• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

draganl

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
3
Pozdrav svima,

Nedavno sam postavo vlasnik polovne vučne freze za Mio standard motokultivatore serije f600. Pošto prethodni vlasnik nije radio sa njom, nisam mogao ništa saznati od njega, pa me zanima ukratko o održavnju, što je sve potrebno. Prvenstveno mislim na podmazivanje, a i ostale stvari koje trebam redovno ili periodično raditi oko održavanja. Hvala.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Mislim da tu nemaš nešto posebno za podmazivati, unutra je mast na lance stavljena.
Neke ranije verzije imale su čep za ulje, ali takvu nisam vidio uživo, moja je zatvorena skroz
i dok drže semerinzi nije bilo potrebe da ju rastavljam.
 

store96

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
14
Pozdrav,imam problem sa f620 na leru i bez opterecnja radi odlicno. Sa kopacicama radi donekle uredu,ali cim ju se malo stisne i optereti pocne trokirat i gubit gas i ugasi se. Nedavno sam promjenio karike i postelo ventile jer uopce nisu imali zazora. Sve to sam radio jel mi se prilikom nekog duzeg i tezeg posla jednostavno bi se ugasila i nebi htjela upalit,nego bi ju ostavio pola sata da se ohladi i radio opet bez problema dok se ne ugrije. A nakon izmjene karika cim ju opteretim gasi se,da napomenem karburator je ocistit i ispirit a svjecica zamjenita mozda prije godinu dana.

Hvala unaprijed na odgovoru.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Koliki je zazor karike (nove) kad je staviš u cilindar, naravno ako si to uopće provjeravao?
 

store96

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
14
Nisam mjerio,ali kad sam stavio novu kariku i staru cilindar bile su iste nije se vidila na oko da je stara potrosena.
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Ima li tko da prodaje vučnu frezu za f620 i prekretni plug

Pozdrav,imam problem sa f620 na leru i bez opterecnja radi odlicno. Sa kopacicama radi donekle uredu,ali cim ju se malo stisne i optereti pocne trokirat i gubit gas i ugasi se. Nedavno sam promjenio karike i postelo ventile jer uopce nisu imali zazora. Sve to sam radio jel mi se prilikom nekog duzeg i tezeg posla jednostavno bi se ugasila i nebi htjela upalit,nego bi ju ostavio pola sata da se ohladi i radio opet bez problema dok se ne ugrije. A nakon izmjene karika cim ju opteretim gasi se,da napomenem karburator je ocistit i ispirit a svjecica zamjenita mozda prije godinu dana.

Hvala unaprijed na odgovoru.
Kako si poštelao ventile i na koliko ?

Nova igračka :)
Jesi orao s novom igračkom ?
Kako ide i jesi zadovoljan ?
Na kraju reda prekret ide lako i brzo ili bi brze i lakse bilo orati normalno bez prekreta ?
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Pozdrav,imam problem sa f620 na leru i bez opterecnja radi odlicno. Sa kopacicama radi donekle uredu,ali cim ju se malo stisne i optereti pocne trokirat i gubit gas i ugasi se. Nedavno sam promjenio karike i postelo ventile jer uopce nisu imali zazora. Sve to sam radio jel mi se prilikom nekog duzeg i tezeg posla jednostavno bi se ugasila i nebi htjela upalit,nego bi ju ostavio pola sata da se ohladi i radio opet bez problema dok se ne ugrije. A nakon izmjene karika cim ju opteretim gasi se,da napomenem karburator je ocistit i ispirit a svjecica zamjenita mozda prije godinu dana.

Hvala unaprijed na odgovoru.
Posle promene karika treba period razrade dok se karike malo ne potrose i ulegne sve na svoje mesto...sve mi ukazuje da su i prethodne bile nove,metal se siri na temperaturi.Sem toga to je jaka masina ali nije za celodnevni rad na taj nacin...Licno mnogo radim ali sa pauzama,zapalim cigaretu,malo prosetam,protresem ruke pa nastavim.U transportu je drugacije...Cuvaj i sebe i masinu i trajace ti...To su sve normalni simptomi za takve masine.A zbog pogresnog rukovanja majstori namerno buse cilindre koju stotu vise da nemaju reklamacija te vrste,sto ne valja naravno jer smanjuju radni vek.Desavalo mi se da koriscen cilindar posle zamene karika ima iste simptome sto ukazuje na kvalitet i malu potrosenost istog.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Ima li tko da prodaje vučnu frezu za f620 i prekretni plug


Kako si poštelao ventile i na koliko ?


Jesi orao s novom igračkom ?
Kako ide i jesi zadovoljan ?
Na kraju reda prekret ide lako i brzo ili bi brze i lakse bilo orati normalno bez prekreta ?
Neide nikako, samo šlajfuje, nema težine......
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
To što šlajfuje ne rješava se uvijek sa težinom. Što je sa ripnama, zapunjavaju li se?

Pozdrav,imam problem sa f620 na leru i bez opterecnja radi odlicno. Sa kopacicama radi donekle uredu,ali cim ju se malo stisne i optereti pocne trokirat i gubit gas i ugasi se. .........
A da ti nije možda premalo konjova za taj posao? :unsure:
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Neide nikako, samo šlajfuje, nema težine......
Meni su gume 10 cola nove, na kotacima su dupli diskovi, s unutarnje strane veliki od kombija, a s vanjske manji od osobnog da ne strše vani.
Plug za vađenje krumpira vuce dobro bez problema, probao i prednji uteg,ali nema bas razlike ni pomoci samo teze raditi pa sam skinuo.
Tako da mislim da bi ovaj prekretni morao solidno raditi ako ima dobre kotace i uteg.
 

Acme

Član
Tu od
9 Srp 2019
Poruka
45
Jesi vidio,četiri samoventilirajuca diska ,to ni Nevera od Rimca nema.
Ukopa se na mjestu kad orem.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
To što šlajfuje ne rješava se uvijek sa težinom. Što je sa ripnama, zapunjavaju li se?


A da ti nije možda premalo konjova za taj posao? :unsure:
Idealni uvjeti, i prošli vlasnik pluga mi je rekao da nije mogao orati.
 

Ivan steficic

Novi član
Tu od
19 Lis 2022
Poruka
1
molim nekoga ko bi mogao odgovoriti ba sljedeče pitanje:
Dali šesterokutnici ( šestani) od MK f 350 pašu na MK f620?
Unaprijed zahvaljujem
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Kako si koncipirao svoje pitanje "šestokutnici", znači da se to odnosi n a šesterkutne osovine za noževe.
Od Mio 350 ne pašu na Hondu F600. Šesterokutna izlazna osovina na Mio 350 je 23 mm , dok na F 600 ili 620 je 26 mm.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Da li možda znate koji remen ide na ovaj pogon roto kose? Kupio sam slučajno ovu zvjerku rotacijska nerabljena malo je hrđava to boja rješava …roto kosa nema nikakav španer za ukljucivanje? Sve ide direkt? stroj isto malo rabljen i gore ima original remen od mio Osijek čudne li oznake????

da li je to original? Drugih oznaka na sebi nema nikakvih… Kod mene je izgleda malo prekratki? Ili moram s motorom natrag? Sad je na sredini uglodanog utora i ne odvaja mi….
 

Prilozi

  • 80628FCC-69D3-4519-88C2-9FAFC4D0E804.jpeg
    80628FCC-69D3-4519-88C2-9FAFC4D0E804.jpeg
    80.2 KB · Pregleda: 21
  • E22D2BD5-A7BC-4C31-8BC0-428EE02E47AF.jpeg
    E22D2BD5-A7BC-4C31-8BC0-428EE02E47AF.jpeg
    63.5 KB · Pregleda: 20
  • 707BFAE1-4AC8-4EE5-864A-73B897D47BFC.jpeg
    707BFAE1-4AC8-4EE5-864A-73B897D47BFC.jpeg
    37.4 KB · Pregleda: 21

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Taj remen ti je original SB 38 je oznaka (nekih brendova ) remena i odgovara dim. 16,7 x 936 Li ili 16,7 x 996 La. Ako ne odvaja dovoljno , onda treba poštelati kvačilo.
Dimenziju remena za kosu ne bi znao, ali negdje u temi se spominje 1300 ? Imaš u temi.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hvala brgude. Ovo je gotovo izgleda netaknuti dijamant koliko vidim po remenu i svjecici sad sam sve oprao i neće paliti izvadim svijecicu Made in Japan ngk original.

Rezervoar bez korozije, čašicu očistio nutra je bilo blata i hrđe no ne pali valjda je zbog vode jer sam sa ivasolom prao. Svjećica sutra ide nova, promjenjiva iskra je kad vergla vani, čak je i startala nekoliko puta i krepala.

našao sam nutra na poluzju gasa kod remenice gruda zemlje pa su blokirali povratak poluga nadam se da nisu štelali na taj način fergazer

ova roto kosa nema nikakav španer za isključenje? Sve ide direkt? Teško je tako upaliti mašinu…to je isto 17 remen no tu valjda meni nešto fali?
 

Prilozi

  • 04F566B9-7E7A-420D-AC3C-78D7CEA8BB82.jpeg
    04F566B9-7E7A-420D-AC3C-78D7CEA8BB82.jpeg
    27.4 KB · Pregleda: 11
  • 6A37873A-F9EF-4418-AF34-99BBAA850237.jpeg
    6A37873A-F9EF-4418-AF34-99BBAA850237.jpeg
    36.6 KB · Pregleda: 11
  • 2459A4F4-0862-4106-8EA6-2000FFF0945C.jpeg
    2459A4F4-0862-4106-8EA6-2000FFF0945C.jpeg
    24 KB · Pregleda: 11

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Našal si zanimivo svećko! 🤭 Lahko bude za neki trimer ali pa motorno žago.;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh