• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav.
Našao sam na internetu manual za ovaj motor i sve yanmar motore linije L.
U njemu piše da se koristi ulje SAE 10W30 API CC ili više. Također piše da se ulje nakon prvog mijenjanja koje je nakon 50 sati rada mijenja nakon 100 sati rada. Meni se ovo čini ipak malo previše.
Moja nema analser, ali ovu zimu sam je palio par puta i upalila je na prvi potez bez problema.


Lp
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
Ako si našao te podatke u manualu, onda isto tako tamo bi trebalo pisati koje ulje u kojem temperaturnom režimu.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Nema nista o tome. Ako nekom triba manual a ne može ga naci na internetu nek se javi. Dosta je detaljan. Ima 130 stranica.
Lp
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
To ulje je dobro kad je motor nov i mala istrošenost karika.

Obično se ulje rjeđe gradacije koristi u temperaturnom režimu od 0 - 15 celzijeva (10W30), a sea 30 ili 15W40 od 15 - 35 celzija.
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Pozdrav. Na ovom ulju pise da se preporučava koristiti zimi ali ne na nižim temperaturama od -20 stup.
Lp
 

mark007

Član
Tu od
28 Pro 2017
Poruka
63
Ove godine nema zime. Zadnjih mjesec dana ujutro je od 0 do -3. Dnevna 7-12.
 
Posljednje uređivanje:

MFpower

Novi član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
7
Nema nista o tome. Ako nekom triba manual a ne može ga naci na internetu nek se javi. Dosta je detaljan. Ima 130 stranica.
Lp

Može meni.

Imam problem sa F600, ima pogon na samo lijevi kotač dok stisnem obe ručke.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
To znači da ti ne isključi lijeva spojka ! Zašto bi stiskao obadvije (ručke) istovremeno ?

Samo zategni sajlu spojke te koja ne isključuje.
 

annon

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
3
Imam vučnu frezu - ne znam tačnu oznaku. Problem je što stalno gubi ulje na preklopnik za uključivanje freze.

picture.php
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Preklopnik je u gornjoj zoni freze, možda je to samo višak ulja ili je neodgovarajuće ulje unutra, pa se ulje pjeni i onda diže gore i izlazi van.
 

annon

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
3
Otvarao sam to kućište i na toj osovinici nema nikakv dihtung?! Ima zazor oko osovine od pola mm.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Zato i kažem , ja imam vučnu frezu ,ali ja nemam otvor za sipanje ulja,(vj. je trajno podmazano sa masti.
Jel imaš uputu za frezu?
 

annon

Novi član
Tu od
20 Tra 2018
Poruka
3
Nemam nažalost, a ne znam ni koji je tačno model, niti gde ima katalog delova da se skine.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
Napravi mix tekuće masti i hipenola ili dobro zabrtviti i staviti odgovarajuće uje.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Evo sad pročitao u uputi - u donji reduktor ide 3 dcl ulja hipenol 90.
Izmjena ulj svakih 100 sati!
 

zvone16

Novi član
Tu od
24 Tra 2018
Poruka
1
Pozdrav,
dal netko može ubaciti link uputstva za Honda F620. Kupio sam danas jednu pa bi volio imat uputstva a prijašnji linkovi ne rade.
Hvala.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Gornji,(pogonski) 13x1330 La i mora biti skoro točnih dimenzija jer se nemože puno španat.
Donji može biti i duži do 1370La jer se može više španat.
 

digital26

Član
Tu od
8 Tra 2013
Poruka
30
Hvala na dogovoru.E sad me bune ta slova znam da su to dimenzije nutarnji sredni i vanjski promjer. Ali na kekim remenima navodi LW negdje LP Negdje LI. Ja sam nasao remen i sutra cu otici po njega pa kakp bude na njemu pisu dvije dimenzije 13x 1300 Li i 13x1330Lp valjda je to to.Kad nemam uzorak jer nisam naso od ove kosilice taj remen
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh