• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Honda F600/620

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Vjerovatno su karike loše, i ventili imaju dosta zazora, sve to ne čudi kad o daleke '88. nikad ništa nije rađeno po tom pitanju. Al opet da baš najednom zbog toga otakže poslušnost, a do jučer je u leru radila ko singerica, doslovno smanjen gas do kraja jedva se čuje kako je fino radila ...

Zato mi sad sve prvo upućuje na rasplinjač i tu iglicu ili nešto sa paljenjem.
Znam da ću danas sutra morati raditi i generalku motora, al sad mi se ne daje 2000 i više kuna.

Rasplinjač smo očistili pošteno, našpricali sprejom za čišćenje, ispuhali, al nije promjenilo stvar.
Sutra imam dogovoreno sa momcima iz Vinkoproma da oni ponovno skinu rasplinjač ubace ga u neku kiselinu i očiste valjda ultrazvukom ako sam dobro shvatio. Ispollrat će i ventile pastom i oprat očistiti prostor oko klipa i ventila. Iskreno ne mislim da će to riješiti problem al probat će mo.

Možda da im skrenem još pozornost na iglicu.

Iskra je plavkaste boje to bi trebalo biti dobro?
Platine, ako ih ova moja ima, se nalaze negdje kod pokretača. gdje točnije, kako se mjenjaju, koliko otprilike koštaju?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
karburator nemoj cistiti jer samo jos gore mozes dobiti u vecini slucajeva. samo iglicu i plovak ako se zajeo promeni jer verovatno preliva i zato se gusi u benzinu. to im je boljka.samo promeni karike a one su oko 15 eur. kod mene su tajvanske proizvodnje i za sada su najbolje . platine zamenske su oko 8eur kod nas ali kvalitet nije sigurno ko original. ako hoces doci do njih moras skinuti mehanizam paljenja,zastitni lim , remenicu sa ventilatorom pa zamajac [magnet]. ako imas spolja bobinu paljenja kod zamajca onda nema platine. nekad je dovoljno postojece platine dobro ocistiti vodobrusnom smirglom da kontakti budu ravni i cisti i radice dobro. stelovanje paljenja nema sem na zazoru platina a to je 0,4mm kad su na bregu platine. mada kad su starije ja ih stelujem na 0,35mm.ocistite ventile samo od garezi i proverite benzinom dal nepustaju. zazor se nesteluje jer nema mehanizma za to a bitno je samo da ga bude oko 0,20 za usisni i 0,25 izduvni. manji nepreporucujem bas.samo karike zameni ako ti nelupa motor jer ces dosta dobiti time a zgodno se uradi.prava generalna se radi samo ako je bas u ocajnom stanju i radilica i hilzna.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Evo slike zaštitnog okvira-haube, možda nekome bude potrebno tako nešta.
z1qbfm7z1twqzkwin8q4.jpg
[/URL][/IMG]
e8ns101m0hjdq8yol5z5.jpg
[/URL][/IMG]
7qej9fxe4sunftq6yy0a.jpg
[/URL][/IMG]
7rsbvvhjjqds0la4442h.jpg
[/URL][/IMG]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo da se javim u vezi fergazera na hondama,i pojedenosti istog.
Njihovi fergazeri su aluminijski sa pocincanom casicom i ako se gorivo ne ispusta u periodima duzeg stajanja javlja se kemijska reakcija elektroliza,znaci dva razlicita materijala uronjena u tekucinu,i desi se da se pocne rastvarat nosac dizne i kanalici i ne radi vise.
Slike jos nemam takvog pojedenog fergazera,al cim ga frend iskopa iz hrpe stavit cu slike!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Imam ja slike kompletnog u djelovima, ali kaj za elektrolizu (kad se spomonje elektro) nije potrebna struja, a ona u kombinaciji sa benzinom :icon_scratch::icon_scratch:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Na Dellortu je takva čašica. Elektrokorozija(članak) se ne javlja radi benzina kao takvog, nego radi vode koja može biti sa benzinom, odnosno od raspada eko benzina. Često reakcija počinje sa vanjske strane čašice od okolne vode. To je kemijski proces kao rezultat razlike potencijala dva različita metala u nekom elektrolitu. Reakcija započinje na samom mjestu kontakata metala i najčešće se vidi kao izgrižen rub na dosjedu čašice
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je al koliko sam ja povezal da nema veze kaj je benzin jer u njemu ima svakakvih primjesa i to je kemiska reakcija,pa se to ne javlja na fergazerima koji su komplet od istog materijala.
E zato valjda preporucuje tvornica da se fergazer isprazni kad se ne koristi duze vrijeme.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Na Dellortu je takva čašica. Elektrokorozija(članak) se ne javlja radi benzina kao takvog, nego radi vode koja može biti sa benzinom, odnosno od raspada eko benzina. Često reakcija počinje sa vanjske strane čašice od okolne vode. To je kemijski proces kao rezultat razlike potencijala dva različita metala u nekom elektrolitu. Reakcija započinje na samom mjestu kontakata metala i najčešće se vidi kao izgrižen rub na dosjedu čašice


tako je, pojede se, imam takav karb, pa onda još ako jače zategneš čašicu, odlomiš komad karburatora i kučište trebaš drugo........
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E o tome sam nedavno pisal jer sam se sam uvjerio kad sam slagal frendu i fergazer se raspao kad sam htio dotegnuti casicu a i nije vise imala snage na vecem gasu a na leru je htjela crknut,kad smo ga otvorili svi kanali su bili izjedeni i oko dizne koda nekaj fali tam di se sarafi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vala posle 30 god se zasluzilo da se i promeni nesto. na mojem se sve raspalo i pojelo tako da samo je mogao u pretapanje. danas sam spakovao pumpu za zalivanje na hondu .nosac i pumpa od DMB motora sa 500L u minuti i ubrzao je preko remenica 2 puta tako da na leru tera vodu. usteda sad sa kiporom ce biti bar 5 puta u potrosnji goriva. benzinac me pojede ovih dana sa potrosnjom i kvarovima. skoro nov takoreci a sve crkava.e sad sam miran.imam sliku samo da pojaca signal da je mogu staviti
 

Fish

Novi član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
9
Dakle ekipa, kako sam kupio polovni F600 i bio je u dosta losem stanju, odlucio sam se na kompletnu generalku. U procesu sam imao problema sa nalazenjem pravih informacija, te zato prilazem svoj doprinos za sve koji se bave svojim masinama, servisni manual za F600:

https://mega.co.nz/#!yMR3VBzS!WY0LNxYh77ZRHlT9ui27lE91RVNoMJzpatMUq9kfrgk

Nadam se da ce biti od pomoci svima koje zanima...

Takodjer, ukoliko netko ima zastitne limove mjenjaca, nosac natezaca remena i nosac motora u dobrom stanju, a voljan je separirati se sa istima, molim pm za dogovor...

Pozdrav,
Fish
 

Fish

Novi član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
9
karburator nemoj cistiti jer samo jos gore mozes dobiti u vecini slucajeva. samo iglicu i plovak ako se zajeo promeni jer verovatno preliva i zato se gusi u benzinu. to im je boljka.samo promeni karike a one su oko 15 eur. kod mene su tajvanske proizvodnje i za sada su najbolje . platine zamenske su oko 8eur kod nas ali kvalitet nije sigurno ko original. ako hoces doci do njih moras skinuti mehanizam paljenja,zastitni lim , remenicu sa ventilatorom pa zamajac [magnet]. ako imas spolja bobinu paljenja kod zamajca onda nema platine. nekad je dovoljno postojece platine dobro ocistiti vodobrusnom smirglom da kontakti budu ravni i cisti i radice dobro. stelovanje paljenja nema sem na zazoru platina a to je 0,4mm kad su na bregu platine. mada kad su starije ja ih stelujem na 0,35mm.ocistite ventile samo od garezi i proverite benzinom dal nepustaju. zazor se nesteluje jer nema mehanizma za to a bitno je samo da ga bude oko 0,20 za usisni i 0,25 izduvni. manji nepreporucujem bas.samo karike zameni ako ti nelupa motor jer ces dosta dobiti time a zgodno se uradi.prava generalna se radi samo ako je bas u ocajnom stanju i radilica i hilzna.

Postovani kolega, zazor ventila se stela brusenjem stapke ventila do zeljene mjere... Brusi se na finom uljnom brusnom kamenu sa vodilicom za brusenje.

Usisni zazor 0,08 - 0,16 mm
Ispusni zazor 0,16 - 0,24 mm

Pozdrav,
Fish
 

Fish

Novi član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
9
da sic ventila, a uzrok bi trebala biti vođica ventila, jer kad ventil ima dosta lufta u njoj onda prilikom sjedanja u sic nesjedneodmah cjelom površinom pečurke na sic i onda se na sic taloži smjesa goriva i zraka, moja pretpostavka.

Limit vodjice ventila je 7,08 mm, nakon toga treba mijenjat...

Pozdrav,
Fish
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Hvala kolega na linkovima, dali se može vođica u kučnoj radinosti zamjenit, jer kod mene je sigurno potrošena dosta na ispušnom ventilu.?
 

Fish

Novi član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
9
Hvala kolega na linkovima, dali se može vođica u kučnoj radinosti zamjenit, jer kod mene je sigurno potrošena dosta na ispušnom ventilu.?

Moze uz par rucnih alatica, pogledaj u servisnoj knjizi za motor, sa linka sto sam stavio, imas cijelu proceduru objasnjenu... kad se nova vodilica upresa treba je iztrivelat na mjeru od 7 mm. A jos jedna napomena, sjediste ventila se brusi brusnom pastom, nominalna mjera sjedista je 0,7 mm do 2 mm, preko toga treba i to mijenjat... Uglavnom sve mjere su u knjizi, tako da se sve moze provjerit....

Pozdrav,
Fish
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vodjice su problematicne za promenuti u to sam siguran .za u kucnoj radinosti skoro i nemoguce jer treba alat a i grejati i hladiti istovremeno delove sto nimalo nije zgodno.ovako posle koliko godina rada kad se spekne moze napraviti velik problem. i u servisu cak to nece da rade kod nas
 

Fish

Novi član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
9
Ja bih rekao da to nije neki bauk, a grijanje i hladjenje su zadnja opcija. Prvo treba probati cekicem i izbijacem, ako tako ne ide do mehanicara na hidraulicnu presu, pa ako ni tako ne ide, blok u pecnicu na 150 C, te kad ga se izvadi, naglo ohladit vodilicu iznutra, ja bi za to koristio na primjer tekuci ugljicni dioksid koji se dobije kad se boca iz aparata za pivo okrene naopako.. Pa ga kresnut cekicem. U krajnjem slucaju se moze vodilica i izbusit tako da se stanji stijenka, al to treba radit na fiksnom stroju, ne iz ruke... Eto... A to vjerojatno ne rade u servisu zato jer treba potrosit vremena a vrijeme je novac... U kucnoj radinosti vremena ima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
Svaka strojna obrada ili neko ko uređuje glave to odradi, svaki malo bolji mešter ima prešu i isto tak taj posel odradi, za ostale samouke ili koji se rjetko s tim bave a imaju volju, pa im netreba alata, uvjek je na raspolaganju hidraulična dizalica ili škripac.
Dovoljno je samo kod tokara alat napraviti, a za picajzle željne vruče, hladno u kučnoj radinosti na raspolaganju je peč i škrinja za duboko zamrzavanje :icon_jook:
 

Fish

Novi član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
9
Svaka strojna obrada ili neko ko uređuje glave to odradi, svaki malo bolji mešter ima prešu i isto tak taj posel odradi, za ostale samouke ili koji se rjetko s tim bave a imaju volju, pa im netreba alata, uvjek je na raspolaganju hidraulična dizalica ili škripac.
Dovoljno je samo kod tokara alat napraviti, a za picajzle željne vruče, hladno u kučnoj radinosti na raspolaganju je peč i škrinja za duboko zamrzavanje :icon_jook:

Zivjeli!

:drink:
 
Na vrh