• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Golim okom si uspoređival ili pomoču mjernog alata? Golim okom se to nemože utvrditi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi siguran da se nemoze golim okom?
Jel znaš kako izgleda vrh te iglice koja zatvara dovod goriva?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Znam. A ja tebi mogu dokazati da golim okom nemožeš vidjeti jel ima razlike ili ne. Sad si ti na potezu!
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
mene bi više zanimalo kak najlakše skinuti plovak s njegove osovinice. I da li tu iglu mogu gdje kupiti novu... Ali nema veze, budem danas probal nekaj.
U međuvremenu ak ne popravim, da li je sigurno raditi tak i onda poslje rada samo zatvoriti pipu? Ne bude li trošila previše goriva u radu??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne bude trošila Niš vise goriva jer njoj dizna odreduje protok goriva u motor,ta iglica ie samo za punjenje čašice u radu.
Plovak i iglicu nije teško skinut,imaš samo jednu glatku sipkicu koja drži plovak i nju izvuces i sve ide dole i plovak i iglica.
Samo to radi iznad stola jer ce ti iglica vjerojatno ispast kod skidanja pa da ju neizgubis.
Vjerojatno ima za kupit ta iglica jer plovaka ima.

Jel tvoj ovakav?

[url=http://postimage.org/]
 
Posljednje uređivanje:

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Je, to je to. Hvala:icon_wink:
Sad bum išel rastepat. Inače pali ovak prek noći je bila zatvorena pipa i sad sam malo napumpal i upalil je, ne baš otprve ali je.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znaci prvo paljenje napumpas gorivo daš cok mrvicu gasa i potezes i morala bi kresnut na drugi potez,ostaviš ju na coku oko minutu da se malo zgrije i iskljucis cok i deri.
Očisti onu metalnu mrežicu na usišu na fergazeru ako ju imaš i malo ju naulji.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
sad sam ponovno sklopil fergazer, plovak i iglicu- ta iglica ima zapravo gumeni vrh! Nova je u servisu 40-ak kn. Nisam ju kupil zasad, samo sam očistil dosjed- bilo je smeća unutra i stavil sve natrag, usput sam promjenil brtvu lončića, upalil, ugasil i tak sam sad ostavil s otvorenom pipom da vidim dal će se opet zalijati, ako da onda ide nova iglica, ako ne onda ostavljam kak je.
P.S. ja imam uljni filter na usisu, tu mijenjam ulje redovito
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je gumeni je vrh u uvijek dihta ako je Čist dosjed i nemre se potrosit,to sam cekal da zokii odgovori al vidim da nema blage veze o Čemu pricamo.
Ako imaš uljni filter onda ok. I mislim da bi ti sada trebalo biti OK.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
U redu je. Ostavim pipu otvorenu i ne zalijeva. Od oko 2 popodne do navečer 6 i opet je upalil normalno. Ak sutra ujutro upali onda ide motor natrag na frezu :icon_cool:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,582
Nije isto ako motor miruje na stolu ili kad ja na mtk u pogonu i pod vibracijama !:(yawn):
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Hm. to je, ali opet to je tak napravljeno da u tim uvjetima vibracija i radi, prema tome to me ne zamara. Da je nastavilo pišati kupio bi mu odmah danas novu iglicu. Ovak dok ide ide. Kroz ulaz na onaj šuplji šraf je ušlo smeće, a znam i kako.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Koliko je štetno skinuti onu zračnu klapnu koja smanjuje gas? Što se može dogoditi? Nešto zeza oko toga, tvrda je zemlja i suho je jako tak da kod frezanja ko da mu fali snage. Probao sam korigirati na onom šarafiću za štelovanje na karburatoru ali nema efekta.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
na zračnu - onu koju stišće zrak koji i hladi motor, kad daš jaki gas onda nju zrak stisne, a ona na karburatoru pritišće polugicu i prek nje prigušuje gas, to je takva povratna veza da ne pobegne motor u prevelike okretaje, kolko sam ja skužil. A na toj polugici na karbu je opruga i polukružni šlic s šarafićem, tu se podešava napetost opruge, ja sam još lani našpanal oprugu maksimalno, ali svejedno izgleda da pruža preslabi otpor sili klapne tak da motoru uvijek usfali gasa na većim okretajima.
Dal imaš koju sliku karba s tim dijelom? Meni se čini da je tu nešto još bilo čega više nema, a tak je radil već dugo godina. A neko je rekel da klapnu se može skinuti i raditi bez nje, ili možda da ugradim kakavu dodatnu oprugu?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
To je to na prvoj slici. Ja sam danas ugradio jednu oprugu koja pruža otpor klapni da ne može zagušiti gas. Sad je odlično, prima gas kak i treba.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,582
Ta klapna je jedan dio zračnog regulatora gasa na Tomosu. U funkciji je i spojena na motorima gdje radilica stoji okomito (motokopačica Tomos, Tomos - Batuje i Mio 200). Na ostalim modelima gdje radilica stoji vodoravno ta klapna je gore ali nije spojena, zbog drugačijeg položaja motora, i drugačijeg prijenosa (Mio 250, 300, 350).:icon_keel:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Nije spojena kamo? Kod mene je MIO 350 '84 godište do lani je tak radio s klapnom, ali vidim da mu je počela smetati, polugica na karbu ne može se suprotstaviti sili klapne, moja pretpostavka je da je sitna oprugica (vidi se gore na prvoj oficirovoj slici) oslabila i onda motoru fali gasa, prigušuje ga.
 
Na vrh