• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Remen sutra idem kupiti samo se dogovorite za dimenzije, ovaj ipak nije izdržal, uništilo ga je.
Meni nekak više mera vleče na onu kaj je Zagorje dal.
Sutra kupim pa javim.

Ovaj stari remen me se danas namasiral
875371055.gif


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=gqB8rql6mQ4&feature=youtu.be[/YT]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel se tebi ne cini neki cudan zvuk koda proizvodi koda neki lezaj zuji mozda na bregastoj ako ima opce klasicni?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
A koji ne zuji, ko zna jel uopče ulja unutra ima :icon_scratch:
Znam da onaj dole na španeru je gotov i da je malo poklopac ventilatora pofrkan pa se oni možda češu, a i sigurno su zubi u getribi zahrdali jer nisam mogel odvojiti kvačilo kad je sve u banani ..... Ma sutra dobije novi remen i onda pe opet tam od kud sam ju i izvadil pa nek stoji do sljedeče sezone.

Kad sam videl onu dizelku dole kaj stoji, sve me nekaj steplo pri srcu. Moram ju probati pokrenuti, stbarno je je šteta jer nije ništ delala, a yanmar je gore :mur::mur:
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
odakle ih dobavljaš?jesi mehaničar pa poravljaš tudje strojeve ili si negdi našao "groblje starih hondi koje čekaju povratak u život"?:icon_rofl:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Pokupilo se toga s godinama da se bu nekad popravilo, ali nema se vremena, kad se ima vremena nema se volje, kad se to i jedno i drugo poklopi onda se nema penez
Sad je zatrebala pa se nabrzaka pokrenula da obavi posel, a kaj bu dalje sam Bog zna....

Strojeve bez alnasera ne popravljam nikome pa ni sebi. Još me boli ruka od proljetnog pokretanja (bolje da sam tenis igral i teniski lakat dobil). Bil je jedan forumaš kod mene kad sam pokretal malu strižnu kosilicu i ponudil se da bu on cukal.
Dobil je jadan žulj od cukanja :(giggle)::(giggle):


Kaj se remena na 420 tiče, 17 x 850 kod mene paše oriđiđi. Kad se malo razvozi još motor malo pomaknem napred i najtam bude.
Znači da je Zagorje dal točnu informaciju

 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
otprilike ta je mera remena original. cini mi se da sam ubacivao i 875 -17 ali to kod nas ionako vise nema kvaliteta niti prave mere. dva ista remena a razlicite duzine budu.oko 850-17 je uvek negde dimenzija.pogledaj na deklu ventilatora dal ti vijci nisu malo duzi jer onda hoce strugati o ventilator.oni od mehanizma paljenja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Hvala Vica, na tome sam več poradil. Strugali su, a to sam videl kad sam magnet skidal.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
hihi kak je to kabel na svjećicu skopčan? To da imaš gde dati kuršlus kad ga očeš ugasiti:icon_confused:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
A kaj mu fali?
Pa to je kabel licnasti i garant je 2,5 kvadrata, Uostalom, pa jel radi?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ništ, ništ ne fali dapače! Tak je na oldtimer kosilici Alpina Export koju sam restauriral zadnjih dana za prijatelja, umjesto lulice na svječicu je nataknuto ko metalno oko u kojem je štift na feder koji to drži gore, a kad očeš ugasiti imaš sa strane limić koji pritisneš na to da daš kuršlus. Zato me ovo podsjestilo na to :icon_biggrin:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
A kaj mu fali?
Pa to je kabel licnasti i garant je 2,5 kvadrata, Uostalom, pa jel radi?

Jesi ti ono spominjal da imaš kosu za F-400?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Spomenul sam da imam strižnu negde, nisam spomenul da je za 420.
Ostalo na pp, budem probal nači i poslikati
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
363v7qrfmittjxfusp5.jpg

Da malo nadopunim (slikama štelovanje kvačila), opisao sam to u temi motokultivatori honda na strani 27. Skratiti sajlu za 1 cm.
er75ivrlncb80y49eoht.jpg

Ležaj staviti kao na slici (sa gumenom zaštitom) bolje štiti od prašine.
268oukrkl6qmsgd0361.jpg

Polugu kvačila staviti na sredinu (radi lakšeg finog štelovanja) kasnije.
ybwc386ff2rr83d2zwc7.jpg

Kad je kvačilo otpušteno (razmak od valjčića do gornjeg remena je cca 70 -75 mm, razmak gornjeg graničnika od remena je 3 - 5 mm, razmak donjeg graničnika je 5 - 7 mm). Ove vrijednosti su orijentacione (moguća su manja odstupanja), zavisi od remena. Dimenzija remena je 17 x 850 La (unutarnji opseg remena), 17 x 910 Li (vanjski opseg remena). Namijestite tako pa onda probati i fino doštelati.
6xhhradigyzt3z92yyi.jpg

Dobro je staviti malo jače podloške (ispod vijaka koji učvrščuju motor).
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav ekipo!
Da li ima netko ove limove pored remenica koje drže remen na strani getribe priljubljen, tako da se može na strani motora olabaviti prilikom pritiska na kvačilo? meni to fali i ne odvaja... dakle trebam onaj ovalni oko getribne remenice i one nosiće kod motora....
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Bitniji su ti oni graničnici kod pogonske remenice, gore i dole. To lako napraviš (od lima 3 mm debljine). Samo napraviš malo poduguljastu rupu, radi finog štelovanja. Evo jedan primjerak.:)

amy7w99jalzfm7z4cfd.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
Nevidim baš najbolje sa slike, ali kaj nebi ova strana trebala biti malo zaobljena da ne pili remen?
Na nekakvom FI komadu ju malo zaobliti?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Bitan je i onaj limić okolo remenice na getribi jer gura višak remena nakon otpuštanja naprijed + ovi graničnici...

znači nitko nema, moram zeti bat flex i bušilicu pa u izradu...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,718
Da mora biti malo više zaobljen (konkavan) na dijelu gdje dira remen. Ovo je samo ogledni primjerak (zato je tu), kod izrade nisam rupu napravio na pravom mjestu, pa sam napravio drugi koji je montiran a ovaj je ostao. :mur:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da bi pravilno iskopcao pogon remena moraju biti dva limica kod remenice na motoru i onaj obli lim na remenici getribe obaveznoinace pogonska remenica grize remen i tjera ga u vrtnju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,618
:icon_hang:
Bitan je i onaj limić okolo remenice na getribi jer gura višak remena nakon otpuštanja naprijed + ovi graničnici...

znači nitko nema, moram zeti bat flex i bušilicu pa u izradu...

Nemoraš, daj meni 200 kuna i ja ti skinem sa svoje, ja bum sebi druge složil do druge godine jer mi ove makina više nebu trebala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh