• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO standard F-400

brgud

Dobro znana faca
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
3,324
Sad kad znaš u čemu je problem - nemaš problem (hah).
Ustvari imaš, ali se možeš nositi sa njim.
1. Ako vidiš da je ulje dosta rjeđe od čistog ulja, mijenjaj ga
2. Probaj za početak promijeniti ventil plovka (iglicu)
3. Možeš raditi uz kontrolu otvaranja - zatvaranja goriva uz konstantnu kontrolu ulja (razrijeđenost sa benzinom, i nivo)

Nepotrebno si citirao moj post!:geek:

ulezasanje1

Novi član
Tu od
11 Lip 2019
Poruka
7
Hvala puno! nista probat cemo tako! a nista mi ne rece za karburatore, kod nas na trzist u imaju neki italijanski, "Brumar"(moram da jos proverim) kostaju oko 25-30 evra dal to ima smisla kupiti?

brgud

Dobro znana faca
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
3,324
Za ove nove karburatore ne bi znao reći ništa posebno osim da su u skladu sa svim novijim proizvodima. A za taj Brumar (navodno Talijanski) nikad čuo ni vidio. Možda bi se moglo zaključiti da se neki proizvodi kite npr. kao i taj (radi lažnog brendiranja i prodaje)?
Ako bude trebalo bolje tražiti polovni Ke&ih (Japanski) prva ugradnja.

ulezasanje1

Novi član
Tu od
11 Lip 2019
Poruka
7
Hvala puno Brgudu i ostalim clanovima na savetu, problem resio! Zamenio ventil plovka, i svakako uz kontrolu otvaranja zatvaranja goriva stvar dovedena pod kontrolu, pali bolje nego kad je bio nov. Tek sad na novom ventilu plovka vidim da je onaj deo suprotan od vrha, tj gumice pokretan, tj da se iglicica na vrhu ima oprugicu unutra, stari je bio zapekao....Hvala jos jednom! :);)

brgud

Dobro znana faca
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
3,324
Ovo je je u svojoj prvobitnoj postojbini bio model Mio Standard F450,, motor MIO 200c. Pošto je taj motor nešto zajebavao a i nije nešto (vanjska bobina, karb, dellorto)nisu nešto. Pa sam složio varijantu sa Hondinim motorom G200. Pošto je tu pogon sa bregaste, pogonska (brža) remenica je većeg opsega od pogonjene. Javio se jedan problem nemogućnost naštimavanja kvačila. Pa je stoga trebalo ugrasiti 3 dodatna graničnika (za zadržavanje remena. I drugi razlog tomu je kraći remen, zbog manje udaljenosti remenica (jedne od druge), za razliku od F400.
Evo slike.
IMG_20200418_164544[1].jpg

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
47
Moze pomoc vi znate sigurno odgovor na prvu ruku sto kazu.Mio standard f 400 promenjen motor na hondin g 150 .Koji remen ide posto mi je napukao a nema oznake na njemu.

Najnoviji postovi

Slušaj radio!
Na vrh