• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️
  • Molim članove da na ovoj dole temi komuniciraju o pomoći postradalima od potresa na Banovini.
    Naglasak je na pomoći selskim gospodarstvima, jer njih se obično zaboravi u ovakvim tragedijama.
    LINK NA TEMU

MIO standard F-400

brgud

Dobro znana faca
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
3,580
Ovaj je taman. IMG_20161015_145334.jpg
Za djelove koji fale cca 1500 kn (samo) G 150.

Posljednje uređivanje:

maslina

Član
Tu od
27 Ožu 2016
Poruka
39
Mislio sam uzeti neku od gx kopija po cca 700 kn, imam na generatoru jednoga cca godinu dana i za sad radi. Pretpostavljam da moram nabaviti ili prepraviti remenicu i po onome što sam našao malo podići motor ? Ako ima zainteresiranih za g150

ChykaKure

Član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
186
Motor solidan. Trebaš prilagoditi polugu gasa, malo postelat ispuh (ide prema natrag) i prebrikat senzor ulja da ti ne gasi kod svakog nagiba. Normalno malo češće kontrolirat razinu i to je to ;).

Nedzadf400

Novi član
Tu od
21 Velj 2021
Poruka
1
Pozdrav svima, imam hondu f400 i zamijenio bih ulje u mjenjacu. Jel se sipa do cepa, kao i u motor ili?

Ratar_u_pokušaju

Novi član
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
5
@brgud moram rastaviti mjenjač kod svoje MIO F400 jer se nešto čudno čuje dok ide u brzini, gledao sam čitavu ovu temu i postove na koje si upućivao, međutim nema više slika na tim starijim postovima.Imali igdje još slika za rastavljanje mjenjača, trebat će mi jer se prvi put upuštam u takvo nešto.

Hvala unaprijed :ppozdrav:

brgud

Dobro znana faca
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
3,580
Evo jedan otvoreni mjenjač koji sam našao, (ali nije kompletan). Prilično je jednostavan, samo treba zapamtiti kako su bili zupčanici i tako ih vratiti, jer i drugačije ne ide.
Kod rastavljanja najprije otpustiti vijak označen na slici (tog vijka na slici nema), ali je prikazana njegova pozicija sa strelicom. Taj vijak ima rupicu za odušku. Ispod tog vijka je opruga i kuglica (to najprije izvaditi) da se ne pogube (kod) daljnjeg rastavljanja. Isto tako paziti kod daljnjeg rasturanja da ne popadju bubrežni utvrđivač i druga opruga i kuglica.
IMG_20210302_164412[1].jpg IMG_20210302_164317[1].jpg IMG_20210302_164342[1].jpg

Ratar_u_pokušaju

Novi član
Tu od
5 Lip 2020
Poruka
5
Hvala na pomoći. A malo mi je sad konfuzan taj broj sitnih dijelova. Mislio sam po pisanju da imaju 2 bubrega i 1 opruga...sada nisam siguran, a bojim se da u mene ne bude sve na broju jer se nešto gadno čuje kao da melje..

Bi li mi mogao, ako se te sjećanje služi napisati, odnosno pobrojati broj tih sitnih dijelova (osim zupčanika koje ću svakako valjda uočiti točan broj).

I još jedno pitanje - ako mi koji od tih sitnih dijelova bude falio ili bude loš, ima li ih za kupiti ili se to mora ručno praviti kod nekoga na tokarskom stroju?

Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Dobro znana faca
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
3,580
Nema se tu što z a raditi na tokarskom , eventualno repariranje pogonske osovine (ako je potrebno).
Ako imaš drobljenje, onda je otišla opruga (zatezač lanca, koja nije na slici), a ima je za kupiti (novu). Ako ta opruga ne vrši svoju ulogu (zatezanja lanca) onda lanac preskače n a lančanicima i oštećuju se valjčići lanca.

Na slici su prikazani svi elementi utvrđivača brzina redom _opruga - kuglica - poluga - bubrežni - poluga - kuglica - opruga - vijak M8_.

Drugi razlog drobljenja može biti istrošenost jednog zupčanika, uzrok nedovoljno uzubljivanje ili neipravni utvrđivači brzina.

Sitni djelovi su: opruga (zatezač lanca), 2 opruge (kuglica), 2 kuglice i jedan bubrežni utvrđivač.

Najnoviji postovi

Na vrh