• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
ja danas freza s onim motorom koji ima 1:3 redukciju..bija lin vratit originalni motor..
računam malo imam frezat,pa ću ovako..spor,nikad ga dočekat..ali je TENK!!!

na tom motoru od vodene pumpe,umo6,je karburator od pente,vanbrodskog tomos motora,nije originalni..
motor pali na zub,ali radi samo na 1000-2000 okretaja..neznam na koliko,ali samo na odredjenim djirima..
danas kad sam ga iša ugasit stavija sam ruku na usis zraka i zagušija ga da se ugasi..primjetija sam da mi je uredno zalija ruku gorivom..ima bit da priliva...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Zamijenjen oštećeni zupčanik (stavljen novi), promijenjeni ležajevi i sad treba zatvoriti i složiti.

:cool2:

 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolko te kostal sav materijal i di si kupoval zupcanik?
cije lezajeve si uzimal?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Zupčanik sam našao u jednom servisu u Puli, a ležajeve u Trgoagenciji.
- zupčanik 93,00 kn
- ležajevi od 12,50 pa do 19,00
Ležajevi ukupno cca 96,00 kn (nisam točno gledao u račun pa si lako izguglaš cijene u Trgoagenciji 6003, 6203,6202), one donje ležajeve nisam mijenjao. Ukupno cca 190,00 kn.:8)
Ležajevi su Fag i Nanchy.

 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Moja f-620 nema zatezač lanca, a ova vidim ima, i nevidi se dobro jel ima dva pogonska lanca ili jedan ¨?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Ima jedan pogonski lanac sa zatezačem (na slikama se vidi njegov položaj), a na f 600 neznam kakav mijenjač ima ? (ustvari neznam da li ima zatezače, vjerojatno ima, i čini mi se da ima dva lanca) ?



:(emo):
 
Posljednje uređivanje:

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
jesi i semeringe nove stavlja?
s lancem i semerinzima miran si opet 20-30 godina..:icon_e_wink:

šteta je ne zaminit sve potrošno,ako ju za sebe slažeš i ako si ju već rastavija..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Debljina materijala od kojeg sam radio brtvu je 0,42 mm.
Promijer kuglice utvrđivača.
Kako je na prethodnim slikama prikazano (oštećeni zupčanik), uzrok je ova kraća opruga koja je bila unutra (ova lijeva, vidi se da je kraća), nije dovoljno vršila pritisak na kuglicu koja utvrđuje polugu sa vilicom (čiji je zadatak da zupčanik drži u određenom položaju). Pošto je ta opruga stara i stegnuta trebalo ju je zamijeniti (novom). Znači zupčanik je šetao na osovini (i kada je bio van pogona dodrivao je zupčanike (druge i rikverca) pa se oštetio.




:(happy):
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Onda f-400 nema blokade točkova kad ima jedan lanac, ne sječam se kad sam rastavljo svoju f-620 jel ima zatezače, moram pogledat slike, lanca ima dva to znam sigurno.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
šestice nemaju zatezače lanaca.99% sam siguran.i imaju 2 lanca.za svako kolo/frezu po jedan.
sad jesu lanci iste snage/jakosti ili nešto slabiji pošto su 2 neznam..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
F - 400 ima blokade (jer je jedna fiksna pogonska osovina i jedan pogonski lanac). Znači uvijek je u "blokadi". Dok f - 600 nema blokade nego ima "deblokade". Znači isključivanjem lijeve ili desne pogonske osovine iz pogona (omogućeno je lakše okretanje) ili ako su montirani kotači (lakše skretanje) !:(nerd):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Povlačenjem ručke sajle prema gore, sajla preko poluge povlači vilicu, a vilica izbacuje jedan od zubčanika iz sprege, znači blokira ga i on se više ne okreče i onda je lakše skretanje. Puštanjem ručke opruga pored zubčanika vrača zubčanik u zahvat sa drugim zubčanikom, deblokira ga i on se ponovo okreče.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Sve te radnje koje su nabrojane imaju zadatak da deblokiraju (isključe iz pogona lijevu, odnosno desnu pogonsku poluosovinu). Manje je bitno što se dešava u cijeloj radnji od zadanog efekta koji ta prethodna radnja ima. Bitno je što se time postiže, a to je izbacivanje (deblokada) iz pogona lijeve, odnosno desne pogonske poluosovine !:(nerd):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Ovo što si naveo je točno kad je u pitanju traktor ili kamion, odnosno sva vozila kod kojih se diferencijal može blokirati, i onda dif. ne radi, a kad se deblokira onda radi u zavojima ili kod skretanja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Vrlo nezgodna situacija oko ovih blokada i deblokada :icon_scratch: Bitno da se mi razmemo koja je njihova svrha.
Kolko ja znam 6-tice nemaju španera lanca, barem moja nije imala kad sam ju otvaral.

Ovo je navodno 420 i ona je stalno "ušperana", e nju sam ja danas probal pokrenuti, ali kao i sa svim benzincima koji stoje godinu dana van upotrebe to je uvjek problem.
Sutra moram magnet skinuti jer nema štroma, a dalje kak bu.

Mene za sad zanima koja je dimenzija remena jer me nekak strah dali bu oval izdržal još ovu sezonu ovakav kakav je.



 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Moja je malo manje ruzina ! Već ćeš ti nju srediti.
Širina ramena je dijagnosticirana a dužina je 910 La (leight autside) vanjski opseg remena ili 950 Li (leight inside) unutarnji opseg remena.:(angel):
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Danas je paljenje dobilo remont.
Pošmirglane platinice i peri dalje, pali kao bombarder.



 

Najnoviji postovi

Na vrh