• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam kako ti odrzavas voćnjak,al ja ga kosim min 6puta od kad krene trava pa do kraja 9mj.
Kosit jednom je dungla a ne voćnjak,i da strizna za jednom godišnje je OK radi visine trave jer nisku bu teško kosila.
Nakon prvog otkosa svaka sljedeća je niza i malo gusa trava.

Neznam o kojem postu pričaš,pa ja nikom ne pomažem,za to su tu zokii-puknuti koji svima pomaže pa se njemu Obratite.:(wait):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Može, da, samo iza takve kosilice ostaje slično kao iza strižne, a ti vjerojatno upravo zato ne želiš strižnu:icon_confused:
 
M

mio425

Guest
Pozdrav. Vec dugi niz godina posjedujem MIO425 motokultivator. Prije nekoliko godina zamjenjen je motor. Nakon zamjene majstor nije uspio podesiti kvacilo te smo remenicu na mjenjacu zaustavljali cizmom pored stisnitog kvacila kada treba mijenjati brzinu.
Takodje i sam sam pokusavao nastimati kvacilo pomijerajuci motor i visinu koluta kvacila, ali i to je bilo bezuspjesno.
Vozen je kod drugog mastora ali ni on nije uspio to rijesiti, ali je natuknuo sta bi mogao biti problem.
Vjerovatno nedostaju granicnici koji cuvaju remen.
Trenutno postoji samo jedan granicnik iznad remenice kod mjenjaca.Vjerovatno trebaju postojati jos dva granicnika pored remenice kod motora.

Ima li neko od vas ko posjeduje MIO425 ili neki drugi motokultivator kod kojeg je isti sistem kvacila a da je voljan da uslika obje remenice kada je kvacilo pritisnuto i opusteno.

Interesuje me tacan polozaj tih granicnika pogotovo ovog sa donje strane remenice kod motora. Hocu da napravim ova dva granicnika ali bilo bi mi puno lakse kada bih vidio njihove polozaje na slici.

Hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Graničnici moraju biti da kad otpustis kvačilo remen ostane u izduženom obliku.
Kod motora su dva al na getribi je jedan specifičan.
E da i na kraju sajle mora biti opruga,neznam Jel ju imaš.
Moja nije 450 nago 600 al trebalo bi biti sl.

 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Negdje sam detaljno opisao štelovanje kvačila na tom modelu i ostalim modelima od 350 do 500, na svima je isto. Neznam u kojoj temi ili je možda taj post izbrisan. Ukratko sajlu skrati za jedan cm, obadva graničnika moraju biti, kad je kvačilo otpušteno, gornji graničnik cca 3 mm od remena, donji graničnik 5 - 7 mm, zatezač remena do gornje strane remena 70 - 75 mm. I onda probaš, ako ne šljaka podešavaš ova tri navedena elementa dok ne postigneš optimum.:(wasntme):
 
M

mio425

Guest
Hvala na informacijama. Slijedeci vikend cu napraviti ove granicnike pa cu probati podesiti kvacilo. Experimentisao sam sa dva odvijaca koji su glumili granicnike i uspjeo sam zaustaviti remen.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Imam veliki problem na svojem mio 350, nešto je s karburatorom. Propišao benzin, motor neće upaliti jer se napuni benzinom čak na auspuh ga baca dok vučem špagu paljenja. Vadio sam dizu izgleda ko i prije nije ništa probušeno, pitam se da nije nešto s plovkom? :icon_e_sad:

Inače u siječnju sam ga upalio za probu otprve i nikakvih problema nije bilo. No sad neki dan šalica karburatora bila je otpuštena, kad sam nalijao benzin i napumpao na onaj gumb za pumpanje šibal je van benzin ispod gumbića čak i kad sam prestal pumpati, valjda se gumica osušila unutra, no to je sad ok više ne pušta jedino ne kužim otkud sad to propišavanje u motor.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Ostavio si otvorenu špinu, nije htio upaliti i nagutao se goriva, na prednjoj strani dole na bloku imaš jadnu vidu, nju odšarafiš, izvadiš svjećicu par puta potegneš da izbaci svo gorivo, onda to zatvoriš, staviš novo gorivo, napuniš čašicu (ako preljeva onda zatvoriš da ti opet ne popliva), pa onda probaš. itd..............................................!:icon_scratch:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Da znam to. To radim zadnja 2 dana! Ali stvar je u tome da mi kroz karburator šiba benzin ko kroz otvorenu pipu:icon_scratch:
Inače pipu nisam nikad zatvarao odnosno jako rijetko, ali nije se motor zalijevao pa mi je logično da se nešto pošemerilo u samom karbu.
Sad sam skinuo karb i rezervoar i sve to stavio na stol i spojio da vidim kak pušta i gdje. Kad otvorim pipu curi jako, zašarafim dokraja onu iglu gdje se podešava mješavina, svejedno curi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
proveri plovak i iglicu .mozda je nesto i potpalo u leziste iglice pa nemoze zatvoriti gorivo. ili promeni iglicu. nivo mora da bude malo preko pola lonceta a ne pun.od stajanja hoce da blesave tako ispodcetka
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ono ležište iglice koje je dolje u šalici u sredini- njega sam isto odšarafio van, to je mesingani šuplji šaraf ima neke rupice gore iznad navoja, a u njegovu sredinu ulazi odozgo iglica. E sad mene zanima da li je normalno da iglica u tome ima nešto lufta ili to mora biti diht. Iako ne kužim od čega bi se iglica potrošila.

Sad malo prije sam sve opet skalupio na stolu, otvorio pipu i odmah je upalio, onda sam zatvorio pipu rezervara da potroši benzin i pustio sam da sam crkne. Sad budem probao pustiti benzin malo napumpati na gumb i onda upaliti.

Ne znam kak odrediti nivo u lončiću, nisam primjetio da se može nešto štelovati po plovku. A plovak ko plovak, ne vidim da je igdje oštečen.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Ne možeš odrediti nivo goriva u lončiću, ako ventil koji zatvara gorivo funkcionira i da ne preljeva na pumpici onda je to to. Mesingani šaraš koji si moleva na sredini krb. i iglica koju spominješ su dizne, kao i ona koja drži lončić (moraju imati lufta) za gorivo i zrak ! Treba promijeniti špinu (ne smije propuštati kad je zatvorena). Kad ga pališ neka bude nagnut malo napred ili u vodoravnom položaju (manja je šansa da prelije).:8):
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Večeras sam ga opet upalil bez problema nakon slaganja, a kad sam ugasil zatvorio sam mu pipu. Pa sad ujutro budemo vidjeli. Ono što mi je čudno da prije nikad nije bilo potrebno zatvarati pipu, a sad se motor puni benzinom dok ne radi, to mi je čudno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vjerojatno ti je zastekal na iglici koja zatvara gorivo pomoću plovka ili ti je zastekala ručna pumpica u stisnutom položaju pa je ta iglica bila malo otvorena i posto je rezervat vislji tankal se je motor s benzinom.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Preljeva zato jer je motor malo nagnut nazad (nagni ga malo napred pa neće). :(:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
e ta "iglica koja zatvara gorivo pomoću plovka" kak reče oficir mi zvuči logično da bi bila problem samo za to pogledati budem moral prvo skinuti plovak. Pretpostavljam da je to kod osovinice na kojoj se klati plovak, to mi se činilo zeznuto skinuti, pa nisam diral.
Pumpa tj gumbić na koji se druka nije ostal zaštekan to nije moguće.
@brgud preljeva se on ko blesav bez obzira na nagib probal sam posebno sa skinutim karbom na stolu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cim preliva iglica i plovak i leziste iglice neodradjuju posao. nista nije vecno. vecinom zamenom samo iglice sve radi kako treba
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
he da još kad bi ta iglica bila za kupiti u servisu, ali nekak jako sumnjam:icon_e_sad:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja doma imam dva karburatora jedan koji je radil doslovno 5h i jedan koji je radio i još uvijek radi 27 godina i usporedival sam te iglice i vrhovi koji zatvaraju su potpuno isti.
Nekaj je malo zastekalo,samo radi dok radi a na kraju posla zatvaraj gorivo na pipici i nebus imao vise taj problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh