• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,815
Sve što mogu tvoji susjedi ako budeš ustrajan, budeš mogao i ti i to s kopačicom.
Uvjeravam te da s kopačicom možeš dobiti jako finu obradu tla, ali ne u jednom prolazu i ne nakon par sati rada s kopačicom. Ili možda misliš da bi nova freza sve radila sama bez tvojih vještina? Uvijek je rukovatelj bitan, jako bitan.
Iskoristi to što imaš, a Honda 620 je dobar i jaki strojček.
Za novac koji bi potrošio za novi priključak kupuj si gorivo i vidi koliko godina imaš besplatno gorivo, probaj tako razmišljati.

Pošalji mi na PP ako želiš tvoju mail adresu pa ja tebi pošaljem koju fotografiju kako ja sebi napravim finu obradu s slabašnim Tomosom, sa 6 redova motika, u vinogradu. I da netko je ovdje negdje na forumu napisao "da se ne freza nizbrdo", ja 30 i više godina frezam i prema dolje i prema gore.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
"Nikaj se nebu getribi dogodilo od ulja za mjenjače. Nije to automatski mjenjač s lamelama, već običnih par zupčanika i nekoliko lagera." (citat)

Barem je ova rečenica OK, iz nje se može isčitati koje ulje može udovoljiti tom mjenjaču, zupčanicima, lancu, i ležajevima.

# deangalli nema potrebe da citiraš prethodni post na kojeg odgovaraš.
Po ovim slikama koje si stavio točno znam gdje se nalazi tvoja parcela i kakva je zemlja na tom području (ilovača).
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Stisnuo sam ti "Hvala", zato je ti to stvarno zaslužuješ !:(clap):
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Izgleda da se i kod mene bliži malo veći zahvat na getribi.

Jučer kosim i primjetim da ručke za skretanje lijevo-desno uopće skoro da ne reagiraju.
Pogotovo nizbrdo, bježi stalno lijevo-desno, potrga ruke koliko se borim s njom da održim pravac.
Kad nema nekog opterećenja na kotače (nizbrdo ili na ravnom)
ručke ništa ne reagiraju, možeš pritiskati kolko hoćeš.
Uzbrdo čim je malo opterećenja ručke opet reagiraju, ali daleko je to
od onog kako bi trebalo.

Jel vidio netko od vas ovakve simptome, i koja bi bila dijagnoza ?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Otpustili su ti se vijci za zatezanje sajli spojki ili ih uopće nema ?
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ima vijke za regulaciju, može biti da su sajle već dobile jer je sve skupa dosta staro.
Ali više me muči to što se je prije stroj ponašao tako da je držao pravac,
već sam primjetio da mi lijeva slabije prima kad stisnem ručku.

Sada se on ustvari ponaša kao da su obje ručke pritisnute - ne drži pravac
i čim naletim na malu neravninu baca ga lijevo-desno.
Prije je on dobro držao pravac, i skretao bi samo kod pritiskanja ručke.

Ne znam što ću dobiti dodatnim špananjem sajli, kad se i ovako
ponaša kao da su ručke pritisnute do kraja - a nisu.
Samo kod kretanja uzbrdo, kad kotači vuku, ručke reagiraju.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Znači da negdje ima lufta, vratilo - lančanik (gornje), istrošenost lanca ili pak istrošenost zubaca na pogonskoj osovini - lančanik.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Ima vijke za regulaciju, može biti da su sajle već dobile jer je sve skupa dosta staro.
Ali više me muči to što se je prije stroj ponašao tako da je držao pravac,
već sam primjetio da mi lijeva slabije prima kad stisnem ručku.

Sada se on ustvari ponaša kao da su obje ručke pritisnute - ne drži pravac
i čim naletim na malu neravninu baca ga lijevo-desno.
Prije je on dobro držao pravac, i skretao bi samo kod pritiskanja ručke.

Ne znam što ću dobiti dodatnim špananjem sajli, kad se i ovako
ponaša kao da su ručke pritisnute do kraja - a nisu.
Samo kod kretanja uzbrdo, kad kotači vuku, ručke reagiraju.
Pa probaj raspustiti sajle sa maticama, ništa te nekošta.
I kod mene se isto dešava sa desnom stranom, kad kosim povremeno taj desni točak ne vuče i onda malo raspustim na sajli i onda proradi.
U mjenjaču mi je sve u redu, jer sam prošle godine sve pregledao kad sam rastavljo mjenjač.

Da ti možda blokade ne koristiš za kretanje , a kvačilo stalno držiš uključeno?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Sve je moguče, neda mi se sad objašnjavat.
Dao sam jednom, jednom čovjeku da radi sa hondom pred menom, a on hoće krenut sa stiskanjem blokada, tako da me više ništa nemože iznenadit!
 

digital26

Član
Tu od
8 Tra 2013
Poruka
30
Ako je istina da si ga išao upaliti prvi put nakon toliko godina bez ikakve pripreme, te odmah namjeravao raditi punim gasom, onda je to jako neobično.
Minimum pripreme je trebalo biti:
- očistiti filter za zrak,
- očistiti rezervoar za gorivo i cijev,
- očistiti fergazer,
- očistiti platine i svječicu,
- "uvjeriti se" da karike nisu zapekle, da ima nekakve kompresije itd.

Prijatelju krivo smo se razumjeli radi on cesto (košnja) i sada je prvi kvar od kada ga ima vec 20 godina.Da ga ne odrzavam ne bi toliko ni trajao. Do sada svake godine radio servis ulje svjecica. Filter cistim 1 put godisnje. Od kako ga imam 2 puta promjenjen karburator. Danas sam skinuo motor , ocistio karburator sa sprejem za ciscenje karburatora i oprao filter. Stavit cu i novu svjecicu. Iskra je jaka na svjecici. Upalio je od prve ali ga nisam opterecivao jer je van stroja. Znaci on gubi snagu kad se optereti. Pogledat cu jos crijeva dosta su stara. Da li moze biti ono crijevo sto vodi ispod filtera u motor. Da li to trebam odvrtati , odnosno moze li tu sta praviti probleme . Hvala unaprejed!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Da treba otvarati, jer se je očito naradio. A ovo što si naveo da je održavan to je sasvim ok ali očito nije bilo dovoljno. Znači ako su promijenjena dva karburatora. Jedno sasvim logično pitanje. Koliko puta si mijenjao karike u tih 20 godina. I da li si ikada radio ventile.

Ako su odgovori na ova dva pitanja (NIKADA), onda bi bilo žurno da se to napravi. I onda bi se moglo reći da je napravljen servis.:(emo):
 

digital26

Član
Tu od
8 Tra 2013
Poruka
30
Motor je odnesen prije 4 godine kod jednog mehanicara. Posto se ja toliko ne razumijem u mehaniku ali on je promjenio karike ravnao glavu i dihtung glave.Sad rekao mi je da kupim neku pastu za ventile.Valjda je sa tim brusio ili sta. Kazem ne razumijem se previse .Eto prvi put sam i kraburator cistio.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Pa probaj raspustiti sajle sa maticama, ništa te nekošta.
I kod mene se isto dešava sa desnom stranom, kad kosim povremeno taj desni točak ne vuče i onda malo raspustim na sajli i onda proradi.
U mjenjaču mi je sve u redu, jer sam prošle godine sve pregledao kad sam rastavljo mjenjač.

Da ti možda blokade ne koristiš za kretanje , a kvačilo stalno držiš uključeno?

Nije me bilo neko vrijeme.
Dlesa, ne koristim blokade za kretanje, neznam taj način.
uvijek koristim kvačilo, a ručke samo za skretanje.

Nije mi jasan princip te getribe, na koji način te blokade uopće rade?
Jel to nešto tarno unutra odnosno, koji je princip rada?
Razmišljo sam malo o ovome što si napisao i ima mi smisla da je
lijeva strana konstantno blokirana, pa zbog toga mi ne drži smjer.
Očito da jedna strana nije blokirana jer on ipak vuče, samo dosta baca.
Da su obje ručke blokirane pretpostavljam da bi stajao na mjestu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh