i iskrivljena radilica - radilice u Srbiji nema ni za lek a dobrog majstora za takve motore još teže naći i zato je kupljen novi motor.
Sve u svemu - za te pare odlično
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Evo, ja koristim kinesku kopiju GX200 na MIO F600, bez redukcije, nameštena je fiksno na sporohodnu remenicu na motoru, direktno na postolje. Freziram i vučnom frezom i motikama na točkovima. Vučnom frezom prvom brzinom, na točkovima drugom i trećom. Treća godina, oko 2000-3000 kvm metara godišnje. Motor plaćen 100€ preko interneta, jedino sam sada zamenio deklu startera za 15€.
Na starom motoru G200 pukla klipnjača i iskrivljena radilica - radilice u Srbiji nema ni za lek a dobrog majstora za takve motore još teže naći i zato je kupljen novi motor.
Sve u svemu - za te pare odlično
 

dufko

Novi član
Tu od
10 Ožu 2015
Poruka
14
Da ali nema radilica za Motokultivator već samo za vodenu pumpu i razlikuju se... Gde god sam tražio ima samo takva radilica, ima drugačiji izlaz od one za kultivator. U tome je problem...

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,663
Jel takva radilica?

IMG_20170210_174412_1.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh