• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@brgud - hvala legendo.
Gdje mogu nabaviti ovaj "L"
Da li ima u "AG MOTO" u Rijeci.

Kako sam pisao prosle godine motor F-400 je bio neispravan te sam ga prodao i ugradio UMO6
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,683
Nema potrebe to kupovat, to možeš sam napraviti, odrezati komad lima u tom obliku, zavariti ispod jednu maticu ili vidu kao na slici i onda prema tome napraviti gornji vijak, (zavisi što ti prije dođe pod ruke).
Sutra ću ti ja skicirat oblik i dimenzije, pa si to vrlo jednostavno napravi.
Malo će Umiću bit puna kapa ako ga malo više tjeraš !:(yawn):
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Trebam dimenzije L-a. U haubi imam original vijak kao na tvojoj slici.
Hvala.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,683
Evo nacrta L elementa, nadam se da će se vidjeti dimenzije u (mm).

jwMtmbi.jpg



sfHfGMP.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,683
Imam ti ja jedan viška, ako ti se ne da zafrkavati sa izradom.:icon_rolleyes:
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Pozdrav imam mio f400 koji sam kupio prije par godina , pri kupovini isprobali da radi i tako je stajao do pred nekih mjesec dana kad se ukazala potreba za njegovim svakodnevnim radom od nekih 15-20 minuta vožnje , napravio sam servis ocistio karburator i upalila je iz par pokušaja i nakon nekog vremena crkla ,vidim masna svjecica bez iskre, skinem svjecicu sa kosilice koja je manja i sa kracim navojem ali promjer i korak navoja pase i kresne iz prve. Vozili tako par dana dok nisam kupio novu svecicu super Bosna 65, takva je prije i bila gore i isto pali iz prve i nakon tjedan dana u vožnji freza crkne i neće upaliti nikako. Opet skinem sa kosilice svecicu i evo pali i vozi bez problema nekih dva tjedna, htio bih kupiti novu svecicu da je original jer ova od kosilice ima deblji vrh i lula ne pase gore ali ima nekako kontakt i to igra. Sad je pitanje zašto su crkle dve svecice super Bosna 65 u tako kratko vrijeme i koju je pametno svecicu da kupim i koja je original? I da gore je motor Honda G150.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ngk BR7HS ili tako nešto ili denso

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,143
Pozdrav imam mio f400 koji sam kupio prije par godina , pri kupovini isprobali da radi i tako je stajao do pred nekih mjesec dana kad se ukazala potreba za njegovim svakodnevnim radom od nekih 15-20 minuta vožnje , napravio sam servis ocistio karburator i upalila je iz par pokušaja i nakon nekog vremena crkla ,vidim masna svjecica bez iskre, skinem svjecicu sa kosilice koja je manja i sa kracim navojem ali promjer i korak navoja pase i kresne iz prve. Vozili tako par dana dok nisam kupio novu svecicu super Bosna 65, takva je prije i bila gore i isto pali iz prve i nakon tjedan dana u vožnji freza crkne i neće upaliti nikako. Opet skinem sa kosilice svecicu i evo pali i vozi bez problema nekih dva tjedna, htio bih kupiti novu svecicu da je original jer ova od kosilice ima deblji vrh i lula ne pase gore ali ima nekako kontakt i to igra. Sad je pitanje zašto su crkle dve svecice super Bosna 65 u tako kratko vrijeme i koju je pametno svecicu da kupim i koja je original? I da gore je motor Honda G150.
Očisti si filter zraka,pa će ti svjećice duže trajat:mad::
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Filter zraka je novi jer onaj stari se je skoro raspao, to sam zamijenio i ocistio karburator dok sam radio servis.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,683
Nije problem svjećica, nego slabo zatvaranje kompresijskog prostora (karike, ventili, vođice ventila). Svjećica za taj motor je najbolja NGK BR4HS (i to je svjećica koja je u originalu). # oficir molim te nemoj lupati, barem bi ti morao znati koja svjećica ide (kad i na tvoju Hondu ide ista svjećica).:icon_axe:
Ali ja ti svejedno želim Sretan Uskrs, kao i svim ostalim forumašima !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Brgud ne lupam neka stavi 6 ili 7HS i nikad dok bu kod njega nebu mjenjal sviječicu,samo ako masti motor tu i tam ju bude očistil i to je to.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kanly

Novi član
Tu od
15 Velj 2016
Poruka
6
Namjeravam nabaviti manji motokultivator ili motokopacicu za obradjivanje plastenika, vrta i vocnjaka u ukupnoj povrsini od oko 1000 m2 ... E sad, potreban mi je najbolji moguci stroj koji ima sto uzi razmak nozeva freze radi medjurednog obradjivanja, uz napomenu da cijela je cijela povrsina, naravno, vec ranije duboko isfrezana velikom frezom.

Koliko znam, f600 je prevelika za tu moju namjenu, f400 bi mogla jer koliko znam mogu se nozevi nastimati na 40cm sirine, jel tako? Kakva je f300, bil mogla zadovoljiti ove moje potrebe? I evo, ako moze neki savjet ili preporuka i pored Hondi, da bi bile dobro rjesenje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako hočeš međuredno jedino i najbolja je freza za to imt 504,isprobano i stvarno s njom možeš proč di nitijedna honda nemre...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,683
F400 može se suziti na najmanje 50 cm (ili na 30 cm ako staviš sa svake strane po jednu glavčinu, i skraćuješ osovinu). F300 ima iste noževe kao i F400 i nema brzine i slabiji motor. Za radit na usko nisu ni jedan ni drugi od ova dva modela, jer su konstrukcijski slabo balansirani (motor je napred, i kad se stavi na mali zahvat, onda se cijeli mtk naginje lijevo - desno. Mogla bi to raditi Tomos Batuje 2,5 KW na 30 cm ili čak Tomosica 2 KW. Naravno za tu namijenu najbolja je IMT 504 ili neki sličan Talijanski model sa pogonskim kotačem napred.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,728
To nije velika površina, napravi si ručni kultivator sa valjkom, ima na njuškalu snimiš i napraviš.
Ali ako baš hoćeš frezu, isto napraviš takav priključak, ja ga mislim pravit.
A nije ni skup mislim oko 150 kuna, širina mu je oko 25 cm, vrla stvar,hehe.
 

jaki

Novi član
Tu od
12 Tra 2015
Poruka
12
Edit: našaao sam za ulje.

Kvačilo mi nema funkciju, kad ga stisnem ništa se ne dogodi, mogu je zaustavit samo izbacivanjem iz brzine, kad podešavam kvačilo što u ovom slučaju moram napraviti?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh